Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab A-festivali nädal: pidu, mis paneb mõtlema

09.10.2023 11:50

12. kuni 14. oktoobrini 2023 toimub Tartus Genialistide klubis ja Tartu Üliõpilasmajas X rahvusvaheline tudengite ja projektiteatrite A-festival. Programmis on seekord kolm truppi kolmest riigist ja fookuses individuaalsed ja kollektiivsed katsumused ning eneseületused.

Festivali peakorraldaja Kelly Kittus: "Nii Leedu lavastus kui ka meie kaugeimad külalised USAst räägivad erineva nurga alt sarnastel teemadel. Rasked poliitilised olud ja üleilmne pandeemia panevad inimesed tegelikult ühtmoodi võitlema, ületama iseennast, oma väärtusi ümber hindama, omavahel inimestena kokku hoidma. Arvan, et ka meie inimesed on lähiaastatel midagi sarnast kogenud, kas seoses selle sama pandeemia või siis Ukraina sõjaga. Sellepärast saigi tänavu just see fookus valitud."

Kolme etenduspäeva jooksul on võimalik näha kolme lavastust USA-st, Belgiast ja Leedust. Festival saab avalöögi 12. oktoobril Tartu Üliõpilasmajas festivali avamisega, millele järgneb USA-st pärit trupi Teatro Travieso (ee Ulakuste teater) ühiskonnakriitiline etendus "Puuris".

13. oktoobri õhtul toimub Genialistide klubis Jordi L Vidali kompanii (Belgia) nuku- ja füüsilise teatri sugemetega etendus "Alamor". Festivali lõpetab 14. oktoobril Tartu Üliõpilasmajas Leedu teatritrupi Palėpė (ee Pööning) füüsilise teatrikeelega etendus "ACH, UI!".

Algaval nädalal tähistab A-festival ka oma kümnendat sünnipäeva. Kelly Kittus: "A-festival sai alguse soovist tuua ka meie kodulinna huvitavaid ja eripäraseid truppe, keda meie teatri liikmed ise välisfestivalidel kohtasid. Kui alguses olid meie külalisteks pigem tudengiteatrid, on aastate jooksul meie programmi sattunud järjest rohkem vabateatreid. Samuti on minu arvates oluline, et A-festivalil ei ole kunagi auhindu jagatud. Siin on oluline just teatrite omavaheline mõttevahetus ja suhete loomine, mitte nende pingeritta seadmine."

Foto: A-festival