Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

AbsurdinÄidendite MinifEstival

03.10.2012 17:43

10.–12. oktoobrini 2012 leiab nii Tallinnas kui Tartus aset rahvusvaheline AbsurdinÄidendite MinifEstival.

Tartu Üliõpilasteater on külla kutsunud kaks sõprusteatrit: Liége Kuningliku Ülikooli teatri Belgiast ning Valgevene Riikliku Ülikooli teatri Na Balkone Minskist, samuti pakutakse vaatajale Tartu Üliõpilasteatri esietendust.

Minifestivalil jõuavad publikuni absurdimaigulised näidendid ja uuem vene (anti)draama – esmakordselt Eestis näeb Moskvas tegutseva kultusliku staatuse saavutanud näitekirjaniku Pavel Prjaško kaht teost.
Belglased mängivad nii Tallinnas kui Tartus Kafka novellil põhinevat lavastust „Aruanne akadeemiale,” mille on lavastanud Robert Germay. Valgevenelased omakorda etendavad Tartus Prjaško näidendit „Suletud uks. Äärelinnas,” mida Minskis käis külalisena lavastamas Kalev Kudu. Tartu Üliõpilasteater mängib viimased kaks korda mitmel festivalil auhinnatud lavastust Mrožeki „Ulgumerel.” Viimast korda astuvad üliõpilasteatri koosseisus lavale värsked lavakunstikooli tudengid Karl Laumets ja Christopher Rajaveer. 

12. oktoobril esietendub festivali raames ja ühtlasi avab üliõpilasteatri 14. hooaja Pavel Prjaško antidraama „Õnnestunud elu”, mille on tõlkinud Aare Pilv, kunstnikutöö teinud KIWA ja lavale toonud Kalev Kudu.

Festivali ajakava

TALLINNAS
10. oktoobril Toomkooli laval, Vene tn 6
Kell 18  Ulgumerel (TÜT)
Kell 20 Aruanne akadeemiale (Liége, prantsuse keeles)

TARTUS
11. oktoobril absurditeatri päev
Athena keskuse pööningusaalis, Küütri 1
Kell 18  Ulgumerel (TÜT)
Kell 20 Aruanne akadeemiale (Liége, prantsuse keeles)

12. oktoobril vene uue dramaturgia päev
Athena keskuse pööningusaalis                      
Kell 18  Suletud uks. Äärelinnas (Minsk, vene keeles)
Kell 20  Õnnestunud elu ESIETENDUS! (TÜT)


Slawomir Mrožeki "Ulgumerel."
Euroopa on lõppenud. Parv. Kolm härrasmeest ulgumerel. Varud on lõppenud. Nälg. Otsustatakse ära süüa keegi endi hulgast. Aga kes? Lavastaja ja muusikaline kujundus Kalev Kudu. Kunstnik Martiini, liikumine Ave Loit. Mängivad: Indrek Tulp, Enor Niinemägi, Christopher Rajaveer, Karl Laumets ja TÜT-i tüdrukud.

Franz Kafka "Aruanne akadeemiale"
Inimvormi võtnud ahv peab kahe assistendi abiga akadeemikutele kõnet. Ta selgitab neile evolutsiooni käiku poolahvist kuni inimeseks saamiseni. Aga milline neist kahest on parem? Tegu on 1941. aastal asutatud Liége kuningliku ülikooli teatri arvult juba 102 lavastusega. Prantsusekeelne lavateos on reisinud nii Iisraelis, Ungaris, USA-s ja Kanadas ning mujal maailmas. Lavastaja Robert Germay.

Pavel Prjaško "Suletud uks. Äärelinnas"
Mõni tund enne müügikontori sulgemist. Läheneb nädalavahetus. Kolm töötajat, kolm noort inimest. Kaks meest ja üks naine. Flirt. Intriigid. Mõned tüütud kliendid. „Ma tahan, et mind rahule jäetaks. Mulle meeldib, kui mu aju puhkab,” ütleb üks tegelastest.
Lavastaja & muusikaline kujundus Kalev Kudu.

Pavel Prjaško "Õnnestunud elu"
Metropol. Äärelinn. Neli noort inimest. Kaks meest ja kaks tüdrukut. Katkematud peod. Talle tundub, et ta armastab. Pulm. Talle tundub, et teda ei armastata. Lahutus. Pidu kestab. Näidend meie aja kangelastest-pohhuistidest, kes on veendunud, et nende elu on õnnestunud. Tõlkija Aare Pilv, lavastaja Kalev Kudu ja kunstnik KIWA. Mängivad: Kätlin Armei või Liisu Krass, Triinu Lukas või Kristin Uusna, Enor Niinemägi, Tauno Tagel või Kauri Kaljuste. Lavastaja Kalev Kudu. NB! Etenduses suitsetatakse ja kasutatakse mittenormatiivset sõnavara!

Vaata festivali infot: www.ut.ee/teater ja https://www.facebook.com/yli6pilasteater

Lisainfo
Kalev Kudu
TÜT-i kunstiline juht
tel: 5569-6846 
[email protected]
www.ut.ee/teater