Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

6. novembril toimub maketitöötuba teatrikunstnik Jane Kaasi juhatusel

19.10.2016 12:05

6. novembril kell 12.00 jätkub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi korraldatava Anna käsitööklubi kohtumiste sari teatrikunstnik Jane Kaasi juhatusel maketti valmistades. Osalemiseks on tarvis eelregistreerida ([email protected] või 644 2132), ühes töötoas osalemise tasu on 10€. Hinna sisse kuuluvad kõik maketiehituseks vajaminevad materjalid ja kohvipaus.

Töötoa raames valmistab iga osaleja endale miniatuurse fantaasiaruumi. Nii võib luua endale kauni ruumi või lapsele mängimiseks põneva maailma. Maketi tegemisel kasutame erinevaid materjale, kuid eelkõige otsime inspiratsiooni paberist.  Lähemalt räägime ka lavakujunduse sünnist ning tutvume muuseumi kogus olevate makettidega. Iga külastaja saab oma maketi kaasa võtta või üles pildistada. Ootame ka emasid/isasid lastega, lastele lisatasu ei ole ning maketti on hiljem tore kasutada näiteks nukumajana.

Jane Kaas on töötanud pikalt Estonia teatris dekoraatorina ning loonud lavakujundusi erinevatele lavastustele, teinud illustratsioone raamatutele ning kujundanud näitusi. Jane käekirja iseloomustab fantaasiarikkus ja teda tõukab tagant põhimõte, et teatris on kõik võimalik! Jane Kaas oli ka kunstnik, kes eelmisel sügisel remonditud Särevi Teatritoale sisekujunduse kaudu õiget hõngu aitas anda.
 
Särevi Teatrituba oli kord koduks kahele teatriinimesele - Anna ja Andres Särevile. Anna olla olnud hea koduperenaine, kes tundis rõõmu sellest kui sai külalisi hästi võõrustada, aga kellele ka käsitöö meeltmööda oli. Anna auks on kutsutud kokku käsitööhuviliste ring, kus saab keskenduda erinevatele teatrikunsti aladele. Käsitöönipid, mis teatris tarvilikud, kuluvad ka igapäevaselt marjaks. Klubi koguneb umbes kord kuus, et iga kord uuelt meistrilt mõni teatraalne, aga ka igapäevaelus tarvilik võte selgeks õppida.

Järgmine kohtumine:
Esimesel advendil, 27. novembril kell 12.00 valmistume juba jõuludeks ja meisterdame koos Eesti Draamateatri näitleja ja kaubamärgi ÖÖVÖÖ looja Kersti Heinlooga jõuluehteid
Kohtumised kestavad 2-3 tundi ja kohtade arv on piiratud.

Klubitegevust toetab Eesti Kultuurkapital.