Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

53. nädal: teater teles ja raadios

28.12.2015 15:08

2015 / 53. nädal
 
TEATER TELES 

Esmaspäeval, 28. detsembril 
11.00 Eesti lood: Elizabethi mänguväljak ETV
Elizabeth sündis endistest balletiartistidest vanemate perre ja enamuse aja oma elust on ta veetnud teatris. Ta lausa jumaldab balletti. Aga kas see oleks nõnda ka siis, kui tal oleks selle kõrval muid valikuid? 
11.25 Herta - mägede iluduskuninganna ETV2
Intervjuu Herta Elvistega salvestati Leigo talus mais 2003 tähistamaks näitleja 80. sünnipäeva. Vahele katkeid Vanemuises Ain Mäeotsa lavastatud "Mägede iluduskuninganna" etendusest. 
15.30 Lastelavastus Paharet lumeveskis ETV2
Lumeveskis käib igapäevane töö, kui sinna saabub koti sees paharet isiklikult. Autor Ene-Maris Tali, lavastaja Ivo Eensalu, mängivad Anu Lamp, Luule Komissarov, Paul Poom, Tõnu Mikiver, Enno Selirand, Maria Klenskaja jt.
19.30 Piip ja Tuut köögis, 5/12: Marjamagustoidud* ETV2

Teisipäeval, 29. detsembril
14.50 Lood pildi seest ETV2
Lustlik lavastus vene absurdiklassiku Daniil Harmsi viiest lasteloost, mis pajatavad laste ja loomade seiklustest veidravõitu maailmas. Lavastasid Kaija M Kalvet, Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Lennart Peep, Kalju Komissarov. Mängivad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 10. lennu kõik näitlejad.
15.30 Lastelavastus Nääriõhtu viperused ETV2
Lapsed ehivad nääriõhtul kuuske ja kannavad peolauale piparkooke. Varsti peaks tulema ka näärivana, kuid ootamatult ilmub kaminast hoopis üks naljakas mehike, kes on natuke nagu korstnapühkija moodi. Osades Ivo Linna ja Guido Kangur. Autor Ene-Maris Tali, režissöör-lavastaja Raivo Suviste.
19.30 Piip ja Tuut köögis, 6/12: Kartuliroog ETV2

Kolmapäeval, 30.detsembril 
08.05 Lastelavastus Kas teate, kus elavad näärivanad? ETV2
Muusikaline lastelavastus suurtest, keskmistest ja päris-päris pisikestest näärivanadest. Laulutekstid kirjutas Ellen Niit, lavastaja Ago-Endrik Kerge.
10.00 Lastelavastus Ainult üks kord aastas ETV2
Lapsed sõidavad vana-aastaõhtul maale vanaemale-vanaisale külla. Vanaisa jutustab neile imelise vene muinasjutu "Kaksteist kuud". Mängivad Anna-Liisa Kurve, Murel Aav, Viivika Raja, Paul Poom, Andrus Rannaääre, Kristiina Luht jt. Lavastaja Eve Viilup.
15.30 Lastelavastus Muinasjutt muinasjutus ETV2
Muusikaline lastelavastus jõulumehest, päkapikkudest ja lumekuningannast. Näeme lavastatult nii Euroopa, Jaapani kui ka Aafrika laste jõule. Laulavad Lasteekraani laulustuudio lapsed, Kärt Tomingas, Väino Laes, Jaan Karp ja Agu Tammeorg.
16.25 Piip ja Tuut. Köögiviljateater. Jõululaupäev ETV2
17.30 Lastelavastus Buratino tegutseb jälle: Esimene päev uues kodus ETV2
Ühel toredal päeval lahkusid puunukud Buratino, Malvina, Artemon ja Pierrot teatrist ning asusid üheskoos elama uues kodus, kutsudes külla sõpru ja mängides põnevaid mänge. 2002. aasta detsembrist kuni 2005. aasta maini esmakordselt eetris olnud sarjas mängivad peaosi Priit Võigemast, Maria Soomets, Anti Reinthal ja Karol Kuntsel. Laste telelavastuse idee kasvas välja lavakunstikooli XX lennu diplomilavastusest "Burattino" Tallinna Linnateatris.
18.50 Lastelavastus Kas teate, kus elavad näärivanad? ETV2*
19.30 Piip ja Tuut köögis, 7/12: Banaanikana ETV2
21.35 Teatriõhtu Aabitsa kukk ETV2
See on lugu mehest, kellel on olemas aabits ja onu Paul. See on lugu väiksest, lihtsast inimesest. See on lugu uinuvast mõistusest. Autor ja lavastaja Andrus Kivirähk, mängib Tõnu Oja.

Neljapäeval, 31. detsembril
10.00 Lastelavastus Õnnelik lõpp ETV2
Korstnapühkija jutustab meile loo tüdrukust, kelle nimi on Täpike! Ta elab koos pisut kummalise tädiga, kes on seotud raamatuga, mille juttudest on kõik õnnelikud lõpud ära varastatud! Tüdruk otsustab neid otsima minna. Režissöör-lavastaja Virve Koppel. Osades Ines Aru, Mart Kampus, Luule Komissarov, Tõnu Oja, Anne Paluver jt.
13.20 Unustamatu Eino Baskin ETV2
Mälestussaade legendaarsest estraadinäitlejast ja lavastajast. 
14.55 Estraaditähestik: Eino Baskin ETV2
Saade tutvustab Eino Baskinit kui estraadikunstnikku. Saatejuht Enn Eesmaa.
15.25 Peterburi Maria teatri uue hoone avamine. Galakontsert ETV+
2. mail 2013. aastal avati Peterburis suurejoonelise galakontserdiga Maria teatri uus hoone - kaasaja kõige esinduslikum ja parimate tehniliste võimalustega ooperi- ning balletimaja maailmas.
17.00 Lastelavastus Näärimees uksele koputab ETV2
Vanasti, kui lapsed aasta lõpus nääripidu pidasid, kogunesid ka lastesaadete tegelased oma nääripeole. Kingile tulid järele Vandersellid, Hunt Kriimsilm, Vembu ja Tembu, Postikana ja Äpu, Leopold ning onu Raivo. 
19.30 Piip ja Tuut köögis, 8/12: Läätsesupp ETV2
21.15 Aastavahetus Kinoteatriga ETV
Reportaaž telemaja koridoridest uue aasta eelõhtul. Saadet proovivad juhtida Henrik Kalmet, Priit ja Märt Pius ning Kaspar Velberg. Korda püüab luua Tõnis Niinemets. Seiklustest (eluga) pääseda Mari-Liis Lill, Elmo Nüganen, Sepo Seeman, Saara Kadak, Mihkel Raud, Kaja Kallas jpt. Kokku kirjutada püüdis Paavo Piik, midagi tegi Paul Piik ka, natuke.
23.20 Tõuske püsti! ETV
Comedy Estonia tärkavad stand-up koomikud esitavad eestikeelseid nalju oma kavast “Esimene eesti keeles! vol 2”. Lavale tulevad tulevikutegijad Sander Õigus, Karl-Alari Varma, Mikael Meema, Ardo Asperk, Daniel Veinbergs, Mikk Sügis ja Taniel Kasemägi.
01.35 Igihaljaid hetki lavastusest Armastus kolme apelsini vastu ETV
Ugala teatri kontsert-muinasjutt Carlo Gozzi samanimelise näidendi ümberjutustuse põhjal. Lavastaja Elmo Nüganen, osades Piret Kalda, Ene Nirgi, Allan Noormets, Andres Noormets, Elmo Nüganen jt.
02.55 37. rahvusvaheline Monte Carlo tsirkusefestival, 2/2 ETV+
Tsirkusefestivalil astuvad üles maailma kuulsamad artistid Prantsusmaalt, Venemaalt, Ukrainast, Armeeniast ja paljudest teistest riikidest.

Reedel, 1. jaanuaril
08.55 Uued tähed tsirkusetaevas ETV
Maailma suurim tsirkus Cirque Phénix Pariisis oli juba 34. korda maailma noorte tsirkuseartistide päralt.
14.45 Kuulsuse narrid (1982) ETV
1892. aastal valmis Eduard Bornhöhel satiiriline teos "Tallinna narrid ja narrikesed". Kõige populaarsemaks sai teose esimene osa "Kuulsuse narrid", kus pilkeobjektiks on kaks eesti vaimukangelast - "kirjanik" Salomon Vesipruul ja "leiutaja" Jaan Tatikas. Lavastaja Ago-Endrik Kerge, osades Urmas Kibuspuu ja Jüri Krjukov.
17.00 Lastelavastus Lumekuninganna ETV2
Telelavastuse H. C. Anderseni muinasjutu ainetel lavastasid Virve Koppel ja Ivo Eensalu, osades Ülle Kaljuste, Andrus Vaarik, Lembit Ulfsak, Maarja Tali, Martin Nurm jt.
19.30 Piip ja Tuut köögis, 9/12: Benedicti muna ETV2
20.20 Aastavahetus Kinoteatriga* ETV
      
Laupäeval, 2. jaanuaril
09.05 Meie inimesed: Ott (2015) ETV
Ott töötas kümme aastat Tartus "Vanemuise" teatris - pool sellest ajast lavamehena, ülejäänu aga inspitsiendina. Hiljuti võttis mees ette tõsisema karjäärimuutuse - eelmisest sügisest alates on ta eesti keele ja kirjanduse õpetaja Pärnu Vabakoolis. Kuid ka teatritööle pole Ott selga keeranud.
11.25 Unistusepüüdja ETV+
Võistlustantsu baasil lavastatud tantsulavastus romantilises Saku mõisas. Tantsivad Kristiine Esko, Eduard Korotin, Kerttu Tänav, Roger Niitmäe ja Revalia tantsukooli tantsijad.
11.40 37. rahvusvaheline Monte Carlo tsirkusefestival, 1/2 ETV+
18.20 Lastelavastus Öö mänguasjamuuseumis ETV2
Kõige vahvam paik Tartu linnas on mänguasjamuuseum. Tiia Toometi lasteraamatu "Karu Lillekäpa töö-ööd" ainetel dramatiseerinud Leino Rei ja Tiia Toomet. Lavastaja Leino Rei, mängib Kristo Toots. 
19.30 Piip ja Tuut köögis, 10/12: Tomatisupp ETV2
19.50 Elu lugu: Õmblejad Sirje ja Maimu (2013)
Maimu Meritee, Sirje Kiil. Nende naisteta ei valmi teatris NO99 ükski lavastus ja nad on tõeline tandem.

Pühapäeval, 3. jaanuaril
07.55 Piip ja Tuut köögis, 6/12: Kartuliroog ETV+
10.30 37. rahvusvaheline Monte Carlo tsirkusefestival, 2/2 
14.25 Tantsulavastus Luikede järv ETV
Helilooja Pjotr Tšaikovski 1877. aastal esimest korda lavale tulnud "Luikede järv" on maailma ajaloo kuulsaim ballett. Aga miks? Seda küsib koreograaf Alexander Ekman oma lavastuses. Esinevad Norra Rahvusooperi balletitantsijad ja orkester Per Kristian Skalstadi juhatusel.
17.00 Lastelavastus Burattino ETV2
Aleksei Tolstoi muinasloost sündinud hoogne lugu uudishimulikust puupoisist, kes satub lustakatesse seiklustesse. Nimiosas mängib Priit Võigemast, kuid etenduses osaleb ka kogu EMTA Lavakunstikooli 20. lend. Lavastas kursuse juhendaja Elmo Nüganen.
19.30 Piip ja Tuut köögis, 11/12: Suvikõrvitsa nuudlid ETV2


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 2. jaanuaril kell 9 Raadio 2s
Kuuldemäng: Rose Nyland "Kuueteistkümne ja seitsmeteistkümne vahel"
Birgit ja Andreas on noored ja armunud, avastavad koos maailma ja teineteist.
Osades Tõnu Tamm, Hendrik Toompere ja detsembrikuu sünnipäevalaps Mari Lill.  
Tõlkinud Laine Soe. Režissöör Härmo Saarm, helirežissöörid Malle Simmon ja Hannes Valdma ja muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1973.

Laupäeval, 2. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios. 
Laupäeval, 9. jaanuaril kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Jaan Tätte "Palju õnne argipäevaks!"
Pöörane armukolmnurk (või koguni nelinurk?!) paneb abielu proovile täiesti ebatavalisel moel.
Osades Ülle Lichtfeldt, Allan Noormets, Piret Laurimaa, Tambet Tuisk. 
Režissöör ja muusikaline kujundaja Andres Noormets, helirežissöör Külli Tüli. 
Raadioteater 2005.

Einari Koppel - 90...
Pühapäeval, 3. jaanuaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Veijo Meri "Soome parim näitleja"
Reiska etteasted elus enses on paraku veel muljetavaldavamad kui tema lavarollid …
Osades Einari Koppel, Tõnu Aav, Elle Kull, Gunnar Kilgas, Jüri Karindi jt.
Režissöör Heino Kulvere, helirežissöörid Eero Sepling ja Jüri Tamm. 
Raadioteater 1975.