Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aleksander Puškin ja ühendus Teine Laine: “Vale sünd”

19.10.2009 13:29

Loominguline ühendus Teine Laine esitleb 19. oktoobril kell 19 Tallinna Matkamajas Aleksander Puškini „Boriss Godunovi” alusel loodud draamat "Vale sünd".

Puškin kirjutas draama lugemiseks, Mussorgski lõi sellest kuulsa ooperi, aga draamalavadel on see teos peaaegu tundmatu. Lavastuses ei näe Boriss Godunovi, vaid kõike muud, mis tema ümber toimus. Puškini valu ja kirg oma maa ja inimese olemuse eest on lavastuse edasiviivaks jõuks.
Lavastus ei püüdle Puškini suurteosele omase panoraamsuse poole, vaid on ansamblitöö, mis soovib sisuliselt käsitleda neid muret-tekitavaid põhjuseid, mis maailma nii valulikuks muudavad. Tegijate jaoks peitub selles teoses eriline saatusemäng. Tegevus toimub Liivi sõja ajal. See on ajaloost tuntud sõda, kus maailma vägevad võitluses omavahel otsustasid meie maa edasise saatuse. Leedu-Poola, Venemaa, Rootsi pidasid omavahel lahinguid. Kuskil mujal, kaugel. Aga need võitlused määrasid pikaks ajaks meie – eestlaste elu ja olu, meie ajaloo, meie tuleviku.

Lavastuse loomine pole olnud teadlik integratsiooniprotsess, kuid ta võiks peegeldada seda, kuidas erinevatest rahvustest erinevatel inimestel on erinevates Eestimaa paikades ühised mured ja soovid probleeme lahendada. Lavastamise esimene pakkumine tuli Narva linna kultuuriosakonnast, siis ühines sellega Tallinna. Lisandus Eesti Kultuurkapital, appi tuli Narva-Jõesuu.

Mängivad Vene Teatri näitlejad Tatjana Jegoruškina, Natalja Dõmtšenko, Tatjana Manevskaja, Jelena Tarassenko, Vladimir Antipp, Oleg Štšegorets, Andrei Zubkov ja Vadim Malõškin. Lavastuse valmimisele on kaasa aidanud Märt Meos, Urmas Allik, Vadim Fomitšev, Heini Vaikmaa, Eva Kalbus, Maido Saar, Raivo Parrik ja Endel Jaanimägi. Etendused on küll vene keeles, kuid oma ülesehituselt nii visuaalsed, et on arusaadavad igas keeles.

Järgmised etendused toimuvad 20. oktoobril kell 12.00 ja 19.00; 2. novembril 12.00 ja 19.00


Eva Kalbus