Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

51. nädal: teater teles ja raadios

16.12.2013 16:23

2013 / 51. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev, 16. detsember
10.55 Siin ja praegu: Jüri Vlassov (1997) * ETV2s
20.55 NO99 Kunstikool, 14/15: Rea* ETV2s
21.30 Jüri Üdi klubi: Ilmalik kirik *T 10.55 ja *P 16.05 ETV2s
Usukauges Eestis on kristlus andnud tooni juba 800 aastat, kuid kui kaugele on see tänaseks liikunud ja kas ta kõnetab nüüdisinimest? Jutujuhid Rain Kooli, Mihkel Kunnus ja Birk Rohelend.

Teisipäev, 17. detsember
08.30 Nukumäng: Muusikast nukuteatris (1988) ETV2s
Muusika on olnud teatri lahutamatu osa selle tekkimisest peale. Saates tuleb lähemalt juttu nukulavastuste helikujundusest. Saatejuht Ülo Vihma.
21.40 Kirjandusministeerium *K 11.55 ETVs
Kirjandusminister Mart Juur võtab ette raamatu „Vabariigi sünnimärgid“ ja selle autori Kalle Muuli. Muuli sorib ajakirjandusliku täpsusega ajaloo prügikastis ja annab ülevaate poliitiliste vaenude ning sõprussidemete tekkimisest. Vanad raamatudki rändavad vahel prügikasti, kuid vahel saavad neist hoopis suveniirid või uus paber. Kes loeb, see jõuab!

Kolmapäev, 18. detsember
21.00 BFM lyhikas Viimane öö (2003) ETV2s
Dramaatiline lühilugu pangaröövist ja ühest tõmmust kõrvalseisjast, kes imekombel satub olema õigel ajal õiges kohas. Sõbrad, kaks meest ja naine, röövivad panka. Plaan on hoolikalt läbi mõeldud, kuid midagi läheb viltu. Mehed osalevad tulevahetuses, aga naine laseb rahaga jalga. Režissöör Mart Arjukese, stsenaristid Mart Arjukese ja Kristjan-Jaak Nuudi, operaator Kristjan-Jaak Nuudi. Osades Lauri-Kare Laos, Ivo Uukkivi, Evelin Pang, Raivo E. Tamm, Raoul Joao, Arvo Kukumägi.
21.10 BFM esitleb: lyhikas Godex Gigas (2012) *R 01.30 ETV2s
Noir-stiilis kriminaalne lugu, mis leiab aset 1950. aastatel. Rühma omavahel seotud ahnete inimeste saatus on Saatana võrdkuju kätes, kes ei jäta midagi juhuse hooleks, vaid saavutab kontrolli kogu mängu üle. Režissöör Gadi Lübeck.
21.30 Meie Aja Kunst: Flo Kasearu  *L 23.25 ETV2s
Kui teile tagastatakse maja Pelgulinnas, siis mida te sellega peale hakkaksite? Koliks ise kõige päikselisemasse tuppa ja rendiks ülejäänud korterid välja? Müüksite krundi maha? Või avaksite hoopis majamuuseumi? Just seda viimast tegi noor kunstnik Flo Kasearu. MAK käis Flol külas ajal, mil ta valmistas ette oma esimest lavadebüüti Kanuti Gildi Saalis. Rääkisime sellest, miks ja kuidas tekkis Flo Kasearu Majamuuseum ning hirmudest, mis saadavad kinnisvaraomanikke.

Neljapäev, 19. detsember
22.10 MI  *R 12.25 ETVs
Aasta viimane "MI" kutsub kõiki Paunveresse! Kokku tuleb ajalooline klass, kus õppisid lõppeva aasta muusikutest juubilarid - Kaljuste, Rannap, Mustonen, Eespere jt. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.

Reede, 20. detsember
19.30 Tagasitulek (1965) ETVs
Estonia balletiartisti Helmi Puuri tagasipöördumine lavale. Stsenarist Õie Orav, režissöör Valeria Anderson. Täna on Helmi Puuril 80. sünnipäev. Palju õnne!

Laupäev, 21. detsember
08.20 Piip ja Tuut hoiavad Eesti Lippu kõrgel: Toomapäev ETVs
Klounid Piip ja Tuut tutvustavad Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva-aastal toredaid tähtpäevi. Režissöör Salme-Riine Uibo, autorid Haide Männamäe ja Toomas Tross.
11.00 Kirjandusministeerium* ETV2s
11.25 MI* ETV2s
12.05 Jüri Üdi klubi: Ilmalik kirik (subtiitritega)* ETVs
21.30 Teatriõhtu Voldemar (2008) ETV2s
Aastal 1955 Nõmme rongis: ühel pingil tukub plikaohtu Helmi, teisel istub vana maamees August, kolmandal räbaldunud sinelis 30-aastane Lemmergas. Teekond Kivimäelt Balti jaama kulgeb reaalsuse ja kujutluse, tõsielu ning mängu hoos. „Elagu elu!” hüüab noor Voldemar Panso (Tiit Sukk), kes sõidab oma lavastuse "Kuningal on külm" esietendusele, kuid mängib lühikesel rongisõidul koos reisikaaslastega läbi pool elu - isa ja ema, tüdrukuid ning armastatuid, koolikaaslasi ja õpetajaid, näitlejaid ning teisi eluteel ette tulijaid. Näidendi aluseks on Voldemar Panso mälestused, artiklid ja päevikud. Lavastaja Merle Karusoo, kunstnik Pille Jänes, helilooja Ardo Ran Varres. Osades Tiit Sukk, Taavi Teplenkov, Guido Kangur, Mari-Liis Lill, Viire Valdma. Režissöör Marek Miil, juhtoperaator Ivar Murel, produtsent Gerda Kordemets.

Pühapäev, 22. detsember
10.00 Tähelaev: Märt Agu ETVs
Keskkooli lõpetas ta matemaatika eriklassis, aga kõrgkoolis hakkas õppima hoopis koreograafiat. Oma mõju avaldas niisugusele valikule kindlasti ka tema isa eeskuju. Praegusel hetkel on Eesti rahvatantsu ja tantsupidude lugu tugevalt seotud Märt Agu nimega. Miks talle see kõik nii tähtis on, uurib saatejuht Jüri Aarma. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Silvia Karro, produtsent Kaia Häelme.
14.00 Carte blanche: Helmi Puur (1995) ETVs
Urmas Oti saate külaliseks on armastatud baleriin Helmi Puur.
14.35 Lennud: XXIV lend. Tulemine (2010) ETV2s
Neli aastat küpsenud 24. lend astub kooliseinte vahelt välja, et proovile panna oma koht teatris. Neid on kasvatatud mõtlevateks näitlejateks, kes oskavad luua teatrimaagiat ka siis, kui ümberringi võtab võimust sihitus või ajutine segadus. Aga ennekõike tähendab see võimet jääda inimeseks, kelles on jõudu olla aus iseendaga. Niimoodi on noortes näitlejates suur hulk inspireerivat elutarkust, mis on ligipääsetav kõigile, siinsamas hetkes, mida üksteisega jagame. Režissöör Maarja Pärsim, toimetaja Joonas Hellerma.
15.25 Nota bene! Teatriluulud, 4/12 (2000) ETV2s
Salapärase autori Annika Olseni koomiline tragöödia näitlejate elust. Kes on kellassepa seitsmes naine? Miks on Baumanni Valli abikaasa kapis? Teatrikulisside-taguses maailmas mängivad paljud meie armastatud ja hinnatud näitlejad. Idee autor Vilja Palm, lavastas Ago-Endrik Kerge.
16.05 Jüri Üdi klubi: Ilmalik kirik (subtiitritega)* ETV2s
22.00 NO99 Kunstikool, 15/15: Linda Kolde  ETVs
NO99 Kunstikoolide viimane osa keskendub küsimusele, miks üldse rääkida piltidest, kui pilte on meie ümber niigi palju. Isegi kõige labasem päev sisaldab endas kümneid ja kümneid pilte, mis jõuavad meieni ajakirjandusest, mobiilikaameratest, Facebookist ning veel sadadest allikatest. Meie aeg kõneleb piltides, mitte sõnades. Kus on siin kujutava kunsti koht? Vajame me teda üldse? Jah, vajame. Loengus kunstnike kunst.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Laupäeval, 21. detsembril kell 9 Raadio 2s.
Laupäeval, 28. detsembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Helju Rammo „Reinu sõit Kuule“
Rein on üpris ulakas poiss, aga siis ilmuvad Tuulesellid ja kutsuvad Reinu endaga ebatavalisele reisile.
Osades: Reet Mändmets, Elvi Koppel, Ester Pajusoo, Rein Aren, Kaarel Toom, Virve Aruoja, Astrid Lepa. Episoodides Toomas Sammal, Rein Rannik, Urve Brunn, Ruudi Kongas ja Lasteraadio laululapsed.
Režissöör Aarne Ruus, helilooja Arvo Pärt, laulusõnad Adolf Rammo.
Raadioteater 1960

Laupäeval, 21. detsembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Nikolai Gogol „Sinel“
Kuidas muutub väikese inimese elu, kui ta kannab uut sinelit?
Osades: Franz Malmsten, Meta Luts, Eino Baskin, Alfred Rebane, Rudolf Nuude, Olev Eskola, Jüri Järvet, Olev Tinn, Herman Iila, Rein Aren, Hugo Laur.
Raadiole seadnud Iko Maran, režissöörid Kaarel Toom ja Jüri Järvet.
Helisalvestatud 1952