Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

5. rahvusvaheline sõltumatute- ja üliõpilasteatrite festival

05.10.2016 13:04

A-Festival 2016Tartu Üliõpilasteater esitleb: 5. rahvusvaheline sõltumatute- ja üliõpilasteatrite festival Tartus 13.-16.oktoobrini. 
Sellel aastal, 13.-16. oktoobrini, toimub viiendat korda Tartus rahvusvahelise sõltumatute ja üliõpilasteatrite festivali, A-festivali. Tänavusel A-festivalil osalevad teatrid Leedust, Venemaalt, Poolast, Ukrainast, Itaaliast ja Soomest, kes mängivad neljal päeval kahel laval - Genialistide klubis ja Tartu Üliõpilasmajas. 

Vilniuse ülikoolist tuleb külla Andrius Pulkauninkase kineetiline teater. Itaaliast, Bergamost tuleb huvitav poliitiline teater. Ukrainast, Harkivist pärit noorsoosteater tuleb siia mängima oma nägemust Dostojevski romaanist "Idioot". Poola sõltumatu teater, New Art Theatre mängib füüsilise teatri etendust armastuse võimalikkusest moodsas maailmas. Venemaalt, St. Peterburgist on meil külas tantsuteater, kes mängib "Bernarda Alba maja”. Soomest Tamperest tuleb külla sealne üliõpilasteater, kes esitab miniatuurses ja absurdses võtmes sõnadeta loo inimeste hingedest. Ammune sõber Liege Kuningliku ülikooli teater Belgiast korraldab festivali ajal teatrialase töötoa kõigile soovijatele.

Tartu Üliõpilasteater mängib festivalil sel kevadel esietendunud uuslavastust "Ümberringi võimalik on jumal". A. Vvedenski martüüriumi on lavastanud Enor Niinemägi. Eestist lülitus festivali programmi viimasel minutil ka Vilde teater, kes mängib S. Becketti kuulsat mononäidendit „Krappi viimane lint”. Krappi kehastab Rein Annuk.

Etendusi, mis toimuvad kahel korral päevas, mängime sel aastal kahes mängupaigas: juba traditsioonilises Genialistide e. Genklubis ning Kalevi tänaval majas nr.24 asuvas Tartu Üliõpilasmajas, kus mängisime 1999.a. ka oma esimest lavastust ja kuhu nüüd plaanime ka statsionaarsemalt kanda kinnitada.

Festivali kunstiline juht on Kalev Kudu.
Piletid on soodsad ja saadaval ka Piletilevis ning tund enne algust kohapeal. Festivali passid saadaval vaid Piletilevis.
Festivali toetasid: Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Kultuuriministeerium, Tartu ülikool, Tartu üliõpilasmaja

Info: 
Kalev Kudu 55696846
Merilin Jürjo 56652166

KAVA

13.10 FESTIVALI AVAPÄEV
18.00 EESTI 
"Ümberringi võimalik on jumal“
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24) 
Kestvus: 80 minutit
Festivali avab meie oma lavastus, mis räägib loo peatuks jäänud mehest, kes konnates siinse ilma ja teispoolsuse vahel üritab leida lahendust aja suurele saladusele. 

20.30 UKRAINA 
„Wicked Performance“
Koht: Genialistide klubis (Lai 37)
Kestvus: 90 minutit
Ukraina noorsooteater on ette võtnud Dostojevski romaani „Idioot“ ja loonud sellest midagi täiesti uut, midagi, mis on täiesti nende endi oma. 

***

14.10 
18.30 SOOME 
„Shoulder And Yours“
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 30 minutit
Kes on kunagi su hinge puudutanud, ei lähe sul kunagi meelest ehk puudutuse igavikulisusest räägivad Tampere ülikooli noored näitlejad.

20.30 VENEMAA 
„Bernarda Alba Maja“.
Koht: Genialistide klubi (Lai 37)
Meie idanaabreid esindab dramaatiline ja kaunis tantsuteater Mouvement Theatre Studio Sankt-Peterburist, kes esitavad meile dramaatilise ja kauni loo armastusest endast.
Kestvus: 50 minutit

***

15.10 
14.00-16.00 BELGIA
Töötuba: Le Coqi teatrimeetod
Koht: Tartu ülikooli peahoone
Kõigile, kes tahavad ise teatritegemist õppida. Palun osalemisest teada anda meilile [email protected]

18.30 POOLA 
„Under sole of the shoe“.
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 45 minutit
Oma versiooni moodsa maailma armastusest, selle keerukusest ja elu enda kavalatest stsenaariumitest tuleb esitama Poola sõltumatu teater New Art Theatre.

20.30 LEEDU 
„Relation Chips“.
Koht: Genialistide klubi 
Kestvus: 45 minutit
Vilniuse ülikoolist tuleb külla Andrius Pulkauninkase kineetiline teater, kes esitavad tantsulise ja müstilise loo inimsuhetest, mõtetest, teadvusest, hirmudest ja tõelistest imedest. 

***

16.10 
18.00 ITAALIA 
„To Ada, for Ada, through Ada…“
Koht: Genialistide klubi
Kestvus: 50 minutit
Fetsivali lõpetab Itaalia poliitiline teater Teatro Caverna, mis räägib loo ühest erakordsest, erilisest ja julgest naisest Ada Gobettist. Ja vastupidavusest. Ja kangelaslikkusest. Ja vabadusest.