Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ajaloomuuseumis toimub meistriklass teatrifoto teemal

14.03.2024 15:37

Pildil on kirjas "Maarjamäe loss / Annely Kaldoja ja Mart Laul / Kuraatorite kuldsari / Teatrifoto muuseumis / 16. märts 13.00". Pildi taust on punane, keskel kaks valget noolt ja kaks mustvalget fotot naistest. Pildi alaosas on Ajaloomuuseumi logo.

Laupäeval, 16. märtsil 2024 kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumis sarja "Kuraatorite kuldsari" meistriklass teatrifoto teemal muuseumis. Oma kogemusi jagavad teatrikuraator Annely Kaldoja ja fotokoguhoidja Mart Laul.

Veebruarikuus algas läbi kogu 2024. aasta kulgev Ajaloomuuseumi kuraatorite kuldsari, kus muuseumi parimad asjatundjad räägivad oma erialast ja valdkonnast. Teatrikuu puhul on kuldsarja seekordne osa pühendatud teatrifotole ja peategelasteks fotograafid Parikased ning nende poolt portreteeritud 20. sajandi alguse näitlejad. Teatrifotot vaadatakse eelkõige läbi fotokoguhoidja silmade ning räägitakse foto säilitamisest enne ja nüüd.

Vennad Peeter ja Georg Johannes Parikas olid ühed tuntuimad eelmise sajandi alguse fotograafid, kes on pildistanud riigi-, kultuuri- ja avaliku elu tegelasi ning on andnud hindamatu panuse teatriajaloo jäädvustamisel läbi fotokaamera. Osalejatel on võimalik näha kõige erilisemaid Parikaste poolt tehtud fotosid teatri-ja muusikamuuseumi kogust.

Pärast meistriklassis osalemist tunneb osaleja ära plaatkaamera ja klaasnegatiivi, on kohtunud fotodel Estonia 20. sajandi I poole tuntuimate näitlejatega, oskab otsida teatrifotosid MUISist ja kartoteekidest ja on saanud piiluda fotokoguhoidja töö telgitagustesse.

Loeng toimub Maarjamäe lossi kaminasaalis. Piletid (10/8 eurot) võimaldavad pärast loengut külastada Maarjamäe lossi näitust "Minu vaba riik", muuseumikaardiga on sissepääs tasuta.

Rohkemi infot leiab meistriklassi Facebooki lehelt.