Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

51. nädal | teater teles ja raadios

18.12.2017 14:51

TEATER TELES

Esmaspäeval, 18. detsembril  
22.20 mf Väike õuduste pood (1960) ETV2s
1982. aastal valmis filmi põhjal ka samanimeline menumuusikal, mille järgi tehti neli aastat hiljem ka teose uusversioon. Kuigi verisulis Jack Nicholson tegi selles paari päevaga vändatud B-kategooria filmis kaasa vaid episoodilises rollis masohhistliku hambaarsti patsiendina, pani just see veider linateos alguse hilisema kultusnäitleja läbimurdele suurde kinokunsti. Filmi lavastaja Roger Corman on tänaseks loonud ja produtseerinud üle 400 filmi. Osades Jonathan Haze, Jackie Joseph jt.

Teisipäeval, 19. detsembril
21.40 Kirjandusministeerium ETVs
Kirjandusminister Mart Juure vastu istub Tõnu Õnnepalu, et kõnelda oma uuest raamatust „Valede kataloog. Inglise aed“. Samuti loetakse keskaegse nunna ja müstiku Bingeni Hildegardi kirju, räägitakse väikesest tüdrukust, kes armastas liialt tuletikke ja pannakse (:)kivisildnik jõuluvanale luuletust etlema. Kes loeb, see jõuab!

Neljapäeval, 21. detsembril
22.30 mf Tants aurukatla ümber (1987) ETV2s
Mats Traadi teose põhjal valminud filmis on värvikalt kujutatud Eesti taluinimeste elu 20. sajandi esimese poole pöördelistel aastatel. Osades Heino Mandri, Kaljo Kiisk, Jüri Järvet, Rudolf Allabert, Paul Poom, Ants Ander, Evald Aavik, Arvo Kukumägi, Ita Ever, Liina Tennosaar jpt. Režissöör Peeter Simm, operaator Ago Ruus, kunstnik Ronald Kolmann, muusika Erkki-Sven Tüür.

Reedel, 22. detsembril
21.35 teatriõhtu Kuritöö ja karistus (2009) ETV2s
Ilmselt on tegu Dostojevski tuntuima romaaniga ja kindlasti on sellega seotud ka suurim hulk eelarvamusi ja stampe. Noor mees tapab liigkasuvõtjast vanamuti ja tema õe. Sellest justkui lugu räägikski. Aga miks Raskolnikov seda teeb ja mis mõtted ta peas liiguvad? Kuidas ja kas üldse on sellega seotud kontekst, mida kenasti "oludeks" nimetatakse ning kuidas saab elu pärast edasi minna? Just nendele küsimustele püüdis oma legendiks saanud ja kõrgelt pärjatud lavastuses vastuseid leida Elmo Nüganen, kes pälvis oma töö eest vabariikliku teatrifestivali "Draama 99" lavastajapreemia ning Eesti Teatriliidu parima lavastaja aastapreemia 2000. Osades Indrek Sammul, Anu Lamp, Rain Simmul, Aarne Üksküla jt.

Laupäeval, 23. detsembril
21.35 mf Tõrksa taltsutus (1967) ETV2s
William Shakespeare’i kuulsa komöödia ekraniseering oli Franco Zeffirellile esimene täispika mängufilmi lavastus, milles esialgu nähti peaosades Marcello Mastroiannit ja Sophia Loreni. Ometigi langes kaalukauss lõpuks teisele kuulsale ekraanipaarile Richard Burtonile ja Elizabeth Taylorile, kes pärast kurikuulsat “Kleopatrat” (1963) olid lõpuks abiellunud ja kellest sai nii tööalaste kui ka eraeluliste skandaalide tõttu Hollywoodi superpaar.

Pühapäeval, 24. detsembril
19.30 mf Noor pensionär (1972)  ETV2s
Endine balletiartist on korraga pensionär, kes hakkab otsima uut kohta elus. Ta katsetab mitme ametiga, kuni saatus viib ta kokku üpris üleannetu noore neiuga, kellele lendurist ema juba ammu koduõpetajat otsib. Osades Ervin Abel, Lia Laats, Helmut Vaag, Leida Rammo, Marika Samussenko jt. Stsenarist-režissöör-lavastaja Sulev Nõmmik, operaator-lavastaja Harry Rehe, kunstnik Silvia Mere, helilooja Ülo Vinter.
21.30 mf Viimne reliikvia (1969) ETVs
16. sajandil Liivi sõja päevil toimuva ajaloolise seiklusfilmi sündmustikuga stsenaariumi kirjutas Eduard Bornhöhe jutustuse „Vürst Gabriel“ ainetel Arvo Valton, režissöör Grigori Kromanov, operaator Jüri Garšnek, kunstnik Rein Raamat, laulusõnade autor Paul-Eerik Rummo, heliloojad Uno Naissoo ja Tõnu Naissoo, laulude esitaja Peeter Tooma, filmi toimetaja Lennart Meri, tootmisjuht Raimond Felt. Tähtsamates osades Aleksandr Goloborodko, Ingrida Andrina, Elsa Radzina, Rolan Bõkov, Eve Kivi, Raivo Trass, Uldis Vazdiks, Peeter Jakobi, Karl Kalkun. Film taastati 2002. aastal.
00.25 mf Meeletu (2006) ETV2s
40-aastane ettevõtja Toomas (Rain Simmul) otsustab teha elus aastase pausi. Režissöör Elmo Nüganen.

TEATER RAADIOS

ESIETENDUS! 
Laupäeval, 23. detsembril kell 19.05 Vikerraadios. 
Pühapäeval, 24. detsembril kell 7 Raadio 2s.
Pühapäeval, 24. detsembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Suokass „Tagassi inglite juure“
Suokassi virukeelne luule. Talvine luulerännak - Rakvere Teatri ja Raadioteatri koostöö. Luulet loevad Tiina Mälberg ja Üllar Saaremäe. 
Lavastaja Tiina Mälberg, helirežissöör Külli Tüli. 
Raadioteater 2017