Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aasia etenduskunstidest huvitatud kunstnikke oodatakse residentuuri Taipeis ja Bangkokis

12.01.2024 15:11

Taipei etenduskunstide keskuse ja Bangkoki rahvusvahelise etenduskunstide kohtumispunkti (BIPAM) koostöös korraldatud residentuur ADAM (Asia Discovers Asia Meeting for Contemporary Performance) ootab kõigist loomevaldkondadest pärit kunstnikke osalema. Kandideerimine on avatud kuni 31. jaanuarini 2024.

ADAM on uurimisresidentuur, mis võimaldab eri valdkondade kunstnikel koos tegutseda, arendada uusi ideid ning leida võimalusi tulevasteks koostöödeks. Residentuur koosneb kahest osast, millest esimene leiab aset 18. kuni 29. juunini 2024 Tais Bangkokis ning teine 19. augustist 1. septembrini 2024 Taiwanis Taipeis. Mõlema osa lõpus esitlevad residendid oma koostöös valminud ideid publikule.

Residentuuri teema on "theirborhood" (kombinatsioon ingliskeelsetest sõnadest "their" ja "neighborhood" ehk "nende" ja "naabruskond") ning suunab osalejaid pöörama tähelepanu uutele viisidele, kuidas ajalugu avalikus ruumis tajuda ja tõlgendada. Residendid saavad ühise uurimisgrupina külastada valitud paiku, kogukondi ja naabruskondi, et selgitada välja, kuidas on ajalugu mõjutanud ruumi, kus tänapäeval elame.

Residentidele makstakse honorari ja päevaraha ning pakutakse majutust. Samuti on kaetud residentide edasi-tagasi lennupiletid nii Bangkoki kui ka Taipeisse.

Rohkem infot ja kandideerimisvormi leiab üleskutsest.