Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

51. nädal: teater teles ja raadios

17.12.2012 11:27

2012 / 51. nädal:
TEATER ETVs ja ETV2s


Esmaspäev, 17. detsember 
21.30 Jüri Üdi klubi: Möll või meelepete *R 10.05 ETV2s ja *L 13.40 ETVs


Teisipäev, 18. detsember 
21.40 Kirjandusministeerium 4/4 *K 11.55 ETVs ja *L 11.50 ETV2s


Neljapäev, 20. detsember 
22.10 MI  *R 11.55 ETV ja *L 12.20 ETV2s


Reede, 21. detsember 
20.05 Von Krahl. 20 aastat puhast kunsti  *L 12.45 ETVs
Seitse noort näitlejat otsivad maailmalõpu eel tõde oma 20-aastaseks saanud teatri kohta, astudes lavalt saatejuhi rolli. Puhta kunsti saladuse jälile minnes puhutakse tolm arhiivikaadritelt, kuulatakse üle tunnistajad ja tiritakse päevavalgele pikantsed mälestused baarist pööninguni. Režissöör Maarja Pärsim, autorid Jim Ashilevi ja Reet Weidebaum.

21.40 Kaadris: Need vanad armastuskirjad  ETVs ja *P12.40 ETV2s
Mängufilmi valmimist meenutavad lavastaja ja kaasstsenarist Mati Põldre, operaator Aleksander Razumov ning näitlejad. Autor ja toimetaja Jaak Lõhmus, režissöör Märten Vaher, produtsendid Ruth Heinmaa ja Ingrid Nõmmik.
22.00 mängufilm Need vanad armastuskirjad (1992) ETVs ja *P13.00 ETV2s
Helilooja ja muusiku Raimond Valgre (1913-1949) romantiline ning traagiline lugu (filmistsenaariumi esialgne pealkiri oli “Kadrill 49”). Režissöör Mati Põldre, stsenaristid Lilian Põldre, Mati Põldre, Aleksandr Borodjanski, operaator Aleksander Razumov, helioperaator Ivo Felt, kunstnik Tiiu Übi, helilooja Tõnis Kõrvits, monteerija Kersti Miilen, produtsent Raimund Felt. Peaosas Rain Simmul, teistes rollides Liis Tappo (Alice), Ülle Kaljuste (Emma), Kärt Tomingas (Lili), Marika Korolev (Eva), Marina Levtova (Niina), Ago-Endrik Kerge, Tõnu Kilgas, Andres Lepik, Ly Tedre, Sulev Teppart, Guido Kangur, Jaan Rekkor jt. Eesti Telefilm, Freyjafilm, Lege Artis Film ja Eesti Moedisain 1992.


Laupäev, 22. detsember
9.25 lastelavastus Londiste, 4/4 (1992) ETV2s
21.30 Teariõhtu Intiimsed tehingud (1997) ETV2s
Alan Ayckbourni32 stseenist koosnev näidendite seeria, millest Eesti Draamateater esitab kuus. See on näitemäng näiliselt tavalistest keskealistest inimestest, kelle näiliselt tavalised probleemid on tegelikult kordumatult tõsised ja samas ka isemoodi muhedad. Lavastas Ivo Eensalu. Osades Kersti Kreismann, Aleksander Eelmaa ja Guido Kangur.


Pühapäev, 23. detsember 
10.00 Tähelaev: Elina Reinold  ETVs
Jõulude eel on "Tähelaevas" oma parimas loomeeas näitlejanna Elina Reinold. Temperamentne Elina on mänginud suuri rolle nii Eesti Draamateatris kui ka pisemate truppide koosseisus. Esikohal tema elus on siiski kolm last ning abikaasa ja vanemad. Elina Reinoldiga vestleb Meelis Kompus. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.


TEATER RAADIOS


Pühapäeval, 23. detsembril kell 9 Raadio 2s.
Kuuldemäng: Gianni Rodari „Sibulapoiss Cipollino seiklused“
Reibas ja energiline sibulapoiss saab koos sõpradega jagu ümberringi vohavast ebaõiglusest. Seiklused on ohtlikud, aga tihti ka lõbusad. 
Osades: Jüri Krjukov, Aare Laanemets, Paul Poom, Elle Kull, Tõnis Rätsep, Ago-Endrik Kerge, Anne Paluver, Tõnu Saar, Jaanus Orgulas, Ain Lutsepp, Martin Veinmann, Urmas Kibuspuu, Ilmar Mikkor.
Režissöör Salme Reek, helirežissöör Malle Simmon, muusika autor Tõnis Kõrvits.
Raadioteater 1981


Pühapäeval, 23. detsembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Nikolai Gogol „Jõuluöö“
Jõuluööl juhtub nii mõndagi fantastilist. Oma eluõnne otsib sepp Vakula, kes kirglikult armunud kaunitar Oksanasse.
Osades: Aarne Üksküla, Rein Aren, Sulev Nõmmik, Ita Ever, Katrin Karisma, Jüri Aarma, Karl Kalkun, Tõnu Aav, Ines Aru, Jüri Krjukov, Silvia Laidla, Kaarel Toom, Urmas Kibuspuu, Salme Reek, Einar Kraut, Liina Saari, Eneken Priks, Helgi Ilo, Helbe Sõerd, Einar Kraut, Tanel Lään, Mart Puust.
Raadiole seadnud Mari Tuulik, režissöör Astrid Relve, relirežissöör ja muusikaline kujundaja Aino Lauri, muusikaline konsultant Jelena Nemirovitš-Dantšenko.
Raadioteater 1983