Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Aida” sooduspiletid müügil!

16.02.2004 11:36

Rahvusooper "Estonia" toob 8. oktoobril 2004 kuni 2000 vaatajat
mahutavas Rocca al Mare Onistari Tennisekeskuses välja Giuseppe Verdi ooperi "Aida".
Koostöös Malmö Ooperi- ja Muusikateatriga toimuvad 7 etendust
ajavahemikul  8. - 17. oktoobrini. Muusikaline juht ja dirigent on teatri
uus loominguline juht Arvo Volmer, lavastajaks Marianne Mörck Rootsist.
Peaosi laulavad maailmamainega ooperitähed. Aida- Cynthia Makris (USA),
Marina Šagutš (Peterburi Maria Teater), Radames- Roman Muravitski (Moskva Suur Teater), Amneris- Angelina Švatška (Ukraina Rahvusooper) ja Marianne Tarassova (Peterburi Maria Teater).
Peale külalissolistide esineb ooperis umbes 200-liikmeline koosseis: rahvusooperi solistid, sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitrupp.

16. veebruarist kuni 1. maini on piletihind 150 kroonist 500 kroonini, alates maikuust 200 kuni 600 krooni. Kuni 1. maini pileti ostnute vahel läheb loosimisele reisifirma Marhaba Tours reis kahele Egiptusesse, piletid Rahvusooperi etendustele ja muud huvitavat. Peavõit loositakse välja 8. mail Kanal2 saates Grimmiga ja Grimmita.

Verdi "Aida" pole lihtsalt "üks kuulsaim teos ooperiajaloost". See on vaatemäng, mis nõuab väga võimekatelt esitajatelt oma võimete maksimaalset kasutamist, dekoratsioone, mis tooksid vaatajani aastatuhandetaguse vaaraode-ajastu hõngu ning kindlasti suurt hulka publikut. Muidu poleks see Verdi "Aida".

Kuigi Estonia laval on "Aidat" varem kolm korda lavastatud (1923, 1932, 1965), siis nüüd on võimalus mängida seda suurteost oma täies võimsuses ja hiilguses. Sest teost, millega avati Kairo Ooperimaja 1871. aastal ja mille eest helilooja sai suurima honorari, mida ooperi eest kunagi on makstud, pole mõtet mängida väikselt ja vaikselt. Rahvusooper viib oma "Aida" Rocca al Mare Onistar Tennisekeskusesse. Nii saab võimalikult suur hulk vaatajaid kaasa elada valiku ees seisvale Etioopia printsessile Aidale, kes võrdse andumusega armastab nii oma isamaad kui vaenujalal oleva Egiptuse riigi väejuhti Radamest. Rääkimata Verdi muusikast.

Tere tulemast Estoniasse!


Kaido Padar
Rahvusooper Estonia
avalike suhete juht
050 76644