Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alberto Hold-Garrido juhatusel kantakse laupäeval ette Bellini „Norma“

09.02.2012 15:35

Laupäeval, 11. veebruaril toimub Estonia kontserdisaalis Vincenzo Bellini ooperi „Norma“ kontsertettekanne, kus solistidena astuvad üles Virginia Wagner Argentiinast, Kaludi Kaludow Bulgaariast, Helen Lokuta, Mati Palm, Kristel Pärtna ja Oliver Kuusik. Kontserti dirigeerib Alberto Hold-Garrido Hispaaniast. 

Bellini „Normat“ peetakse romantismiaegseks kultusteoseks, mille populaarsus kasvas iga etendusega. 19. sajandi lõpuks oli „Norma“ jõudnud juba 35 riigi lavale ja seda esitati 16 eri keeles. Bellini hindas oma ooperit kõrgelt. „Kui ma satuksin laevaõnnetusse, siis jätaksin pardale kõik teised ooperid ja püüaksin päästa vaid „Normat“,“ kirjutas ta sõbrale.
Ooperit on dirigeerinud ka Richard Wagner, kes imetles teose voolavaid meloodiaid, mis annavad erilise ehedusega edasi ülevaid tundeid. „Norma“ edu saladus peitub muusika bellinilikus lihtsuses, mis kannab endas suurt dramaatilist väljendusjõudu ja esitab nimiosatäitjale tõelise väljakutse. Norma partii nõuab täiuslikku hääle valdamist, liikuvust ja väljendusrikkust, et edasi anda suuri tundeid – emaarmastust, armukadedust ja alistumist. 20. sajandil on ooperi nimikangelannat edukalt esitanud Maria Callas, Leyla Gencer, Joan Sutherland, Montserrat Caballé ja Renata Scotto.

Rahvusooperi kontsertettekannete reas on „Norma“ juba kümnes. Varasematel hooaegadel on ülimenukalt ette kantud Wagneri „Tannhäuser“, Mozarti „Tituse halastus“, Catalani „La Wally“, Bellini „Puritaanid“, Verdi „Simon Boccanegra“, Rossini „Wilhelm Tell“, Donizetti „Poliuto“, Bellini „I Capuletti e i Montecchi“ ja Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia
Maja täis muusikat!