Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

9. nädal: teater teles ja raadios

25.02.2014 14:58

TEATER ETVs ja ETV2s

Teisipäev 25.02.2014
08.30 Nukumäng: Näitlemise õppimisest (ETV 1989) *R 17.30 ETV2s
Saates arutlevad näitlejad Hendrik Toompere, Malle Peedo, Harry Kõrvits ja Mart Kampus, missuguseid oskusi on näitlejal oma töös vaja ja kuidas näitlejaks õppida.
15.35 Meeletu (Eesti 2006)* ETV2s
40-aastane ettevõtja Toomas (Rain Simmul) otsustab teha elus aastase pausi - jätta abikaasa ja äripartnerid sinnapaika ning asuda üksi, ilma elektri ja telefonita metsa elama. Uus elufilosoofia, viirastuvad kaunitarid ja värvikad külaelanikud on vaid osa uutest kogemustest, mis tal ees seisavad. Ühel hetkel tuleb aga ootamatu pööre... või nagu režissöör Elmo Nüganen ütleb: "Lugu sellest, kuidas Toomas ei tahtnud olla enam ärimees, aga temast sai suurärimees". Režissöör Elmo Nüganen.
17.10 Metafüüsiline luul. Madis Kõiv (Eesti 1993) ETV2s
Tänapäeva inimene tahab enamasti ühel alal kaugele ja kõrgele jõuda. Madis Kõiv on füüsik, filosoof, kirjanik ja näitekirjanik. Saate salvestamise ajal oli Tartus üleval tema maalide näitus. Mis paneb ühe inimese nii mitmes suunas tegutsema? Või on see üks ja sama asi, mida ta alati taotleb? Saates räägib Madis Kõiv Priit Pedajase ja Peeter Tulvistega. Režissöör Indrek Kangur, toimetaja Katrin Seppel.
21.40 Kirjandusministeerium *K 12.20 ETVs ja L 11.00 ETV2s

Kolmapäev 26.02.2014
21.00 BFM esitleb. lyhikas Momendid (Eesti 2013) *R 00.05 ETV2s
"Momendid" räägib loo Oliverist, kes saab ühel päeval koolis ülesandeks joonistada millestki olulisest tema elus. Pealtnäha lihtne ülesanne muutub peagi keeruliseks. Sündmused võtavad pöörde, kui Oliver kohtab kummalist kutti, kes ta kaamera ära lõhub. Kuti abiga üritab Oliver leida enda tähtsa asja elus ja võita oma unelmate tüdruku süda. Režissöör Tarvi Roos.

Neljapäev 27.02.2014
22.10 MI *R 11.55 ETVs ja L 11.30 ETV2s

Reede 28.02.2014
20.05 Illusionist Aarne Üksküla (ETV 1997) ETVs
Eesti üks paremaid näitlejaid Aarne Üksküla räägib endast, teatrist ja arvab iseenda kohta nii: olen ühe ameti ära õppinud ja püüan seda pidada korralikult. Režissöör Karin Nurm, toimetaja Vilja Palm.
21.45 Vaba vaimu saadik (Eesti Telefilm 1998)
Portreefilm Juhan Viidingu elust ja loomingust. Režissöörid Jaanus Nõgisto ja Aile Ellmann, stsenaristid Mariina Mälk ja Jaanus Nõgisto.

Laupäev 01.03.2014
12.05 Jüri Üdi klubi: Keha kui kultuur* ETVs
21.30 Teatriõhtu Süütute aeg, süüdlaste aeg (ETV 1985) ETV2s
Laval on üheksa pluss üks meest. Üheksa on faktiliselt süütud, üht süüdistatakse atentaadikatse korraldamises. Küsimus on inimese vangistuse ja vabaduse, süü ning süütuse piiri suhtelisuses. Siegfried Lenzi näidendi tõlkis Toivo Tasa ja lavastas Evald Hermaküla Eesti Draamateatris, kunstnik Ervin Õunapuu, kostüümid Liina Orlova. Osades Urmas Kibuspuu, Raimo Pass, Tõnu Saar, Rein Aren, Ain Lutsepp, Juhan Viiding jt.
23.25 Meie Aja Kunst: Erki Kasemets* ETV2s
Kuidas salvestada mööduvat aega meie ümber - aastaid, kuid, nädalaid ja isegi päevi? Erki Kasemets on viimased 25 aastat iga päev õmmelnud ühe nööbi oma ülikonna hõlmadele, värvinud ühe piimapaki ja kõige selle kõrvalt teinud veel Polügon teatrit ja mitmeid teisi kunstiprojekte. MAK käis vaatamas, kuida Erki 25 aasta looming oli Kunstihoone valgetes saalides ja aasta hiljem külastasime teda Kloogal, kus ta järjepidevalt omamaailmu loob. Autor Maria Arusoo, autor-režissöör Erle Veber.

Pühapäev 02.03.2014
10.40 Lastelavastus Wohh, Won ja sõbrad, 9/12: Win tahab võita (ETV 2002) ETV2s
Lastelavastus valmis ER Nukuteatri ja Eesti Televisiooni koostöös.
14.50 Näitleja: Helle Kuningas (ETV 1989) ETV2s
Helle Kuningas on põline pärnakas ja põnev näitleja. Kõndisime temaga varakevadises Pärnus ja loomulikult astusime sisse teatrimajja, vaimude juurde. Kuuleme tema mälestusi lapsepõlvest, arvamusi elust ja mängitud rollidest. Saatejuht Anne Tuuling, režissöör Norma Jõekalda.
15.35 Nota bene! Teatriluulud, 12/12 (ETV 2000) ETV2s
17.30 Lasteetendus Kadunud aabitsa saladus (ETV 1986) ETV2s
Lugu sellest, kuidas talus elavad loomad otsustavad õppida lugema, aga salapäraselt kaob aabits... Tauno Yliruusi lastekriminull Nukuteatri esituses. Tõlkija Evald Kampus, muusika Raimo Kangro, lavastaja Rein Agur, kunstnik Aime Unt. Mängivad Hendrik Toompere, Are Uder, Eve Maremäe, Harry Kõrvits ja Heino Seljamaa.
19.35 ETV Huumori kuld (ETV 2009) ETVs
Sulev Nõmmik, Ervin Abel, Eino Baskin, Tõnu Aav, Ita Ever, Kuldne Trio, Apelsin - ETV põhjatu arhiiv lausa kobrutab sinna 55 aasta jooksul ladestunud huumoriklassikast, mis sarnaselt Tammsaare, "Viimse reliikvia" või Georg Otsaga tahab aeg-ajalt taasavastamist. Koostajad Vahur Kersna ja Jaak Tammearu.
21.45 Teemaõhtu. Jüri Rumm (Eesti 1994) ETV2s
Romantilis-ajaloolise seiklusfilmi „Jüri Rumm“ tegevus toimub Eestimaal 1880. aastate lõpus. Filmisüžee aluseks on heroiseeritud hobusevaras Jüri Rumm oma armastus- ja seikluslugudega. Filmi peategelase prototüüp Jüri Rummo sündis 1856. aastal Kehtna vallas. Pärast seda, kui ta noorukina teenis leiba Kehtna mõisa toapoisina, sai temast juhuse tahtel varas, siis hobusevaras, siis röövel ja lõpuks lihtsalt kurjategija. Vahel jagas ta varastatud kraami heldelt ka vaesematele inimestele, sellest sai alguse tema kuulsus Eesti Robin Hoodina, Rinaldo Rinaldinina või Stenka Razinina - kõik legendaarsed kurjategijad. Nimiosas Hannes Kaljujärv, teised osatäitjad Marian Wolf, Merle Palmiste, Katariina Lauk, Kaljo Kiisk, Rein Oja, Marko Matvere, Peeter Kard, Mari Lill, Dan Põldroos jpt. Režissöör Jaan Kolberg, stsenaristid Andres Ehin, Kalle Käsper ja Eduard Volodarski, peaperaator Rein Kotov, lavastuskunstnik Ervin Õunapuu.
23.15 Teemaõhtu. Lõppematu päev (Eesti Telefilm 1971) ETV2s
Lühimängufilmi peaosas on Jaan Tooming, laulud Tõnu Tepandi esituses. Stsenaarium ja laulude tekstid Paul-Eerik Rummo, režissöörid Virve Aruoja ning Jaan Tooming.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Laupäeval, 1. märtsil kell 9 Raadio 2s. Laupäeval, 22. märtsil kell 19.05 Vikerraadios.
Kuuldemäng: Boriss Sandratski „Õrnus“
Külaline osutub ajakirjanikuks, kellele näitleja lubas sel päeval anda intervjuu, aga unustas ära…
Osades: Tõnu Aav ja Ülle Kaljuste.
Kasutatud väljavõtteid saatesarjast “Halloo! Ma kuulan teid!”
Režissöör Härmo Saarm. Helirežissöör Tamur Tohver. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri.
Raadioteater 1992

Laupäeval, 1. märtsil kell 18.05 Vikerraadios. Laupäeval, 15. märtsil kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Heidi Sarapuu „Lööklaul
Peategelaseks legendaarne raadiomees Gert Helbemäe, kel parasjagu käsil töö kuuldemänguga.
Osades: Einar Kraut, Anu Presjärv, Jüri Aarma, Toomas Tross, Aarne Üksküla. Episoodides Vilhard Pilvisto, Tiit Koidu.
Režissöör Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri, kasutatud Boris Kõrveri laulu “Põhja valge naine”.
Raadioteater 1993

Pühapäeval, 2. märtsil kell 15.05 Klassikaraadios. Laupäeval, 8. märtsil kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Esietendus! Jim Ashilevi „Godzilla“
Kurbliku Godzilla uskumatud seiklused Eestimaal…
Nimiosas Andrus Vaarik. Teistes osades Jim Ashilevi, Tiina Rebane, Tõnu Oja, Mari Pokinen, Marilyn Jurman, Tanel Saar, Katariina Unt, Haide Männamäe, Tõnis Niinemets, Margo Teder ja Toomas Lõhmuste.
Režissöör ja muusikaline kujundaja Aare Toikka.
Helirežissöör Külliki Valdma.