Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab Augusti TantsuFestival

21.08.2008 10:20

Sel aastal toimub Augusti TantsuFestival üheksandat korda. Aastatega on Augusti TantsuFestival saanud tuntud varasügiseseks tantsufestivaliks Põhjamaades ja kogu Euroopas. Teda teatakse ja hinnatakse Eestis ja mujalgi. Traditsiooni kohaselt toob see rahvusvahelise nüüdistantsu festival tallinlastele vaadata vahelduvatel aastatel kas Euroopa tantsuteatri absoluutseid tippe või Euroopa tulevasi tegijaid.
Seekord on järg tulevaste tegijate käes.

Festival toimub Kanuti Gildi SAALis 21.-31. augustini ning peale Eesti oma koreograafide saab festivalil näha ka esinejaid Hollandist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Venemaalt, Itaaliast, Hispaaniast ning Norrast.

Esimese nädala esinejad:
festivali avab neljapäeval, 21.augustil hispaania koreograafi SONIA GOMEZ’i lavastus MI MADRE Y YO [Minu ema ja mina], kus koos autoriga osaleb ka tema ema.
Armas duett keskendub ema ja tütre sarnasustele ning erinevustele. Samuti on teemaks erinevad sugupõlved ning nende arusaamad ja teadmised elust. "Minu ema ei tea Kraftwerkist midagi. Ta ei oska isegi öelda, kas see talle meeldib või mitte. Siis hakkan ma äkki metsikult tantsima, et auru välja lasta. Noh, ja pärast me teeme veel igasugu muid lollusi,” räägib Sonia Gomez lavastusest.

Järgmisel päeval, reedel, 22. augustil, astub publiku ette Saksamaal elav prantsuse koreograaf-tantsija FREDERIC GIES grupitööna valminud soololavastusega DANCE (PRACTICABLE) [Tants. Rakenduslik.]
Etenduses keskendub Frédéric Gies kehast lähtuvale liikumisele, seab kahtluse alla mõisted stiil ja autorlus. Muuseas seab ta kahtluse alla ka vormi lavastamise vahendid, järgides seejuures põhimõtet, et vormi loomise protsess määrab ühtlasi ka loodud vormi tähenduse ja sisu. Tema põhivahendiks tantsu ja koreograafia loomisel saab kehaline treening.
Õhtu esimese osas saab näha teise saksa-prantslase ALICE CHAUCHAT' esituses katkendit järgmise projekti "Praticable" lavastusest. 

Laupäeval, 23. augustil saab Kanuti Gildi SAALi laval näha kahte lavastust Venemaalt.
Mitmetest koostöödest SAŠA PEPELJAJEViga eestimaalastele tuttav TATJANA GORDEEVA on viimastel aastatel maailma tantsulavadel oma sooloetendustega tihe külaline. Mõnede spetsialistide arvates võib tegu olla meie naaberrriigi tähelepanuväärseima koreograaf-tantsijaga. Tallinna kutsutud lavastuse GALLINA AQUATICA [Vesikana] üheks kaasautoriks on Peterburi kunstnik PAVEL SEMTŠENKO.
Samal õhtul on kavas ka idanaabrite üks omapärasemaid kollektiive IGUAN DANCE THEATRE, mille asutasid 1995. aastal Peterburis MIHHAIL IVANOV ja NIINA GASTEVA. Juba oma algusaastatest peale on nad pidevalt 'ehmatanud' Venemaa ja Euroopa teatri-ja tantsumaastiku oma fantaasiaküllaste töödega. Augusti TantsuFestivalile on nad kutsutud lavastusega RADIODANCE.
Kõik algas sellest, et talvel läks Niina Soome ja langes seal hollandi näitekirjaniku Robert Steijn’i mõju alla. Robert Steijn sisendas talle valeusku, et ta on Põhjapõder. Miša oli ehmunud, ta püüdis Ninat ravida Puškini ja Tšaikovski loominguga. Laval saabki näha seikluslikku lugu, milles Niina muutub Põhjapõdraks.

Augusti TantsuFestival 2008 saab teoks tänu partneritele: Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Hollandi Suursaatkond, Hispaania Suursaatkond, Hispaania Välis- ja Koostööministeerium, SOKOS Hotel Viru, Itaalia Suursaatkond, Goethe Instituut Tallinn, Saksa Kultuuriinstituut, Prantsuse Kultuurikeskus jt.