Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aastalõpuballid Vanemuises ja Estonias

29.12.2011 14:28

Vanemuise traditsiooniline aastavahetuspidu toimub teatri-ja kontserdimajas 30. detsembril algusega kl 19. Balli juhivad Maarja Mitt ja Tanel Jonas. Ballile on saabumas ca 1800 külalist.
Aastalõpuballi programm on mitmekesine - kontserdimajas mängivad tantsuks Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigent Tarmo Leinatamm ning Big Band Tartu, solistid Kaire Vilgats ja Maiken. Üles astub ka ansambel Regatt.

Vanemuise suurel laval saab vaadata draamatrupi show'd, mis keskendub kallistamise olulisusele ning balleti- ja ooperitrupi programmi Reveranss Straussile, dirigeerib Lauri Sirp. Gerli Padar, Tanja Mihhailova, Stephen Hansen ja Dave Benton esitavad parimaid palu kontsert-lavastusest "Thank You For The Music. Tribute to ABBA". Öökontserdi annavad Gerli Padar & The Moon. Kohvikus Shakespeare astub üles Uku Suviste, samuti esineb Vanemuise balletiartistide ansambel Läbi linna.

***
Rahvusooper Estonia kutsub veetma aastavahetust teatri maagilises õhkkonnas, mis seekord on hispaaniahõnguline. 31. detsembril toimuval Estonia ballil toob lavastaja Arne Mikk publiku ette kaks programmi – zarzuelakava "Viimane romantik" ja flamenkokava "Kuuromanss", kus esinevad parimad artistid Estoniast ja mujalt. Kunstnik on Kustav-Agu Püümann, koreograafid Marina Kesler, Oksana Tralla, Maria Rääk ja Nene Montoya. "Viimast romantikut" dirigeerib Jüri Alperten.

Traditsiooniliselt saab ballil tantsida suure sümfooniaorkestri saatel, seda juhatab Risto Joost. Tantsima kutsuvad ka Marilin Kongo ja ansambel Lament ning uudisena on avatud Club Colombina, kus plaate keerutab DJ Aivar Havi. Valges saalis musitseerib kitarril Tiit Peterson.
Ballil saab ka osaleda, ostes 25-eurose tantsupileti.
Lisainfo: http://www.opera.ee/8129