Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

8. märtsil toimub Järvamaal seitsmes koolinoorte teatripäev

08.03.2022 16:11

Teisipäeval, 8. märtsil 2022 leiab aset seitsmes koolinoorte teatripäev, mis sel korral toob teatrid üle Eesti kokku Järvamaale. 

Paide Teatri eestvedamisel korraldatud teatripäev loob Järvamaa õpilastele võimaluse osaleda erinevates töötubades, kus avatakse aksitagust maailma ning tutvustatakse seda, kuidas sünnib teatrimaagia. Kuid teatrimaagia müstilise loori langemist saavad noored jälgida ka publikust, sest mitu teatrit toovad etendused Järvamaa õpilastele koju kohale.

Kaks kevadet järjest on koolinoorte teatripäev pidanud edasi lükkuma. Nüüd on märtsi ehk teatrikuu alguses oodata Järvamaale aga 11 erinevat teatrit, 11 erineva töötoaga ning kolme etendusega. Draamateater, rahvusooper Estonia, Improteater, Vanemuine, Sõltumatu Tantsu Lava, Miksteater, VAT teater, Ugala, Rakvere Teater, Fine5 ja Paide Teater sõidavad külla neljateiskümnele Järvamaa koolile. Töötubasid on väga erinevaid - butafooride ja maskide valmistamisest kuni teatrimängude mängimiseni ja avaliku esinemise koolitusteni. Külla jõutakse koolidele kõigis kolmes Järvamaa omavalitsuses - Paide linnas, Türi vallas ja Järva vallas.

Koolinoorte teatripäeva on ellu kutsunud Eesti Etendusasutusete Liit eesmärgiga tutvustada just noortele etenduskunstide erinevaid vorme. Juba seitsmendat korda toimuv koolinoorte teatripäev rõõmustab igal aastal erineva maakonna lapsi. Eesti Etendusasutuste Liidu ja heategevusfondi Aitan Lapsi toel saavad õpilased ja koolid sel päeval osaleda programmides tasuta.

Allikas: Järva Teataja