Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aasta näitekirjanduspreemia sai Urmas Lennuk

14.03.2016 16:26

Aastaauhindade põhižürii koosseisus Carolina Pihelgas (esimees), Reet Auksmann, Jan Kaus, Kaupo Meiel ja Rein Veidemann valis näitekirjanduse aastapreemia laureaadiks Urmas Lennuki kogumiku "Ükskord Eestimaal", kus on kokku saanud kolm näidendit: "Rongid siin enam ei...", "Päeva lõpus" ja "Ema oli õunapuu". Kogumik ilmus teater Ugala väljaandes 2015. aastal, mil Vallo Kirsi lavastusena esietendus Urmas Lennuki uusim teos "Ema oli õunapuu".

Näidendikirjutamist on Urmas Lennuk nimetanud väikeseks protestiks asjade vastu, mida ta tahaks, aga ei suuda elus muuta. Nelja tema näidenditest on pärjatud Eesti Teatri Agenturi näidendivõistluse auhinnaga. Lisaks on Lennuk üks Eesti hinnatumaid dramatiseerijaid, osates algteose atmosfäärist kaugenemata luua omaväärtuslikke tõlgendusi.

Näitekirjanduse kategoorias tõsteti Urmas Lennuki kõrval nomineerituna esile kuus teatriteost: Eero Epner, Tarmo Jüristo, Aare Pilv "Savisaar"; Eero Epner, Hendrik Kaljujärv, Kaarel Oja "Kodumaa karjed"; Jaan Kaplinski "Neljakuningapäev"; Tiina Laanem "Estonian hikikomori" ja "Pildilt kukkujad"; Urmas Vadi "Head tüdrukud lähevad taevasse (teised vaatavad ise kuidas saavad)".

Aastaauhinnad anti välja proosa, luule, esseistika, vaba- ja lastekirjanduse kategoorias. Eraldi antakse välja venekeelse autori kirjandusauhind ja artikliauhind ning premeeritakse aasta parimat ilukirjanduslikku tõlget võõrkeelest eesti keelde ja ilukirjanduslikku tõlget eesti keelest võõrkeelde.

Info kõikide premeeritute kohta leiate SIIT.