Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

52. nädal: teater teles ja raadios

21.12.2013 17:56

2013 / 52. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev, 23. detsember

06.55 Luuletus: Paul-Eerik Rummo. Jõul, jõul (2010) ETVs
08.15 lastelavastus Päkapikula, 1/4 (1981) ETV2s
Päkapikula on üks imeline maa… Kõik läheks libedasti, kui Koll päkapikke igal sammul ei kimbutaks. Osades Silvia Laidla (Vanaema), Anna-Liisa Kurve (lapsuke), Ene Järvis (päkapikueit), Lauri Nebel (päkapikutaat), Ago Roo (Koll), Eero Spriit (Näärivana). Päkapikud: Paul Poom, Guido Kangur, Arvo Kukumägi, Raivo Rüütel, Ivo Eensalu, idee autor Ene-Maris Tali, värsstekst Priit Aimla, režissöör-lavastaja Toomas Lepp, lavastaja Eero Spriit, helilooja Tõnu Naissoo, kunstnik Liina Pihlak, juhtoperaator Peep Laansalu.
12.00 Pähklipureja (2012) ETVs
E.T.A.Hoffmanni muinasjutt Pähklipurejast hakkab seekord oma lavaelu elama Lasteekraani Muusikastuudio laste laulude ja tantsude vahendusel.
13.40 telelavastus Püha öö, üksildusöö (1982) ETV2s
Telelavastus kahe üksildase inimese jõuluajast ühes Uus-Inglismaa võõrastemajas. Robert Andersoni näidendi tõlkis eesti keelde Meelike Palli. Osades Raine Loo, Evald Hermaküla, Jüri Lumiste, Katrin Kanter, Tormi Kevvai ja Maimu Krinal. Lavastaja Gunnar Kilgas, toimetaja Terje Põder.
16.20 dokfilm Mul annet on ka äikeseks (Eesti 2012) ETV2s
Teater olevat liiva peale kirjutatud kunst. Kohtuvad lavastaja ja näitlejad, siis näitlejad ning vaatajad, loovad koos selle, mis teatrist teatri teeb. Vahel ei loo ka. Seda protsessi võib filmida, aga teatrit ennast filmilindile ei püüa. Jäädvustada saab aja kulgu teatris ja inimesi selles. Seda, kuidas ajast saab aja lugu. 2011. aasta augustist 2012. aasta veebruarini jälgisime Tallinna Linnateatri lavastaja Elmo Nüganeni teatritegemisi Tallinnas, Permis ja Moskvas. Filmi jõudsid hetked lavastuse „Karin. Indrek“ taastamisest Tallinna Linnateatris, „Ma armastasin sakslast“ osalemisest Permi teatrifestivalil, Elmo Nüganeni näitlejatööst Moskva Et Cetera teatri lavastuses „451 kraadi Fahrenheiti“ ja lavastuse „Maailmale nähtamatud pisarad“ esimestest proovidest. Režissöör ja produtsent Vahur Laiapea, monteerija Urmas Sepp. Tootis filmistuudio Ikoon.
20.00 Jüri Üdi klubi: Lõpp hea, kõik hea ETV2s
„Jüri Üdi klubi“ loeb üle kultuuriaasta tibud, pakub vahele säravat muusikat ja luulet ning teeb seda kõike pühadevaimus teistmoodi. Saatejuhid Rain Kooli, Mihkel Kunnus, Birk Rohelend, Jürgen Rooste ja Joonas Hellerma.

Teisipäev, 24. detsember
06.55 100 luulepärli: Kodu. Lydia Koidula. Loeb Tambet Tuisk (2010) ETVs
12.00 Jüri Üdi klubi: Lõpp hea, kõik hea* ETV2s
13.30 dokfilm Sinine Kõrb (Eesti 2012) ETV2s
Priimabaleriin Kaie Kõrb on olnud alates oma esimestest etteastetest meedia huviorbiidis. Kuid tantsija sulni imidži taga peituvad senirääkimata lood. Milliseid kompromisse nõuab priimabaleriiniks saamine ja millega toidab tänases päevas oma ihu ning hinge legend, kelle kuvand kuulub juba möödunud sajandisse? 2011. aasta juubeligala ettevalmistused on kõrvutatud haruldaste arhiivikaadritega ja priimabaleriini avameelsete pihtimustega. Stsenarist ja režissöör Ruti Murusalu. Tootja Umberto Productions koostöös ERR-ga.
18.00 Jaagupi jõulud (2005) ETV2s
Jaagup on vahva 6-aastane poiss, keda ümbritseb soe ja sõbralik pere. Armsa jõululoo kirjutas Jaanus Vaiksoo. Peaosades mängivad Patrick Tall (Jaagup), Oskar Matvere (Kaspar), Maria-Netti Nüganen (Teele), Luule Komissarov (vanaema). Kaasa teevad ka Anne Reemann, Andres Noormets, Leida Rammo, Anne Valge, Ada Lundver, Kalju Orro, Oskar Suurorg jt. Režissöör-lavastaja Elo Selirand, režissöör Tarvo Mölder, produtsent Margus Saar.

Kolmapäev, 25. detsember
06.55 Luuletus: Kristiina Ehin. Lumeta jõulud (2009) ETVs
14.40 lastefilm Röövlirahnu Martin (Eesti 2005) ETVs
Lugu kohanemisraskustega poisist Martinist, kes kolib emaga elama uude kohta. Igas vanuses vaatajale mõeldud kodumaine koguperefilm. Osades Madis Ollikainen, Kadi Sink, Andry Šagars, Ott Sepp, Piret Kalda, Maria Avdjuško, Jaan Rekkor, Lembit Ulfsak ja Juhan Ulfsak. Stsenarist Mihkel Ulman, lavastaja René Vilbre.

Neljapäev, 26. detsember
06.54 Luuletus: Jüri Talvet. Teisel jõulupühal (2010) ETVs
08.10 lastelavastus Päkapikula, 4/4 (1981) ETV2s
Koll jätab oma halvad kombed ja aitab päkapikkudel näärivana äratada. Osades Silvia Laidla (Vanaema), Anna-Liisa Kurve (lapsuke), Ene Järvis (päkapikueit), Lauri Nebel (päkapikutaat), Ago Roo (Koll), Eero Spriit (Näärivana). Päkapikud: Paul Poom, Guido Kangur, Arvo Kukumägi, Raivo Rüütel, Ivo Eensalu. Idee autor Ene-Maris Tali, värsstekst Priit Aimla, režissöör-lavastaja Toomas Lepp, lavastaja Eero Spriit, helilooja Tõnu Naissoo, kunstnik Liina Pihlak, juhtoperaator Peep Laansalu.
12.00 lastelavastus Jaagupi jõulud (2005)* ETVs
13.05  Luikede järv (Swan Lake, Inglise 2012) ETVs
Koreograaf Matthew Bourne'i lavastatud "Luikede järv" on balleti mõjutustega kaasaegne  tantsulavastus, mille esmaesitus toimus 1995. aastal. See on ühtlasi kõige kauem West Endi ja Broadway lavadel olnud ballett. Stilistilist inspiratsiooni on andnud Alfred Hitchcocki film "Linnud". Ballett on tuntud eriti selle poolest, et luikede osi tantsivad mehed.
13.20 mängufilm Kutsar koputab kolm korda (Eesti 2010) ETV2s
Mis juhtub siis, kui su ellu saabub ootamatu külaline? Väikelinna viiuldaja Marju kasvatab üksi kahte last ja üritab igapäevaeluga hakkama saada muutes argipäeva enda jaoks maagiliseks. Ühel hetkel saabubki külaline, kes sunnib küsima: kas armastust üldse oligi? Osades Marika Vaarik, Meelis Hainsoo, Erik Ruus, Kirke Selirand, Uko Ruusmaa ja Markus Robam. Režissöör ja stsenarist Elo Selirand, kaasstsenarist Mihkel Robam, operaator Elen Lotman, kunstnik Jaana Jüris, helilooja Erki Pärnoja, monteerijad Elo Selirand, Kersti Miilen ning Madis Tüür, produtsent Anneli Ahven. Tootja Exitfilm.
14.10 Pikk roll ajas. Jaan Rekkor (1993) ETV2s
Portreesaade Pärnu "Endla" Teatri näitlejast Jaan Rekkorist. Saatejuht Gerda Kordemets.
17.00 telelavastus Meri ja Orav (2009) ETVs
Lõbus lugu sellest, kuidas kõrges eas Ivan Orav ja Lennart Meri püüavad pööningult kirjutuslauda elutuppa vedada. Andrus Kivirähki vaimurikka komöödia legendaarsetes nimiosades säravad Egon Nuter ja Andrus Vaarik. Režissöör Helen Valkna, produtsent Hannes Villemson.
21.30 Estonia maja 100  ETVs
Sel sügisel 100-aastaseks saanud Estonia on Eesti rahva jaoks olnud alati enamat kui vaid teatri või kontserdimaja. Rahva annetuste ja hiiglasliku laenu abil 1913. aastal valminud hoone oli suurim tollases Tallinnas ning aitas tõhusalt kaasa eestlaskonna koostöövõime ja eneseteadvuse kasvule. Saja aasta jooksul on siin majas muusikat teinud küllap kõik eesti muusikaloole olulised inimesed ja muusikakollektiivid, sestap said juubelipidustustel oma sõna öelda lisaks ooperirahvale ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusballett, Rahvusmeeskoor, ansambel Hortus Musicus, Eesti Filharmoonia Kammrkoor. Toimetaja Ruth Alaküla, režissöör Erle Veber.
22.30 mängufilm Georg (Eesti 2007) ETVs
Tõsielufaktidel põhinev lugu eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa (1920-1975) saatusest, tema kunstniku- ning eraelust. Erakordse andega laulja jäi maailma ooperilavadel tundmatuks. Nimiosas Marko Matvere. Teistes osades Anastasia Makejeva, Renars Kaupers, Elle Kull, Tõnu Kark, Mirtel Pohla ja Karin Touart. Stsenaristid Aleksandr Borodjanski ja Mati Põldre, režissöör Peeter Simm.
23.00 Jüri Üdi klubi: Lõpp hea, kõik hea* ETV2s

Reede, 27. detsember
06.55  Luuletus: Merca. Ingli (2010) ETVs
08.25 lastelavastus Nääriõhtu viperused* (1982) ETV2s
12.00 lastefilm Ruudi (Eesti 2006) ETVs
Lugu väikesest Ruudist, kes isadele-poegadele mõeldud viikingireisile pääsemiseks korraldab isa leidmise konkursi, mille auhinnaks on tema ise, tema ema ja muinasjutuline viikingivarandus. Osades Paul-Oskar Soe, Juta Altmets, Katariina Lauk, Guido Kangur, Aarne Mägi, Jan Uuspõld ja Dan Põldroos. Stsenaristid Aare Toikka, Aarne Mägi ja Katrin Laur. Reþissöör Katrin Laur, operaator Rein Kotov, kunstnik Toomas Hõrak, produtsent Piret Tibbo-Hudgins. Tootjad Allfilm, Schmidtz Katze Filmkollektiv, MRP Matila Röhr Productions.
15.10 lavastus Kippari unerohi (ETV 1996) ETV2s
Lavakunstikooli 17. lennu ja Linnateatri ühistööna valminud lavastus. Kunstnik Maret Kukkur, lavastaja ja muusikaline kujundaja Peeter Raudsepp. Režissöör Ain Prosa.
16.30  Slava lumešõu (Slava`s Snowshow, Prantsuse 2010) ETVs
Kloun Slava on oma trupi asutamisest 1979. aastast alates edukalt vallutanud kõik suured lavad üle maailma. Igal etendusel pöörab mees koos oma sõpradega poeetilis-burleskse ainulaadse eeskava käigus kõik pea peale - paneb publiku ühtaegu nutma ja naerma ning täidab kõik unistustega. Ehkki vene artist Slava Polunin on esinenud oma trupiga kaua ja kõikjal üle maailma, andis ta 2010. aastal esmakordselt loa šõu filmimiseks.
18.50 lastelavastus Kas teate, kus elavad näärivanad? (1977) ETV2s
Muusikaline lastelavastus suurtest, keskmistest ja päris-päris pisikestest näärivanadest. Laulutekstid kirjutas Ellen Niit, helilooja Tõnis Kõrvits. Lavastaja Ago-Endrik Kerge, laulud õpetas lastele Taimi Terasmaa. Režissöör Tiiu Vahi, kunstnik Gunta Randla, helireþissöör Olavi Soomre, autor ja toimetaja Lilian Põldre.

Laupäev, 28. detsember
09.00 lastelavastus Sööbik ja Pisik (1990) ETV2s
Thorbjorn Egneri raamatu "Sööbik ja Pisik" ainetel valminud lastelavastuses mängivad Mart Kampus, Riho Rosberg, Hardi Erm, Marika Vaarik jt. Reþissöör Priit Hummel, muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits, toimetaja Eve Viilup.
09.40 lastelavastus Piparkoogimehike (1992) ETV2s
Eesti Draamateatri muusikalis mängivad Juhan Viiding, Tõnis Rätsep, Angelina Semjonova, Väino Laes, Jüri Krjukov ja Ita Ever. Autor Dawid Wood, inglise keelest tõlkis Meelike Palli, värsid tõlkis Iko Maran. Lavastas Ivo Eensalu, kunstnik Liina Pihlak, muusika kirjutas Agu Tammeorg, liikumise ja tantsud seadsid Kristi Kollo ning Kirsti Roslender.
15.50 telefilm Varastati Vana Toomas (Eesti 1970) ETV2s
Tuulelipp, see vana ustav linnavalvur Vana Toomas, kes sajandeid on seisnud uhkelt Tallinna raekoja tipus, on kadunud… Tooma seiklused ja teda jälitavate ajaloolaste tegemised ning seiklused moodustavad filmi faabula, võimaldades tutvustada vanalinna vaatamisväärsusi ja Eesti estraaditähti. Režissöör Semjon Školnikov, helilooja Uno Naissoo. Osades Kaljo Kiisk, Rein Aedma, Ülle Koni, Endel Pärn, Hardi Tiidus jt. Laulavad Ivo Linna, Andres Ots, Marju Kuut, Voldemar Kuslap, Els Himma, Uno Loop ja ansambel Laine.
18.55 lastelavastus Tallitont, 1/2 (1990) ETV2s
Harrry Vasara nukunäidend kõige väiksematele televaatajaile. Selle tegevus viib meid maale, kus vanaema ja vanaisa lapselapsi külla ootavad. Mis selles täiesti tavalises maakodus aga juhtuma hakkab, seda näete nii selles kui ka järgmises osas.
21.30 teatriõhtu Tasandikkude helinad ETV2s
Jaan Kruusvalli näidend, mida on võrreldud seisundimuusikaga. Väikeses Eesti külakeses on elu pealtnäha seisma jäänud, inimestevahelised suhted on aga ka seal täis sügavaid tundeid ja pöördelisi sündmusi. Lavastaja Aleksander Eelmaa, osades Kaie Mihkelson, Garmen Tabor, Tõnu Oja, Pääru Oja ja Ursula Ratasepp. Salvestatud 2013. aastal Saueaugu Teatritalus.
23.20 Tähelaev: Märt Agu* ETVs
Keskkooli lõpetas ta matemaatika eriklassis, aga kõrgkoolis hakkas õppima hoopis koreograafiat. Oma mõju avaldas niisugusele valikule kindlasti ka tema isa eeskuju. Praegusel hetkel on Eesti rahvatantsu ja tantsupidude lugu tugevalt seotud Märt Agu nimega. Miks talle see kõik nii tähtis on, uurib saatejuht Jüri Aarma. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Silvia Karro, produtsent Kaia Häelme.

Pühapäev, 29. detsember
13.50 Kõverpeegli klassikat: Koduhani (1987) ETV2s
Adolf Teppani jant "Koduhani". Mängivad Aarne Üksküla, Maria Klenskaja, Evald Hermaküla, Anu Lamp, Andrus Vaarik, Helene Vannari jt. Režissöör Toomas Kirss, toimetaja Vahur Kersna.
15.55  Minu naine sai vanaemaks (Eesti Telefilm 1976) ETV2s
Lüüriline komöödia, mis kujutab ühte päeva äsja vanaisaks saanud mehe elus. Helilooja Andres Valkonen, kunstnik Halja Klaar, operaator Mihhail Dorovatovski. Osades Aarne Üksküla, Ita Ever, Raili Jõeäär, Lembit Ulfsak, Anne Veesaar, Martin Veinmann, Liina Randmaa ja Lembit Peterson. Reþissöör Virve Aruoja, stsenaristid Virve Aruoja ja Arvo Valton.
17.00 lastelavastus Õnnelik lõpp (1987) ETV2s
Korstnapühkija jutustab meile loo tüdrukust, kelle nimi on Täpike! Režissöör-lavastaja Virve Koppel. Laulud kirjutasid Ott Arder ja Paul Poom. Osades võõrasema - Ines Aru, korstnapühkija - Mart Kampus, Haldjas - Luule Komissarov, prints - Tõnu Oja, preili Auguste - Anne Paluver, Tuhkatriinu - Rita Rätsepp, Unepuudus - Eili Sild, võõrasema tütred - Carmen Mikiver ja Viire Valdma, Kass Funt - Andrus Vaarik, inimsööja emand - Helene Vannari.
18.50 lastelavastus Tallitont, 2/2 (1990) ETV2s
Teine osa Harry Vasara nukunäidendist kõige väiksematele televaatajaile.
19.40  Kitsas king (1985) ETVs
Nääriöö naljakad lood - Evi, Ervin ja väike Villu ootavad, kes siis seekord külla tuleb… Osades Anu Lamp, Andrus Vaarik, Harry Kõrvits ja Peeter Oja. Autorid Hardi Volmer ja Riho Unt, režissöör Toivo Kõster, operaatorid Peep Laansalu, Aare Varik, Ivar Murel ning Aarne Kraam, kunstnik Eugen Tamberg, toimetaja Reet Oja.


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 28. detsembril kell 9 Raadio 2s
Laupäeval, 4. jaanuaril kell 19.05 Vikerraadios
Pühapäeval, 12. jaanuaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Mati Unt „Räägivad“
Vaimukas lugu kuulujuttudest, mis algavad ei-tea-kust ja paisuvad paanikaks.
Osades: Maria Klenskaja, Egon Nuter, Ülle Kaljuste, Kalju Orro, Raivo E. Tamm, Jüri Krjukov, Carmen Mikiver, Andrus Vaarik. Veel rääkisid Salme Reek, Laine Mandri, Anne Margiste, Anne Eenpalu, Helbe Sõerd, Tanel Lään.
Režissöör Astrid Relve, helirežissöör Külliki Valdma, muusikaline kujundaja Silja Vahuri.
Raadioteater 1992

Lydia Koidula - 170
Pühapäeval, 29. detsembril kell 15.05 Klassikaraadio
Kuuldemäng: Lydia Koidula „Kosjaviinad“
Tapiku Toomas harjutab hoolega oma pilli, et laulupeole sõita. Tema naine Mall ei taha meest pidutsema lubada, tütar Eval on aga hinges oma armutundmused…
Osades Pärnu teatri näitlejad: Tapiku peremees – Eduard Järss. Tema naine Mall – Agathe Hiielo. Nende tütar Eva – Õie Maasik. Trahteri Prits – Eero Tari. Vallakirjutaja Kelk – Artur Ots. Triinu – Lia Tarmo. Külamehed – Ilmar Toomla, Ilmar Mäks, Heino Jaaniste.
Lavastaja Kaarel Ird, näitejuht raadios Leo Martin, muusikaline kujundaja Jaan Koha.
Raadioteater 1961