Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alanud on konkurss Kultuurisõber 2018

05.11.2018 16:05

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas täna, 5. novembril välja konkursi Kultuurisõber 2018.

Juba aastaid korraldatud konkursiga tunnustatakse eraisikuid, ettevõtteid või organisatsioone, kes on kultuurivaldkonda aasta jooksul toetanud rahaliselt või heade tegudega.

"Riigi kultuurieelarve tagab kultuuri kättesaadavuse ja järjepidevuse, kuid Eesti kultuuri suurim metseen ei ole mitte valitsus, vaid ühiskond tervikuna. Viimaste aastate kultuurisõbra konkursid on erasektori, metseenide ja kultuurikorraldajate koostöövormid hästi esile toonud ning aidanud kultuuri toetamist väärtustada ja tutvustada," ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Kandidaate konkursile Kultuurisõber 2018 võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid. Iga kultuurikorraldaja saab teha ühe ettepaneku. Kandidaadiks ei saa olla Kultuuriministeerium ja tema valitsemisala asutused, ka mitte nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused või riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid.

Kandidaatide hulgast valitakse välja kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid, kes selguvad traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial.

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet (https://wwwkul.rik.ee/et/node/17372). Välja võib pakkuda ka varasematel aastatel esitatud organisatsioone ja isikuid. 

Kandidaatide esitamine on avatud pühapäevani, 2. detsembrini 2018, kultuurisõprade gala toimub 15. jaanuaril 2019 Tallinna lauluväljaku klaassaalis.

Kultuuriministeerium on tunnustanud kultuurisõbralikke ettevõtteid ja ettevõtjaid alates 2012. aastast. Mullu pälvisid aasta kultuurisõbra tiitli Utilitas ja Kristjan Rahu, Rain Lõhmus, Armin Karu, Eva ja Bengt Heyman ning Turid Farbregd.Varasemate aastate kultuurisõbrad: http://www.kul.ee/et/kultuurisobra-tiitlisaajad.

Lisainfo:
Meelis Kompus
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja
520 2318