Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ahelkirjutamine: Kirjanik on kohal

01.09.2014 09:32

Kolmapäeval, 3. septembril 2014 kell 17–19 toimub Tartu Ülikooli kirikus ahelkirjutamine.

Kahe tunni jooksul saab maailm rikkamaks kahe kollektiivse teksti võrra. Alglausest saavad alguse kaks kolmeosalist kirjutamisahelat. Kohal on Piret Jaaks, Jan Rahman, Kaur Riismaa, Berk Vaher, Mihkel Seeder ja Hiri Müüripeal.

Publiku jaoks on võimalik kohale tulles näha, kuidas kirjanik kirjutab. Tavaliselt on see intiimne akt, mida tehakse kümne ukse ja saja luku taga. Kuid mis toimub tegelikult? Mida teeb kirjanik kirjutades? Kuidas sünnib tekst? Seda saab teada juba 3. septembril Draama festivali raames, sest seekord ei jää varjatuks midagi. Kirjanik on kohal. Ja kirjutab.

Võttes lahti selle aasta festivali hüüdlause "Kohaloleku kunst", siis on tulemuseks kohalolu ja kunst. Kunstist kunstnikuni on vaid üks silp, kunstnikust kirjanikuni aga vaid lühike samm. Mõlemad maalivad maailmast pilte, kuid teevad seda eri meediumites. Ühel on pintsel ja teisel pastakas, ühel paber ja teisel lõuend. Kuid kohal on mõlemad, sest kohaloluta luua ei saa.

2010. a toimus New Yorgi moodsa kunsti muuseumis Marina Abramovici performance "The Artist is Present", kus ta istus laua taga ja vaatas inimesi. Ja inimesed vaatasid teda – ta oli kohal. Kunstiteose aluseks on inspiratsioon ja valminud teos võib inspireerida järgmisi teoseid.

Abramovici eeskujul leiab TÜ kirikus Teatro Poetico ruumis 3. septembril kell 17.00 aset "Ahelkirjutamine: Kirjanik on kohal".

Lisainfo
Marite H. Butkaite
Drakadeemia juhendaja
[email protected]
+372 555 118 44