Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

A-näidendite festival

09.10.2013 17:05

Reedel, 11. oktoobril kell 18.00 mängivad moskvalased Genialistide Klubis lavastust „Toored ja uhked“. See on visuaalne, humoorikas ja eneseirooniline lavastus, mis sai sel aastal Minskis toimunud rahvusvahelisel festivalil „Teatralny Koufar” eripreemia parima visuaalse lahenduse eest. Tegemist on seitsme noorega, kellest kaks juba lõpetasid Moskva ülikooli kultuuride ja kunsti instituudi lavastaja eriala, aga viis veel õpivad sama eriala. Noored asutasid oma teatri paar aastat tagasi ning on juba edukalt esinenud mitmel rahvusvahelisel festivalil. Etendus on vene ja inglise keeles, aga see on arusaadav ka keelt mittetundvale inimesele.

„A-festivali” raames, 12. oktoobril kell 19 esietendub ka Üliõpilasteatri uuslavastus – Eugene Ionesco „Uus üüriline“. Tegemist on visuaalse, vaatemängulise showga ruumi ja tühjuse täitumisest. Pariisis üürib keegi Härra toa ja see tuba tuuakse täis mööblit, peale selle hakkab osa mööblist ka ise sinna tuppa tungima.
Üliõpilasteater on oma viimastes lavastustes tegelenud vene uuema dokumentaal-draamaga. „Uus üürnik“ on pööre ja ka eksperiment abstraktse ja kujundlikuma teatri suunas. 

Toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Linn, Tartu Ülikool, Tartu Kultuurkapital, A Le Coq.

Piletid 5/7 Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
https://www.facebook.com/events/362178430581924/?fref=ts
Vt. ka www.ut.ee/teater

Info: Kalev Kudu  55 696 846