Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

9. juunil toimub hooaja viimane kohtumine sarjas “RT vestleb”

07.06.2018 10:45

Selle hooaja viimane üritus sarjast "RT Vestleb toimub" 9. juunil Rakvere Teatri kinomaja proovisaalis. Külalisteks on oma igapäevaelu kahe riigi, Eesti ja Iirimaa, vahel jagav  perekond Devaney ning suvelavastuse "Viimane võllamees" lavastaja Üllar Saaremäe.

Sel laupäeval, Rakvere Kodukohvikute nädala raames, seab üheks päevaks ennast teatri proovisaalis sisse hoovikohvik nimega "Võllamehe lõikuspidu". Kohvikus on esindatud mõlemad selle suve suvelavastused. Ühes letis pakuvad teatrikokad inglisepäraseid toite, mis on saanud inspiratsiooni lavastusest "Viimane võllamees" ning teises letis on esindatud Arkna mõis, kus toimub juunis esietenduv suvelavastus "Lõikuspeo tantsud". 

Algusega kell 15.30 toimub kohtumisõhtu, kus moderaator Erni Kase vestluspartneriteks on Kärt ja Brian Devaney ning Üllar Saaremäe.

Brian on Iirimaalt Sligo linnast pärit näitleja, multiinstrumentalist ja ettevõtja, kes praegu elab oma abikaasa Kärdi ja lastega Rakveres ning naudib Eesti avastamist. Kärt on Virumaalt pärit vabakutseline ajakirjanik, kahe lapse ema, kirglik lugeja, teatri- ja filmisõber ning kultuurilemb. Seos Iirimaaga ja seal elamise kogemus on Kärdi suureks üllatuseks aidanud tal ka Kodu-Eestit paremini tundma õppida. Seoses külaliste igapäevaeluga räägitakse igapäevaelust ning inimeste sarnasustest ja erinevustest Eestis ja Iirimaal. Üheks suureks mureks on tänapäeval kujunenud iiri keel ja selle jätkusuutlikkus. Teise suure teemana vesteldakse näidendi “Viimane võllamees” autorist Martin McDonaghist ja Üllar Saaremäe kiindumusest tema loomingusse. Juttu tuleb ka teistest iiri autoritest, kelle näidendeid Eestis lavastatud on. 

Peale vestlusringi, orienteeruvalt kell 16.30, mängib Brian Devaney iiri traditsioonilist muusikat. 

Kohvik on huvilistele avatud kell 11-17. Sissepääs tasuta.