Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Akadeemia teatri erinumbri esitlus Ateena majas

10.11.2006 17:34

10. novembril algusega kell 17.00 toimub Tartus veel ehitusjärgus oleva Ateena maja teatrisaali sarikapidu. Selle raames esitletakse ajakirja Akadeemia novembrikuist numbrit, mis on pühendatud Eesti Teatri Aastale.

Ateena maja juhi Viljar Pohhomovi sõnul on tegemist igati kohase sündmusega sarikapeoks, sest aastatel 1990-1996 tegutses ajakirja Akadeemia toimetus just praeguses Ateena majas. "Just sellise kultuuri väärtustava õhustiku tahame siin majas taastada ja edasi kanda ka tulevikus," lisas Pohhomov.

"Akadeemia on erinumbreid teinud ka varem. Teatriaasta on suur ja oluline sündmus ning on igati loomulik, et üks ajakirja numbritest keskendub selle aastal täielikult teatrile," ütles Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho. Erinumbri autorite loetellu kuuluvad teiste hulgas Mart Kivastik, Luule Epner, Ingo Normet, Tiit Ojasoo, Hendrik Toompere, Katri Aaslav-Tepandi jpt.

Esitluse raames kannavad noored Tartu näitlejad Markus Luik, Martin Kõiv, Ragne Pekarev ja Laura Peterson valiku tekstidest ka ette.

Lisaks Akadeemia esitlusele allkirjastatakse peol Ateena maja ja Eesti Teatri Festivali vaheline pikaajalise koostöö ja ühiste eesmärkide protokoll. "Ei saa salata, oma kodusaal annab meile kindlustunde ja võimaluse hakata liikuma samas suunas teiste suurte festivalidega nagu Viljandi Pärimusmuusika Festival, PÖFF ja Jazzkaar, kes juba tegutsevad aastaringselt" kommenteeris SA Eesti Teatri Festivali kunstiline juht Margus Kasterpalu. "Eesti Teatri Festivalil on täpselt see sisu, mida Ateena maja endale igatseb," täpsustas Pohhomov.

Akadeemia toimetus
Ateena maja
Eesti Teatri Festival

Lisainfo:
Kaarel Oja
SA Eesti Teatri Festival
[email protected]