Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ajateatri suvelavastuses vormitakse savipotte ja elusaatust

11.06.2020 14:00

Olgu aastanumber milline tahes, inimesed otsivad ikka oma õnne ja armastust, ikka seisavad nad valikute ees, millest sõltub nii nende eneste kui neid ümbritsevate inimeste saatus. Ikka keerleb aeg vääramatult nagu potikeder ja seda, milliseks vormub sellel elu või savi, teab vaid taevas …

Nii kõlabki Peet Vallaku 1925. aastal kirjutatud lugu noorest lesknaisest Epust, tema südant (ja potitehast) ihkavatest sulastest Mihklist ja Jassist, igati tänapäevasena ka pea sada aastat hiljem – 2020 aasta suvel.

Nagu elus ikka, on selleski loos armastust ja vihkamist; rõõmu ja kurbust; lootusi, nende täitumist ja purunemist … äratundmisrõõmu meile kõigile.

Ohtu mõisa tallis Ajateatri egiidi all sündiva lavastuse idee autor on Anne Velt, lavastab Peep Maasik (TEMUFI), kunstnikutöö teeb Karmo Mende ning muusikalise kujunduse Hendrik Kaljujärv, liikumise ja tantsud seab Egely Pruuli.

Epu (Katrin Valkna) potitehases vormivad elu- ja pärissavi Pääru Oja (Eesti Draamateater) Jass ja Tarvo Sõmeri (Rakvere Teater) Mihkel.

Etendust mängitakse alates 15. juulist 2020 vaid 10 korral.

Pileteid on piiratud arv ning need saab soetada Fientast, Piletilevist või otse kirjutades: [email protected]