Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aasta vanemuislasteks valiti Ott Sepp ja Aiki Pärle

26.03.2007 11:22

Eilsel Vanemuise teatrikuupeol valisid kolleegid aasta vanemuislasteks draamanäitleja ja hiljuti oma lavastajadebüüdi teinud Ott Sepa ning juhiabi Aiki Pärle.
Lisaks aasta vanemuislase tiitlit kinnitavale aukirjale said mõlemad laureaadid rahalise preemia ja hinnalise graveeringuga käekella.
Aasta vanemuislast valiti neljandat aastat ning valimine toimus kahes kategoorias: üks laureaat valiti lavajõudude seast ja teine nende hulgast, kes oma igapäevatöös lavale ei astu. Vanemuise igal töötajal oli võimalus anda salajasel hääletusel oma tunnustav hääl kolleegile, kes on nii töiselt tubli kui ka suhtlemises meeldiv.

"Vanemuises töötab 362 inimest," ütles teatrijuht Paavo Nõgene, "ja neist igaühe panus teatri arengusse ja heasse käekäiku on äärmiselt oluline. Seepärast otsustati käesoleval aastal anda hääletustulemuste põhjal lisaks kahele peaauhinnale välja kaheksa eriauhinda laval ja üheksa eriauhinda lava taga töötavaile vanemuislastele."

Lavajõududest pälvisid kolleegide eriauhinna draamanäitlejad Merle Jääger, Hannes Kaljujärv, Jan Uuspõld ja Tanel Jonas, balletisolistid Hayley Jean Blackburn, Aivar Kallaste ja Vladimirs Latišonoks ning ooperisolist Karmen Puis.

Lava taga töötavatest vanemuislastest said eriauhinna kunstnik-butafoor Ain Austa, valgustaja Tõnu Eimra, haldusjuht Kalle Kukk, administraatorid Annika Kullamaa ja Malle Lainevool, vastuvõtusekretär Katrin Makarov, peakunstnik Kristiina Münd, peaadministraatori assistent Helle Soo ja jumestuskunstnik Irina Võsaste.

"Tavaliselt on nii, et aasta vanemuislase tiitel võidetakse väga tasavägises konkurentsis, tihti ühe-kahe häälega," selgitas Nõgene tänavust auhindade rohkust. "Meie soov oli, et rohkem häid kolleege pälviks oma kaastöötajate tunnustuse." Eriauhindade hulgas olid ooperireis Riiga, puhkepakett Pühajärvel, lõuna restoranis Atlantis ja Aura veekeskuse pääsmed jms.
Varem on aasta vanemuislase tiitli pälvinud draamanäitlejad Hannes Kaljujärv, Riho Kütsar ja Aivar Tommingas, kunstnik-butafoor Eino Reinapu, peaadministraator Mall Türk ja kostüümiala juht Ivika Jõesaar.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee