Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

7. nädal: teater teles ja raadios

11.02.2013 16:26

2013 / 7. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev, 11. veebruar
21.30  Jüri Üdi klubi: Kas kunst jäljendab elu? *T 11.45 ETV2s ja *L 13.00 ETVs

Teisipäev, 12. veebruar
21.40 OP!  *K 11.55 ETVs ja *L 11.20 ETV2s
Raoul Kurvitza installatsioonid Kumu 5. korrusel. Salme kultuurikeskuse suurel laval kaks Theatrumi näitlejat ja sooloflööt, mõtestades Jon Fosse lummavat näidendit "Ma olen tuul".

Kolmapäev, 13. veebruar
22.30 Eesti lood: Kabaree (2012) *N12.45 ETVs
Saaremaa Ühisgümnaasiumi abituuriumieelne lend toob traditsiooniliselt juba 23. aastat järjest jõuluks lavale suure kabaree-lavastuse, millega seejärel läbi terve aasta koolist väljaspoolgi etendusi antakse. Autor-režissöör Gerda Kordemets. Operaatorid Kristjan-Jaak Nuudi, Andrus Rebane, Gerda Kordemets ja Georg Arnold, heli Mart Otsa, montaaþ Kalle Käärik (Oculos Stuudio), tegevprodutsendid Maario Masing ja Kaspar Viilup, produtsent Gerda Kordemets.

Neljapäev, 14. veebruar
20.30 Batareja  L 12.15 ETV2s
22.10  MI  *R 11.55 ETVs ja *L 11.50 ETV2s 

Reede, 15. veebruar
7.45 Lastelavastus Võlupliiats (1989) ETV2s
Ole Lund Kirkegaardi lasteraamatu "On üks ninasarvik Otto" ainetel. Nukkudega mängivad Maie  Toompere, Hendrik Toompere, Mart Kampus, Heino Seljamaa, Ülo Vihma, Ahti Puudersell. Režissöör Karin Nurm, kunstnik Sirje Merima, toimetaja Ene-Maris Tali.
21.40 Eesti film Kõrini! (2006) ETVs
Kui keskea kriisis vaevlev enesetapumõtetega treilerijuht (Heio von Stetten) Saksamaalt oma viimasele reisile asub, ei oska ta aimata, et teel liitub temaga mitu kutsumata kaaslast - Saksamaale õnne proovima tulnud eestlannast tšellist (Maarja Jakobson), kelle ta dirigendist kavaler on töölt vallandanud; saamatu eesti pangaröövel (Rasmus Kaljujärv), kes oma saagi kogemata rekkasse sokutab ja veidrikust matusetalitaja (Thomas Schmauser), kes viimast õigele teele suunata üritab. Kes tahes, kes tahtmata, kõik nad jõuavad Eestisse, kus juhtub nii mõndagi valgustavat. "Kõrini!" on Eesti-Saksa koostöös toodetud tragikoomiline road-movie, mille režissöör on Peeter Simm. 

Laupäev, 16. veebruar
9.00 Eesti lood: Doktor Kloun (2008) ETVs
Mõtlik lugu haiglaklounide saabumisest Eestisse. Filmi peategelaseks on lihtne altruistlik idee, mille  haprus valmistab selle eestvedajast abielupaarile tõsiseid katsumusi. Vastuse valmisoleku kohta anda isiklik panus nõrgematele ja abivajajatele, peaks vaataja leidma enese seest. Režissöör Kristel Leesmend, produtsent Kätlin Jensen.
11.25 OP; MI*; Batareja* ETV2s
12.50 Helgi! (1983) ETV2s
Operetiviise Helgi Sallo esituses. Kaastegevad Liina Sallo, Hans Miilberg ja Estonia opereti- ja balletitrupp ning ETV ja ER estraadiorkester Paul Mägi juhatusel. Režissöör Elmo Lööve.
13.25 Telelavastus Lihtne lugu, lõpuga (1998) ETV2s
Karl Ristikivi novellil "Minu sõber David" põhinev ja rohke muusikaga pikitud lavastus, milles kõlavad "Vennaskonna" tuntumad laulud. Stsenarist ja režissöör Ain Prosa.
21.30 Teatriõhtu Popi ja Huhuu (2003) *P 12.55 ETV2s
Friedebert Tuglase novellil põhineva Eesti Draamateatri lavastuse televersioon. Lavastaja Priit  Pedajas, kunstnik Pille Jänes. Osades Ain Lutsepp, Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk. Režissöör Gerda Kordemets.

Pühapäev, 17. veebruar
17.30 Lastelavastus Kuidas kuningas kuu peale kippus (1976) ETV2s
Üks rumal kuningas on ikka oma narri nuhtlus küll! Kuningas tahab nii väga Kuule ja selleks kutsub ta enda juurde majori, kes omakorda palub tisleril ehitada torni, mille keerdtrepp viib Kuule. Kuninga palve pole kergete killast ja seepärast pöördutakse sepa poole, kes otsustab kuninga Kuule saata kahurikuuliga! See mõte pole aga päris hea ja leidlik seltskond ehitab kastidest torni, mis Kuuni ulatuks. Joachim Knauthi loo režissöör on Elvi Koppel, muusika kirjutas Peeter Volkonski. Laulavad ja mängivad Urmas Kibuspuu, Väino Laes, Aare Laanemets, Teet Hanschmidt, Lauri Nebel, Anne Paluver, Eero Spriit, Kalju Orro, Külliki Tool-Saldre jt.

Teemaõhtu ETV2s: Inimestest ja loomadest
21.05 mf Laanetaguse suvi (1979)
Pooleldi tõsielufilm neljast poisist ja nende kasvandikest - kahest hundikutsikast, sookurest, metskitsetallest. Mis saab olendist, kelle sa oled võtnud oma hoolde? Kes vastutab tema käekäigu eest, kui maailm enam ei mahu su sülle varju ja sooja? Käsikiri, teostus ja pilt Rein Maran. Mängivad Fred Jüssi, Anne Maasik, Enn Pinsel, Mihkel Pinsel, Riho Rosberg, Hannes Kase, Hillar Pärjasaar ja Pauliine Tuut.


TEATER RAADIOS

"Teatrisse!" pühapäeval, 17. veebruaril kell 12.05  Vikerraadios
Saatejuht ja helirežissöör on Meelis Kompus.

„Kultuurikaja“ laupäeval, 9. veebruaril kell 12.05 Vikerraadios
Saatejuht Maria Lee Liivak

RAADIOTEATER – 85!
Laupäeval, 16. veebruaril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Mihkel Mutt „Hauakivi“
Kui palju lahkarvamusi lähedaste vahel võib põhjustada hauakivi? Kui oluline on surmajärgne hierarhia?!
Osades: Andres Ots, Helene Vannari, Tõnu Oja, Piret Kalda, Ago Roo, Peep Pillak.
Režissöör Astrid Relve, helirežissöör Külliki Valdma, muusikaline kujundaja Silja Vahuri.
Raadioteater 1996

Pühapäeval, 17. veebruaril kell 9 Raadio 2s
Pühapäeval, 24. veebruaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Jüri Tuulik „Kuuldemäng. Kõige kaunim“
Kirjanik Mihkelson tahab kirjutada erilist kuuldemängu ja tasuda kirjutades oma hingevõlga. Aastad aga mööduvad märkamatult…
Osades: Ago Roo, Helene Vannari, Lauri Nebel,  Indrek Sammul, Anu Lamp, Lisl Lindau.
Režissöör Kalju Orro, helirežissöör Külli Tüli, muusikalised kujundajad Kalju Orro, Reet Kõiv, Külli Tüli.
Raadioteater 1997

Pühapäeval, 17. veebruaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Eno Raud „Naksitrallid“
Kolm Naksitralli - Sammalhabe, Kingpool ja Muhv - on väga erineva iseloomuga sellid, aga ainult üheskoos suudavad nad hoolitseda selle eest, et looduses valitseks tasakaal.
Osades: Aarne Üksküla, Kalju Orro, Lembit Ulfsak, Silvia Laidla. Episoodides Margo Teder, Tanel Saar, Siiri Žerihin.
Raadiole seadnud Külliki Valdma, režissöör Härmo Saarm, helirežissöör Külliki Valdma, muusikaline kujundaja Silja Vahuri.
Raadioteater 1997