Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alanud on 40. Tallinna Vanalinna Päevade ideekonkurss

17.01.2022 15:28

Tallinna Vanalinna Päevad tähistavad 2022. aastal oma 40. aasta juubelit. Juubelihõnguline festival toimub 3.–5. juunil 2022.


Vanalinna Päevade programmi rikastamiseks on oodatud kõik head ideekavandid, mis räägivad vanalinnast uues võtmes. Ideed on teretulnud eri valdkondadest: rahvakultuur, muusika, teater, tants, noored, lapsed, sport, tutvumiskäigud, töötoad jne. Parimate ideede sobivusel toetatakse nende elluviimist rahaliselt. 


Arvesse peaks võtma, et Tallinna Vanalinna Päevad toimuvad kogu vanalinnas ulatuses (nii siseruumides kui välitingimustes).


Ideekonkursi tingimused:

• Taotlustena oodatakse ennekõike kontseptsiooni järgivaid ideekavandeid.

• Oodatud on nii traditsioone hindavad kui ka uudsed ideekavandid.

• Ideekavandi teostamiskoht peab olema Tallinna vanalinnas ja/või linnamüüriga piirneval haljasalal.

• Ideekavand võib eeldada teostust nii üksikürituse kui ürituste sarjana.

Taotluse esitamine:

• Hiljemalt 14. veebruariks 2022 mittetulundustegevuse toetuste taotluse avalduse vormil elektroonselt https://mittetulundus.tallinn.ee/iseteenindus.


Esmakordselt on vanalinna päevade kavasse väga oodatud ka linnaruumi installatsioonid ja kunstiprojektid, et lisada tänavapilti vürtsi ja pakkuda avastamisrõõmu festivali külalistele. Eesmärk on tõsta festivali väärtust, kaasates ja toetades andekaid Eesti kunstnikke.


Vanalinna Päevade ülesanne on tutvustada, väärtustada ja tõsta fookusesse Tallinna ajaloolist vanalinna, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning väärib tähelepanu ja hoidmist nii nüüd kui tulevikus.


Täpsem info SIIN