Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alanud on kandideerimine professor Kalju Komissarovi nimelisele stipendiumile

13.12.2022 11:35

Alates 12. detsembrist 2022 saab esitada taotlusi professor Kalju Komissarovi nimelisele stipendiumile kandideerimiseks. Stipendium on mõeldud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilastele erialaseks enesetäiendamiseks. 

Praeguse Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava kõrgharidusliku õppekava ülesehitamise idee teatrimudelina kuulub Kalju Komissarovile. Stipendiumiga soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse vallas.  

Stipendiumiga kogusummas 2000 eurot toetatakse igal aastal kaht etenduskunstide õppekava üliõpilast ning see määratakse tudengitele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loomingulised, distsiplineeritud, eetilisi väärtusi silmaspidavad ning oma erialal perspektiivikad. Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks, eelkõige õpingute ja välispraktika toetuseks. 

Stipendiumile kandideerimise tähtaeg on 13. veebruar 2023 (k.a). 

Toetusraha pidulik üleandmine toimub prof Kalju Komissarovi sünniaastapäeval, 8. märtsil 2023.  

Stipendiumit rahastab Eesti KultuurkapitalI näitekunsti sihtkapital ja toetab ettevõte Wooch OÜ. Stipendumipäeva koostööpartner on Ugala teater. 

Pildil 2022. aasta stipendiumi laureaadid Maryn-Liis Rüütelmaa ja Liisbeth Kala. Foto: Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia