Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aasta vanemuislasteks valiti Karol Kuntsel ja Kädi Jakobson

10.08.2020 10:01

Vanemuise teater avas reedel, 7. augustil 2020 ühiselt 151. hooaja, kus anti välja ka möödunud hooaja eest Vanemuise kolleegipreemiad. 
 
Aasta vanemuislase tiitli pälvisid näitleja Karol Kuntsel ja vastuvõtusekretär Kädi Jakobson.
 
Lisaks kolleegide tunnustusele ja aasta vanemuislase tiitlit kinnitavale aukirjale said mõlemad laureaadid graveeringuga käekella ning eksklusiivse majutus-, kultuuri- ja maitseelamuse. 
 
Aasta vanemuislast valiti seitsmeteistkümnendat aastat, valimine toimus kahes kategoorias: üks laureaat valiti lavajõudude seast, teine nende hulgast, kes oma igapäevatöös lavale ei astu. Iga Vanemuise töötaja sai oma arvamust avaldada salajasel hääletusel. 
 
Veel anti välja eriauhinnad, mille laureaadid selgusid osakonnasiseste hääletuste tulemusena. Eriauhindade väärilised vanemuislased saavad edaspidi kanda vastava kirjega pusa.
 
Lavajõudude seast pälvisid kolleegide tunnustuse Aivar Tommingas, Benjamin Roomes, Alain Divoux, Pirjo Jonas, Kadri Palu, Ele Sonn ning Kai Visnapuu.
 
Väljaspool lava töötavatest vanemuislastest said eriauhinna Deivi Pard, Viktor Porossov, Katrin Kelpman, Andreas Kangur, Raina Varep, Jane Aus, Jete-Ri Jõesaar, Heleri All ja Meeli Tamm.