Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

8.–12. novembrini toimus Riias Balti Draama Foorum

15.11.2017 15:46

8.–12. novembrini toimus Riias Balti Draama Foorum, millest võttis osa Eesti Teatri Agentuuri poolt kokku pandud Eesti delegatsioon, kuhu kuulus ligi 15 inimest erinevatelt teatrialadelt. Viie päeva jooksul sai näha peamiselt läti dramaturgial põhinevaid lavastusi, mis olid nomineeritud ka Läti teatriauhindadele. Lisaks etendustele toimusid ettekanded ja diskussioonid. Ülevaate Eesti viimaste hooaegade omadramaturgiast tegi Rakvere teatri dramaturg Triinu Sikk. Diskussioonides oli teemaks poliitiline teater ning nõukogudeaegsete näidendite taaslavastamise võimalus praegusel ajal.

Paralleelselt foorumiga toimus Riias ka dramaturgidele ja lavastajatele suunatud workshop "Eepos. 21. sajand", mille juhendajateks olid Eero Epner ja Tarmo Jüristo. Töötoa lõpus esitleti kolme dramaturgiaprojekti, mille keskseks teemaks oli kangelane tänapäeva ühiskonnas. Eestist osalesid töötoas lisaks juhendajatele Lennart Peep, Andra Teede ja Mehis Pihla.

Balti Draama Foorum on igal aastal erinevas Balti riigis toimuv festival, kus esitletakse korraldajamaa omadaramaturgial põhinevaid lavastusi, arutletakse näitekirjanduse ja lavastusdramaturgia viimaste suundumuste üle ning vahetatakse kogemusi ja kontakte, et parimad tekstid jõuaksid ka naaberriikide lavadele. Järgmisel aastal toimub Balti Draama Foorum Tartus samaaegselt Draama festivaliga. 

Eesti delegatsiooni osalemist foorumil toetas Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital. 

Lähemalt saab foorumi etendustest lugeda Keiu Virro Päevalehes ilmunud artiklist "Miks Läti teatris nõukogude autoreid armastatakse?" http://epl.delfi.ee/news/kultuur/miks-lati-teatris-noukogude-autoreid-armastatakse?id=80162088