Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab annetuste kogumine Estonia teatri mälestusmärgile

24.05.2006 14:14

Rahvusooper Estonia ja Estonia Selts alustasid üldrahvalikku annetuste kogumist teatri sünnikodu mälestusmärgi avamiseks.

16. septembril tähistab Estonia Teater oma 100. sünnipäeva. Selleks puhuks tahab Rahvusooper Estonia koos Estonia Seltsiga püstitada Rävala puiesteele mälestusmärgi, mis tuletaks meelde 1944. aasta 9. märtsi pommitamisel hävitatud vana teatrihoone asupaika. Talvel korraldatud mälestusmärgi kavandivõistlusel osutus parimaks skulptor Tiiu Kirsipuu ja arhitekt Üla Koppeli töö.
Mälestusmärgi valmimise toetuseks alustas Estonia Selts korjanduskampaaniat. 50-krooniseid toetuskaarte saab osta Estonia piletikassast ja etendustel.
Isikud või ettevõtted, kes soovivad seda üritust toetada vähemalt 5000 krooniga, saavad mälestuseks spetsiaalse meeneplaadi, nende nimed avaldatakse ajakirjanduses ja nad kutsutakse sügisel eraldi tänukontserdile Estonia Talveaias. Täpsemat infot jagab Estonia Seltsi laekur Ruth Pea (tel. 6831217)
Oma toetuse mälestusmärgi valmimiseks annavad ka Tallinna Linnavalitsus ja Eesti Vabariigi Kultuurkapital, kuid nagu kunagi Estonia teatrimaja ehitamist toetasid väga paljud eestlased, nii loodame ka praegusel juhul kõikide teatrisõprade kaasalöömist.

Lisainfo
Arne Mikk,
Estonia Seltsi esimees
56 23 70 33