Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alates 1. juulist tulevad müüki teatrifestivali Draama piletid

28.06.2013 10:50

Draama festival, mis toimub sel aastal 2.-8. septembrini Tartus, kannab koondnime Ruumimaagia. Selleaastase festivali kuraatoriks on teatrikunstnik Iir Hermeliin, kes on põhiprogrammi välja valinud kaheksa lavastust: Eesti Draamateatri „Kolm õde” (lavastaja Hendrik Toompere, kunstnik Ervin Õunapuu, videokunstnik Taavi Miisu Varm), Teater NO99 "Suur õgimine” (lavastaja Lauri Lagle, kunstnik Laura Kõiv), R.A.A.A.M-i „Tühermaa” (lavastaja Marat Gatsálov (RUS), kunstnik Oksana Peretruhhina (RUS)), Endla Teatri  „Hamlet Anderson” (lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Andres Noormets, videokunstnikud Taavi Varm, Maarja Noormets ja Kristo Viiding),Vene Teatri „Koera süda” (lavastaja Natalia Lapina (RUS), kunstnik Rosita Raud), VAT Teatri  "Faust” (lavastaja Aare Toikka, helilooja ja kunstnik Kaspar Jancis), Piip ja Tuut Teatri „Bistro Beyond” (lavastaja Linnea Happonen (FIN), kunstnik Kristel Maamägi) ja Vanemuise Teatri „Maria Stuarda” (lavastaja Roman Hovenbitzer (GER), muusikajuht Mihkel Kütson, kunstnik Roy Spahn (GER), valguskunstnik Palle Palme (SWE)).

Festivalil kõrvalprogrammi Särts! kuuluvad kuraatori sõnul lavastused, mis on toniseerivad ning panevad eriliselt särisema. Kõrvalprogrammis on Kompanii Nii lavastus "Pung", Von Krahli Teatri "Simulaakrum", NUKU "Metsik urisev õnn", Erik Alalooga ja Andreas W "Läbipõletajad", VAT Teatri  "Hea, Paha ja Inetu", Cabaret Rhizome'i "Mutantants", Endla Teatri "Boyband" ja Twisted Dance Company "Nox".

Festivali ajal avatakse Tartu tänavatel ja väljaspool teatriseinu teatrikunsti saladusi paljastav Ruumimaagia paralleelprogramm. Nähtamatu saab vaid festivalinädalaks nähtavaks – teatrikunstniku töö võetakse erilise tähelepanu all.

Maret Kukkuri kureeritud POP-UP näitus “27” toob festivali ajaks Tartu linnaruumi 27 kunstniku isikunäitused konteineritest galeriis. Näitusega tähistatakse ka Eesti Lavastuskunstnike Liidu 20. juubelit. Maketi- ja kostüüminäitust “Aeg ja ruum”, mida kureerib teatrikunstnik Maarja Meeru, saab näha Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas 3. septembrist – 1. oktoobrini ning näituse ajaloolise kostüümi osa on avatud 2.–8. septembrini Tartu Raudteejaama vaksalihoones. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia dekoraator-butafoori eriala üliõpilaste butafoorianäitus “Puust(?) ja punaseks” on festivali ajal vaatamiseks Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja esimesel korrusel. Lisaks eksponeerivad linnaruumis oma töid teatrikunsti multimeediatudengid ning avatud on suur teatriplakatite näitus.

Lähem info festivali ja ajakava kohta aadressil draama.ee Piletid müügil 1. juulist Piletilevi müügipunktides ning piletilevi.ee

Teate edastas:
Katrin Maimik
Teatrifestivali Draama kommunikatsioonijuht
+37256502721
press@festival.ee