Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aitan Lapsi programmi raames toetust saanud jõuavad teatrisse

12.10.2011 16:02

Sellel pühapäeval jõuavad Vanemuise teatrisse esimesed väikesed teatrikülastajad, kes on toetust saanud programmi Aitan Lapsi raames. 16. oktoobri „Ninasarvik Otto“ etendusel on neid lapsi saalis kokku 97. Kokku jõuavad oktoobris ja novembris viiele etendusele 594 Lõuna-Eesti last. Esimese taotlusvooru vastu oli õpetajate ja sotsiaaltöötajate seas suur huvi. Järgmine summa eraldatakse Vanemuisele novembris, siis avatakse ka uus taotlusvoor.

SA Heategevusfond Aitan Lapsi, Evelin Ilves ja Eesti Etendusasutuste Liidu 17 teatrit käivitasid käesoleval aastal ulatusliku heategevuskampaania „Aitan lapsi“ vähekindlustatud lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Annetusi lastele teatripileti ostmiseks saab teha üle Eesti enam kui 140 pakendiautomaadis, millele on paigaldatud täiendav automaatikanupp. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, vaid piisab pandipakendi tagastamisest. Kogu annetatud raha läheb lastele teatripileti tarbeks. Vähekindlustatud lapsed selgitatakse koostöös kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajatega.

„Aitan lapsi“ heategevuskampaaniaga on ühinenud kokku 17 etendusasutust. Suurematest jaekettidest on projektiga liitunud Rimi, Selver, ETK Maksimarket, Stockmann, Kaubamaja ja Grossi Toidukaubad ning nende kauplustes asuvates Tomra pakendiautomaatides saab annetusi teha.

SA Heategevusfondi Aitan Lapsi lõi 2009. aastal Norra-Eesti Kaubanduskoda koostöös Kuningliku Norra Saatkonnaga. Möödunud aastal toetas fond Põlva Haigla lasteosakonda meditsiinitehnika ja haiglamööbli soetamisel. Lisaks Norra-Eesti Kaubanduskojale toetavad heategevuskampaaniat Eesti Pandipakend, Tomra Baltic, Tschudi Shipping Company, Eesti Statoil ja DnB Nord Pank.

„Eestis on hinnanguliselt 20 000 last, kellel pole võimalik teatris käia. On äärmiselt tänuväärne, et erakapitalil põhinev heategevusfond soovib aidata ning pakkuda kõigile lastele võimalust teatrikülastuseks,“ ütles Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
avemarleen@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee