Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

9. nädal: teater teles, kinos ja raadios

29.02.2016 10:19

2016 / 9. nädal

TEATER TELES 

Esmaspäeval, 29. veebruaril
21.30 Kultuuriuudised ETV2
 
Teisipäeval, 1, märtsil
18.30 Lastetuba: Teatrikuu. Mängime “Kapsapead” ETV2
Märts ei ole ainult kevadkuu, märts on ka teatrikuu! Teatrikuud tähistab lastetoa rahvas päris mitmel puhul näitemängudega kaugemast ja lähemast ajast! Rahvakirjanik Oskar Luts kirjutas 1913. aastal "Kapsapea" ja selle enam kui 100 aasta taguse lühikomöödiaga teemegi täna tutvust.
21.30 Kultuuriuudised ETV2
21.40 OP ETV
Andres Lõo paneb põrandad võnkuma elektroonilise tantsumuusikaduo "Faun Racket" solistina, aga ta on eelkõige kunstnik ja avas äsja Hobusepea galeriis näituse "Fantoomplatvorm". Riho Undi "Isand" skoorib Tuglasega siiani filmilinadel, teatrilavale jõuab aga "Popi ja Huhuu" seekord Theatrumis. Vanemuine laotas vaatajate ette katkise krimipusle: Tom Stoppardi "Arkaadia". 

Kolmapäeval, 2. märtsil
08.15 Lastetuba: Teatrikuu. Mängime “Kapsapead”* ETV2
11.55 Eri Klasi ärasaatmine ETV
16.00 Lastetuba: Teatrikuu. Mängime “Kapsapead”* ETV2
21.30 Kultuuriuudised ETV2

Neljapäeval, 3. märtsil
21.30 Kultuuriuudised ETV2
22.10 MI: Klaver ja löökpillid ETV
Veebruaris toimus Estonia kontserdisaalis efektne löökpillide kontsert. "MI" rändab sealt edasi balletietendusele, kus üheks peaosaliseks on klaver. 

Reedel, 4. märtsil
14.10 MI: Klaver ja löökpillid* ETV
20.30 MI* ETV2
21.00 OP* ETV2
21.30 Kultuuriuudised ETV2
21.35 Teatrilavastus Cyrano de Bergerac (2009) ETV2
Edmond Rostand'i maailmakuulus heroiline draama Cyrano de Bergerac'ist. Mida teeb armunud poeet ja filosoof, kes häbeneb oma inetut välimust, kuid ei suuda armastust sõnadesse valamata jätta? Kas kannatab ja vaikib või laenab oma sõnaosavuse sõbrale, kelle südame on vallutanud sama daam? Nimiosas Üllar Saaremäe, kes pälvis selle rolli eest 2008. aasta Eesti teatri parima meesnäitleja auhinna. Kaasa teeb kogu Rakvere Teatri trupp. Lavastaja Kalju Komissarov.

Pühapäeval, 6. märtsil
17.30 Lastelavastus Buratino tegutseb jälle, 11/84: Videokaamera (2003) ETV2
Buratino, Malvina, Artemon ja Pierrot tahavad ise filmi teha. Mida selleks peale videokaamera veel vaja on? Seda uuritakse üheskoos režissööri-onu käest.
Teemaõhtu: Kalju Komissarov 70
20.00 Teemaõhtu. Kahekõne. Kalju Komissarov ETV2
20.25 Teemaõhtu. Tähelaev: Kalju Komissarov (2005) ETV2
Keegi ei tea, milline oleks eesti teatri nägu ilma temata, sest praegune Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunsti õppejõud on teatri-isaks paljudele lavastajatele-näitlejatele. Saatejuht Kadri Hinrikus.
21.40 Teemaõhtu. Kommentaare Eesti filmile: Metskapten (1998) ETV2
Filmi valmimist meenutavad režissöör Kalju Komissarov, operaator Harry Rehe, helirežissöör Enn Säde, Manni osatäitja Luule Komissarov ja kunstnik Jüri Arrak.
21.55 Teemaõhtu. Metskapten (1971) ETV2
Režissöör Kalju Komissarovi film toetub Juhan Smuuli tollal menukale näidendile. Jüri Järveti mängitud peategelane alustab ühe filmikriitiku sõnul sealt, kus näitleja kuningas Leariga pooleli jäi. Vastandlike taotlustega film on tervikuna teinud Jõnnist realistlikuma tegelase kui Smuul silmas pidas. Osades Luule Paljasmaa, Katrin Karisma, Enn Klooren, Heino Mandri jt.
23.10 Teemaõhtu. Väärtustades elutööd. Kalju Komissarov ETV2
Eesti riigi sünnipäeva eel andis peaminister Taavi Rõivas TÜ aulas üle valitsuse väärikaimad autasud - riiklikud kultuuri-, spordi- ja teaduspreemiad. Riikliku kultuuri elutööpreemia sai pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest teiste hulgas ka Kalju Komissarov. 
23.20 Teemaõhtu. Siin ja praegu: Kalju Komissarov (1998) ETV2
00.05 Teemaõhtu. Lennud: Lavakunstikooli III lend (1964-1968) (1992) ETV2
Lavakunstikateedri III lennust läksid ellu noored näitlejad diplomilavastustega "Ime sünd", "Põhjas", "Humalakorjajad" ja "Augustikuu mured". Meenutavad Andres Ots, Helle-Reet Helenurm, Raivo Trass jt. Saate tegid Reet Neimar, Vilja Palm ja Anne Tuuling.


TEATER KINOS

National Theatre Live "Nagu teile meeldib"
Teisipäeval, 1. märtsil kell 20 Tartu kinos Ekraan. Lavastaja Polly Findlay. Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.

MET Ooper "Manon Lescaut"
Laupäeval, 5. märtsil kell 19.55 Forum Cinemas kinodes Coca-Cola Plaza, Astri ja Ekraan japühapäeval, 6. märtsil kell 12 Coca-Cola Plazas. Sir Richard Eyre’i uuslavastuse tegevustik toimub 1940ndatel. Okupeeritud Prantsusmaal toimuva etenduse lavakujunduse tegi Rob Howell. Uuslavastust dirigeerib Met-i peadirigent Fabio Luisi.


TEATER RAADIOS

Esmaspäevast reedeni kell 16.05 Vikerraadios "Kultuuriuudised".
Teisipäeval, 1. märtsil kell 12.30 Klassikaraadios "Teatriluup". Saatejuht Keiu Virro.

Esietendus!
Laupäeval, 5. märtsil kell 9 Raadio 2s. 
Kuuldemäng: Indrek Koff "Eestluse elujõust"
Oma teoses “Eestluse elujõud” kirjutab Oskar Loorits, et aastate vältel eestlaste eneseväljendust jälgides on ta märganud, kuidas “meie vaimu tükib lämmatama ilmetu ja tühi keskpärasus ja vaimuvaesus” ning kurtmine, et meil polevat küllaldaselt järele jäänud vaimu- ja võimueliiti. Indrek Koffi traktaat “Eestluse elujõust” ilmus 2010. aastal ja näib rõhutavat, et samad eksistentsiaalsed küsimused meie rahvuspsühholoogiast ja elujõust on päevakorral ka praegu, Oskar Looritsa tähelepanekutest üle 60 aasta hiljem.
Esitavad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 11.  lennu tudengid: Grete Jürgenson, Helena Kesonen, Jaune Kimmel, Liisu Krass, Getter Meresmaa, Märten Matsu, Ringo Ramul, Karl Robert Saaremäe, Karl Sakrits, Martin Tikk, Tanel Ting, Mihkel Vendel ja õppejõud: Taago Tubin ja Kalju Komissaarov. 
Stsenarist, lavastaja ja muusikaline kujundaja Taago Tubin. Helirežissöör Külli Tüli. 
Raadioteater 2016.

Rein Oja - 60.
Laupäeval, 5. märtsil kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Rein Saluri "Sõrmuse lugu"
Absurdikirmeline komöödia ühe eesti suguvõsa kokkutulekust …
Osades Jaanus Orgulas, Rein Oja, Mait Malmsten, Maria Klenskaja, Triinu Meriste. 
Režissöör Aare Toikka ja helirežissöör Külliki Valdma. 
Raadioteater 1996.

Friedebert Tuglas - 130
Pühapäeval, 6. märtsil kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Friedebert Tuglas "Felix Ormusson"
Härra Ormussoni tundeilma ja esteetilist meelt ergutavad kaks kaunitari: Johannese kaasa Helene ja ta noorem õde Marion. 
Osades Gunnar Kilgas, Ita Ever, Ellu Puudist, Karl Kalkun, Andres Trikkel. 
Suvitusromaanist raadiole seadnud Ain Kaalep. Režissöör Aarne Ruus, helirežissöör Eero Sepling ja muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.
Raadioteater 1966.