Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

50. nädal | teater teles, kinos ja raadios

11.12.2017 12:12

2017 | 50. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 12. detsembril

21.40 OP ETVs

19. sajandi Prantsusmaa on alati aktuaalne, kui lavale või linale tuuakse „Hüljatud“. Vanemuine võttis võimsalt ette. Joanna Kalm läheb tantsu kaudu 20. sajandi Ameerikasse. Vladislav Koržets näitab 21. sajandil 2017. aasta viimases „OP“is eriti armsat maja.

Kolmapäeval, 13. detsembril

22.15 mf Lõbusad semud (Vene, 1934) ETV+

Esimene Nõukogude Liidus filmitud muusikaline komöödia, mis tähistas ka režissöör Grigori Aleksandrovi ja helilooja Isaak Dunajevski viljaka koostöö algust. Ljubov Orlova mängis selles filmis oma esimese lüürilise komöödiarolli. Tänu kaunitele meloodiatele ja suurte näitlejate ekstsentrilisele mängule kuulub film vene filmiklassika varasalve.

Neljapäeval, 14. detsembril

22.25 mf Valge laev (1970) ETV2s

Kalju Komissarovi esimene lavastajatöö filmis „Valge laev“ on pühendatud aktuaalsele ja olulisele teemale – võitlusele välismaa ideoloogilise diversiooni vastu, mis taotleb mõjutada meie noorsugu. Ägedates kokkupõrgetes näidatakse nende noorte tragöödiat, kes on sattunud vaenuliku propaganda alla. Osades Enn Kraam, Katrin Kumpan, Kalju Komissarov, Ago Roo, Tõnu Tepandi, Tõnu Mikiver, Einari Koppel, Gunnar Kilgas, Aarne Üksküla, Mikk Mikiver jt. Režissöör Kalju Komissarov, stsenarist Vladimir Vladimirov.

Reedel, 15. detsembril

21.35 teatriõhtu 5 grammi sisemist rahu (2015) ETV2s

Sotsiaalkriitiline monolavastus toob vaatajateni endise narkomaani valusad, aga ausad mõtted. Lavastuse eesmärk on selgitada publikule narkootikumide mõju ühe noore mehe näitel, kes alustas kanepiga, kuid lõpetas fentanüüliga – seda kõike väga inimliku eesmärgiga leida endas õnnetunne ja sisemine rahu. Lavastus ei püüa kedagi hirmutada ega käsitletavale teemale omapoolset hinnangut anda, vaid pigem pakkuda üht lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale. Näitleja ja lavastaja Silver Kaljula, režissöör Toorion Ojaperv, produtsent Kadi Katarina Priske. Teatri „Must kast“ lavastus valiti 2016. aasta Eesti Teatriauhindade Salme Reegi nimelise auhinna nominendiks ja lavastaja-näitleja Tartu Kultuurikandja 2015. aasta laureaadiks uustulnuka kategoorias. Lavastus on pärjatud Monomaffia 2016 žürii eripreemiaga.

Laupäeval, 16. detsembril

22.25 mf Karu süda (2001) ETVs

Romantiline draama noore jahimehe Niika armuseiklustest ja kirevast kütielust Siberi ürglaantes. Peaosas Rain Simmul. Naiste rollides Külli Teetamm, Merle Palmiste, Dinara Drukarova, Iljana Pavlova jt. Kaasa teevad Eesti filmi tippmehed Arvo Kukumägi ja Lembit Ulfsak. „Karu süda“ operaator Rein Kotov nomineeriti 2001. aastal Euroopa Filmiakadeemia parima operaatori kandidaadiks. Režissöör Arvo Iho. Stsenaristid Nikolai Baturin (omaenda samanimelise romaani ainetel), Rustam Ibragimbekov, Arvo Valton ja Arvo Iho. Operaator Rein Kotov, kunstnik Silver Vahtre, helilooja Peeter Vähi.

Pühapäeval, 17. detsembril

19.10 mf Vana daami visiit (2006) ETVs

Miljardärist vanaproua teeb pikkade aastate järel visiidi oma kunagisse kodulinna. Linn on laostunud ja alla käinud. Vana daam otsustab appi tulla ja pakub linnale ühe miljardi! Vastutasuks nõuab daam õiglust - täpsemalt õigluse taastamist linnas. Veel nõuab ta selle inimese surma, kes kauges nooruses keeldus tunnistamast ennast tema lapse isaks ja kelle valetunnistuse tõttu pidi daam linnast lahkuma. Kõigi hämmelduseks osutub selleks meheks linna aukodanik Alfred Ill. Vana daam seab ennast võõrastemajas sisse ja jääb ootama ... Peaosades Ita Ever ja Aarne Üksküla. Režissöör Roman Baskin.

19.30 teatriõhtu Pähklipureja (2012) ETV2s

Kaunis ja jõulumeeleolu loov Pjotr Tšaikovski ballett „Pähklipureja“ on helilooja tuntumaid ning armastatumaid teoseid, mille muusika on inspireerinud paljusid koreograafe jutustama tantsukeeles E. T. A. Hoffmanni ja Alexandre Dumas värvikat jõulumuinasjuttu. Etendus on salvestatud 18. detsembril 2012. aastal Veneetsias La Fenice teatris. Tantsivad Eesti Rahvusballeti artistid, peaosades Alena Shkatula, Galina Rohumaa, Svetlana Danilova, Viktor Jelissejev, Bruno Micchiardi ja Michele Pellegrini ning külalisena Vladislav Lantratov (Moskva Suur Teater); Tallinna Balletikooli õpilased; Teatro La Fenice orkester, dirigent Mihhail Gerts. Lavastuse koreograaf on ameerika balletikorüfee Ben Stevenson, keda peetakse tänase Ameerika balletikunsti üheks olulisemaks kujundajaks (Texase balletiteater).

 

TEATER KINOS

Moskva Suure Teatri „Pähklipureja“

Pühapäeval, 17. detsembril kell 17.00 Coca-Cola Plazas ning kinodes Ekraan ja Centrum. Pühadeagseks traditsiooniks saanud balletietendus, mida käiakse vaatamas terve perega, täidab Suure Teatri kaheks tunniks lummuse ja maagiaga. Tšaikovski muusikaloomingu ühe armastatuima teosena, mida raamib Suure Teatri parimate tantsusolistide anne, on ja jääb „Pähklipureja“ teatrirepertuaari aardeks, mida lihtsalt peab nägema.

 

TEATER RAADIOS

Heinrich Böll – 100

Laupäeval, 16. detsembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Heinrich Böll „Mikrofon“

Allegooriline dialoog mehega minevikust, kes soovib jääda nähtamatuks, äratades mälu ja süümepiina. Osades Heino Mandri, Rein Aren, Aino Talvi, Jüri Järvet juunior. Tõlkinud Roland Rosin. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1972

 

Tõnu Kark – 70!

Pühapäeval, 17. detsembril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Patrick Besson „Dialoog“

Leskmees Maurice on leidnud uue silmarõõmu. Kuidas aga suhtub sellesse uudisesse tema kass Bob? Bobi rollis näitleja Tõnu Kark, kel detsembrikuus sünnipäev. Maurice - Aarne Üksküla. Režissöör ja muusikaline kujundaja Aare Toikka. Helirežissöör Tamur Tohver.

Raadioteater 1992