Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

8. nädal | teater teles, kinos ja raadios

20.02.2017 12:26

2017 | 6. nädal 

Teisipäeval, 21. veebruaril
21.40 OP ETVs
„OP“ maalib portree Hendrik Toompere juuniorist ja võrdleb seda tegelikkusega. „Sangarid“ on läbi raskuste ekraanil, aga kas tekitavad ka kriitikutes vastakaid tundeid?
21.50 mf Meeletu (2006) ETV+
40-aastane ettevõtja Toomas (Rain Simmul) otsustab teha elus aastase pausi - jätta abikaasa ja äripartnerid sinnapaika ning asuda üksi, ilma elektri ja telefonita metsa elama. Uus elufilosoofia, viirastuvad kaunitarid ja värvikad külaelanikud on vaid osa uutest kogemustest, mis tal ees seisavad. Ühel hetkel tuleb aga ootamatu pööre ... või nagu režissöör Elmo Nüganen ütleb: Lugu sellest, kuidas Toomas ei tahtnud olla enam ärimees, aga temast sai suurärimees.

Neljapäeval, 23. veebruaril 
22.10 MI: Mozarti kurb rõõm ETVs
Äsja esietendus Rahvusooperis Estonia Mozarti ooper „Figaro pulm“ ja ühtlasi peab ooperiorkester oma 110. sünnipäeva. „Figaro pulma“ üheks aluseks on klassikaline commedia dell´arte, mis võimaldab naerda rumaluse üle ja meenutada seda, mis on elus tõeliselt tähtis. Millal teha nalja ja millal võtta üles traagiline noot? Teiste seas vestlevad dirigendid Arvo Volmer ja Vello Pähn.
22.35 Optimist. Evald Vain 100 ETVs
Helilooja Evald Vainu (1915–1970) laulud kuuluvad eesti levimuusika klassikasse. Ent Vainul on ka hulgaliselt instrumentaalpalu ja laule, mis omal ajal kõlasid raadioeetris, nüüdseks aga on sootuks unustatud. Vainu laule laulavad Tallinna Linnateatri näitlejad Hele Kõrve, Liis Lass, Maiken Schmidt, Andero Ermel, Mikk Jürjens, Veiko Tubin, Mart Toome ja Rain Simmul. Esineb Klaaspärlimäng Sinfonietta kammerkoosseis, dirigent ja viiulisolist Maano Männi ning ansambel Jaak Jürissoni juhatusel. Kava kunstiline juht on Riina Roose.

Reedel, 24. veebruaril
11.30 Kaadris: Vallatud kurvid ETV2s
11.50 mf Vallatud kurvid (1959) ETV2s
13.05 mf Verekivi (1972) ETVs
1535. aastal juhtus kummaline lugu - Riisipere aadlik Johann Üksküll (Uexküll) pussitas Tallinnas vaba mehe seisusesse tõusnud talupoega. Selle eest maksis ta Tallinna rae otsusel oma peaga - Üksküllil raiuti 7. mail 1535. aastal Tallinnas Harju väravate vahel pea maha. Ainest seiklusfilmi tarvis kuipalju! Stsenaristid Madis Ojamaa ja Lembit Remmelgas. Režissöör Madis Ojamaa, operaator Mihhail Dorovatovski, kunstnik Halja Klaar, helilooja Kustas Kikerpuu. Osades Andres Ild, Peeter Jakobi, Tõnu Aav, Mikk Mikiver, Eduard Ralja jt.
13.30 mf Noored kotkad (1927) ETV+
Üks väheseid enne 1940. aastat tehtud Eesti mängufilme, mis on peaaegu terviklikult säilinud. Film pakub meile elupildikesi Eesti Vabariigi algusaastatest ja lahingutest Vabadussõja rinnetel. Mängufilm sisaldab Eesti filmiajaloo efektsemaid lahingustseene, mille filmimisel osales üle 4000 statisti. Peaosades Arnold Vaino, Johannes Nõmmik, Ruut Tarmo. Naisosi mängivad Elly Põder-Roht, Amalie Konsa, Aksella-Hildegard Luts, kaasa löövad veel Rudolf Ratassepp, Olev Reintalu, Vambola Kurg, Juhan Sütiste, August Sunne. Stsenarist, lavastaja, operaator ja produtsent Theodor Luts. 
20.00 mf Polli päevikud (2010) ETV2s
1914. aasta baltisakslaste valitsetud Eestis jõuab 14-aastane aadlitüdruk tagasi mõisa, kus pinged maad jagavate sakslaste, venelaste ja eestlaste vahel on jõudnud haripunkti. Samal ajal kui tüdruku teadlasest isa hoiab perekonda oma julma kontrolli all, peidab mõisapreili eestlasest mässajat, alguses uudishimust ja siis trotsist, andes tõuke pidurdamatule ahelreaktsioonile. „Polli päevikud“ maalib lummava, kuid kummitusliku pildi 20. sajandi algusaastate Saksamaa Keisririigi ja Vene Tsaaririigi ristumisteele jäänud ning hukule määratud ühiskonnas valitsevatest rusuvatest meeleoludest. Režissöör Chris Kraus loob meisterliku portree inimestest, vaikselt anarhiasse ja kaosesse suubuvas ühiskonnas. Film toob vaatajani erakordse näitlejate galerii, mida juhivad noor debütant Paula Beer (Oda) ja Tambet Tuisk (Schnaps).
21.50 mf Nimed marmortahvil (2002) ETVs
22.00 Georg (2007) ETV+
Tõsielufaktidel põhinev lugu eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa (1920-1975) saatusest, tema kunstniku- ning eraelust. Erakordse andega laulja jäi maailma ooperilavadel tundmatuks. Peale Eesti tundis ja armastas teda vaid Venemaa ning Soome publik. Aeg oli selline. Nõukogude süsteem oli oma talentide suhtes kiivas. Film jutustab laulja loo, kõneleb tema saatusest, mida vormisid keerulised ja muutlikud aastad. Film räägib ka armastusest, intriigidest ja perekonnast. Nimiosas Marko Matvere. Teistes osades Anastasia Makejeva, Renars Kaupers, Elle Kull, Tõnu Kark, Mirtel Pohla ja Karin Touart. Stsenaristid Aleksandr Borodjanski ja Mati Põldre, režissöör Peeter Simm.

Laupäeval, 25. veebruaril 
9.30 lf Katused ja korstnad (1968) ETVs
Film-fantaasia Tallinna katustest ja korstnatest. Tantsivad Tiiu Randviir, Juta Lehiste, Tiia ja Maie Saealle ning Ülo Vilimaa. Autor-lavastaja Ülo Vilimaa, režissöör Valdur Himbek, operaator Anton Mutt. „Katused ja korstnad“ on Eesti Telefilmi esimene värvifilm.
 
TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Näkineid“
Otseülekanne laupäeval, 25. veebruaril kell 19.55 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Kordused pühapäeval, 26. veebruaril kell 12.00 ja teisipäeval, 7. märtsil kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Kristine Opolais astub peaosatäitjana üles traagilise saatusega näkineiu Rusalka loost kõnelevas Dvořák muinasjutuooperis, mis tõi talle rahvusvahelise tunnustuse. Mary Zimmermani uuslavastust dirigeerib Sir Mark Elder. Rusalka südame võitnud printsi kehastab Brandon Jovanovich; Rusalka võõramaa vürstinnast rivaali aga Katarina Dalayman. Vetevanana astub üles Eric Owens ja kahepalgelise nõia Ježibabana näeme Jamie Bartonit. Antonín Dvořáki ooperile kolmes vaatuses on libreto kirjutatud Jaroslav Kvapil. Esietendus 31.03.1901 Prahas. Rikkalikult orkestreeritud ja väga meloodiline ning romantiline teos, mis oli väljatulekul tohutult edukas. Praha Rahvusooperis on esitatud seda 100 aasta jooksul üle 600 korra ja seda hinnatakse helilooja parimaks ooperiks.

TEATER RAADIOS

Raadioteatri 89. sünnipäeva puhul!
Laupäeval, 25. veebruaril kell 19.05 Vikerraadios. 
Pühapäeval, 26. veebruaril kell 7.00 Raadio 2s ja kell 15.05 Klassikaraadios.
Kuuldemäng: Gert Kiiler „Eradektektiiv ERF“
1970ndate aastate keskel ilmus raadioeetrisse eradetektiiv ERF, tookord Indrek Koobi kirjapandud stereokuuldemängu peategelane, kentsakate juhtumite uurija. Ringhäälingu 90. sünnipäeva puhul saabus ERF jälle, seekord Gert Kiileri kuuldemängus. Tal tuleb lahendada direktori kabinetti sugenenud sularaha juhtum. Kordame kuuldemängu Raadioteatri sünnipäeva auks: 24. veebruaril saab meie kuuldemänguteater 89-aastaseks. Osades: ERF - Rein Oja. Direktor - Tõnu Oja. Hääl kohvikus - Tiina Vilu. Toimetaja - Marge-Ly Rookäär. Sisuseletaja - Tarmo Tiisler. Sõber - Ivo Linna. Reklaamihääled - Riina Eentalu, Arp Müller, Helgi Erilaid, Mari Tarand, Koit Raudsepp, Piret Pääsuke, Urmas Vadi, Priit Ennet, Piret Kriivan, David Vseviov, Margit Kilumets, Kaja Kärner, Ingrid Peek, Marje Lenk, Juhan Kilumets, Uku Toom, Pille-Riin Purje. Lavastaja Gert Kiiler. Helirežissöör Külli Tüli. 
Raadioteater 2016