Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

6. nädal | teater teles ja raadios

06.02.2017 13:48

2016 | 6. nädal 

TEATER TELES

Teisipäeval, 7. veebruaril
21.40 OP ETVs
NUKU teatri laval joonistab Väike Prints kunstnik Rosita Raua abiga maailma; Saint-Exupery jutustuse dramatiseeris Rein Raud. Jan Skolimowski on üks hinnatumaid arhitekte nii sees kui ka väljas, kuidas sünnib moodne keskkond? Näitlejahetke tõmbab käima Margus Tabor.
21.50 mf Kertu (2013) ETV+

Kolmapäeval, 8. veebruaril
11.25 df Elena (Brasiilia, USA 2012) ETV2s
Noore Brasiilia režissööri Petra Costa filmi aluseks on tema vanema õe, näitlejanna Elena Andrade elu. Elena kolib New Yorki sama unistusega, mis oli tema emal - ta tahab saada filminäitlejaks. Seljataha jäävad Brasiilia sõjaväelise diktatuuri aastad, mil tuli ennast varjata, ja teismeiga näidendite ning koduvideote keskel. Maha jääb ka seitsmeaastane õde Petra. Paarkümmend aastat hiljem on Petrastki saanud näitleja ja ta läheb New Yorki Elenat otsima, kaasas üksnes koduvideod, ajaleheväljalõiked, päevikud ning kirjad. Petra loodab iga hetk Elenat tänaval kohata. Aegamisi lähenevad kahe õe kujud teineteisele, nii et raske on ühte teisest eristada.

Neljapäeval, 9. veebruaril 
20.55 mf Ohverdus (Prantsusmaa, Rootsi 1986) ETV+
Tarkovski filosoofiline draama algab Bergmani stiilis väikesel saarel, kus filmi peategelane, professor ja ajakirjanik Alexander elab koos naise ning kahe lapsega. Tema sünnipäeva puhul on saarele kogunenud sõbrad ja sugulased, kes peavad intellektuaalseid vestlusi erinevatel teemadel, alates kõige tavalisematest kuni elu mõtteni. Peo katkestab teadaanne, et on alanud tuumasõda, mis ähvardab hävitada kogu inimkonna. „Ohverdus“ on Tarkovski viimane film.
 
Reedel, 10. veebruaril
20.00 mf Tavatu lugu (1974) ETV2s
Mängufilm räägib ebaharilikust juhtumist, kus tütarlaps tunnistab end süüdi kuriteos, mida ta toime pole pannud. Noor uurija analüüsib põhjusi, miks ta seda tegi. Režissöör Kalju Komissarov, stsenaristid Sulev Raudsepp ja Enn Rekkor. Osades Kalju Komissarov, Jüri Järvet, Kaljo Kiisk, Kaarel Ird, Elga Terasmägi, Ita Ever, Jüri Vlassov, Luule Paljasmaa jt.
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+
21.35 teatriõhtu Aed (1991) ETV2s
Draama kahes vaatuses Pärnu Teatri Endla esituses. Tegevus toimub 24. mail 1954. aastal, kui algas Ungari Töörahvapartei III kongress, mis toimus parteisiseste vastuolude seisukohalt kriitilisel ajal. Õhkkond on pingeline ... György Spiro näidendi tõlkis ungari keelest Edvin Hiedel, lavastas Ingo Normet, kunstnik Vello Tamm. Mängivad Andres Ild, Tiia Kriisa, Juta Tints, Laine Mägi, Aare Laanemets jt.

Laupäeval, 11. veebruaril
13.25 telelavastus Pildikesi Paunverest (1986) ETV2s

Pühapäeval, 12. veebruaril
20.00 Kaadris: Mis juhtus Andres Lapeteusega? ETV2s
20.20 mf Mis juhtus Andres Lapeteusega? (1966) ETV2s
Film Teisest maailmasõjast tagasi tulnud eestlaste saatuslikest konfliktidest ja kohanemisest Nõukogude Eestis. Üks esimesi Eesti filme, kus püütakse ausalt valgustada Stalini isikukultust. Stsenarist Paul Kuusberg, režissöör Grigori Kromanov, operaator Mihhail Dorovatovski, helilooja Eino Tamberg. Osades Einari Koppel, Ada Lundver, Ita Ever, Heino Mandri, Kaljo Kiisk, Rein Aren jt.  
21.50 Hetki minevikust: Ada Lundver ETV2s
22.05 Kaadris: Pimedad aknad ETV2s
22.25 mf Pimedad aknad (1968) ETV2s
Lugu kahest eesti maatüdrukust - Maarjast ja Leedast - ning nende elukäiku määravatest inimestest, nende tehtavatest valikutest, otsustest ja oma armastuse leidmisest. Linnas ootab tüdrukuid hoopis teistsugune saatus, kui nad ette arvata oskasid. Filmi tegevus leiab aset mõni päev enne Saksa okupatsiooni lõppu Eestis, Teise maailmasõja ajal, septembris 1944. aastal. Baltisakslane Gert, kunagine Tallinna koolipoiss, on läinud Hitleri kutsel Saksamaale ja jõuab nüüd tagasi Eestisse Saksa eriteenistuse ohvitserina. Tallinna tänavarägastikus varjab end aga julgeolekuteenistuse poolt tagaotsitav Mati - Mees Haua Äärelt. Stsenarist Lilli Promet, režissöör Tõnis Kask, operaator Anton Mutt. Peaosades Marianne Leover, Ada Lundver, Jaak Tamleht ja Ao Peep.

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 11. veebruaril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Ryszard Klyś „Talveõhtul“
Peategelane, poolakas hüüdnimega Nukker, peab kohale toimetama tähtsa salajase saadetise. Kuna rong on puupüsti täis, otsustab ta riskeerida ja reisida vagunis, kus on lubatud sõita ainult sakslastel.  Osades Jüri Krjukov, Kaarel Kilvet, Lembit Ulfsak, Ants Vain, Gunnar Kilgas, Priit Ratas, Lembit Anton, Jaanus Orgulas, Einar Kraut, Liina Tennosaar, Härmo Saarm, Vello Viisimaa, Teesi Viisimaa, Irja Aav, Jaan Tagaväli, Vilma Jürisalu, Marika Urb. Tõlkinud Helgi Loik, raadiole seadnud Toivo Tootsen. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Eero Sepling. Heliinsener Jaan Tagaväli. 
Raadioteater 1986

Pühapäeval, 12. veebruaril kell 9.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Inge Trikkel „Öölaul“
Kui palju teavad teineteisest ka kõige lähedasemad inimesed? Osades Rein Malmsten, Leila Säälik, Eva Neemre, Anne Margiste, Mart Linnart. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Malle Simmon. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1975

Pühapäeval, 12. veebruaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Paavo Rintala „Šamaanide eesõigus“
Dokumentaalse aluspõhjaga kuuldemäng rasketest uurimisrännakutest, kaduva maailma jäädvustamise sihikindlast missioonist. Osades Rein Malmsten, Enn Kose, Jaan Tooming, Margus Vaher, Edgar Valge, Andres Oks, Priit Pedajas, Asta Lees, Peeter Jürgens, Arvo Raimo, Margus Mikomägi, Mart Vahtel. Episoodides Andres Tabun, Elmo Ainula, Jaan Aitaja, Rein Palo, Mikk Sarv, Ilmar Hunt. Tõlkinud Endel Mallene. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Mikk Sarv. 
Raadioteater 1982