Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aare Toikka astub Särevi Teatritoas publiku ette luulekavaga

12.12.2013 13:25

Aare ToikkaAasta viimasel luuleõhtul Särevi Teatritoas esineb VAT Teatri lavastaja ja kunstiline juht Aare Toikka. Kava kannab nime „48“ ning õhtu leiab aset 19. detsembril kell 18.

Aare Toikka (1965) jõudis teatrini läbi Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna näitejuhtimise eriala. 1987. a asutas ta koos Peeter Jalaka, Tiina Rebase jt kursusekaaslastega VAT Teatri, mis on tänaseks vanim tegutsev erateater Eestis. Teatri algusaastatel lõi Aare Toikka kaasa ka näitlejana, kuid see suund asendus peagi aktiivse lavastajatööga, mille juurde kuulus ka kirjutamine. Lisaks näidendite ja lavatekstide loomisele on Aare Toikka nii mõnelegi üllatuslikult kirjutanud ka luulet, mida ta Särevi Teatritoas esmakordselt avalikult esitab.

Särevi Teatritoa luuleõhtute sari „Pajats või poeet“ on alates 2011. aastast esitlenud juba paljusid näitlejatest poeete, nagu Merle Jääger, Viire Valdma, Andres Noormets, Üllar Saaremäe ja Toomas Suuman, Marilyn Jurman, Alo Kõrve, Tõnu Oja jt. Üks menukamaid luuleõhtuid oli kevadel Peeter Volkonski osavõtul, uuel aastal plaanime sarja jätkata.

Särevi Teatrituba (Tina 23-13, Tallinn) on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi filiaal ning ainuke tegutsev teatritegelase isikumuuseum. Väike ja hubane kortermuuseum oli kunagi koduks eesti näitlejale, lavastajale ja dramatiseerijale Andres Särevile ning tema abikaasa Annale.

Luuleõhtut toetab Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.
Sissepääs muuseumipiletiga 2.- / 1.-

Lisainfo ja kontakt:
Kirsten Simmo
[email protected], 6442884, 53339693
Särevi Teatrituba
Tina 23-13, tallinn
http://teatrituba.tmm.ee