Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

5. nädal | teater teles, kinos ja raadios

30.01.2017 13:56

2017 | 5. nädal 

TEATER TELES 

Esmaspäeval, 30. jaanuaril 
22.20 mf Metropolis (Saksamaa, 1927) ETV2s
Saksamaal ja USAs edukat lavastajakarääri teinud Fritz Langi monumentaalsest filmist on inspiratsiooni saanud paljud hinnatud ulmefilmid, nagu George Lucase „Tähesõjad”, Ridely Scotti „Blade Runner” ja Luc Bessoni „Viies element”. Rohkem kui kaks miljonit marka maksma läinud film oli toonaseid eelarveid arvestades kõigi aegade kalleim Saksamaal toodetud linateos, millest tubli veerand kuulus ainuüksi dekoratsioonide ja valgusefektide valmistamiseks. Filmi tegevus toimub aastal 2026 ja räägib omalaadsest superlinnast, mille maapealses osas lendavad autod ja tänavaliiklus on viidud kõrghoonete vahele taevalaotustesse, maa-aluses osas kehtib aga orjaühiskond, kus inimesed on allutatud robotitele.

Teisipäeval, 31. jaanuaril 
21.55 mf Perekonnavaled (2016) ETV+
Filmi tegevus toimub linnas, kus on professionaalne sümfooniaorkester, mille eesotsas seisab autoritaarne ja kindla käega dirigent Paul Levald, kes on juba aastaid ohjanud nii orkestrit kui ka suhteid peres. Dramaatiliste sündmuste tõttu tuleb Pauli tütremehel Egon Reil ootamatult juhtimine üle võtta. Lisaks orkestrisisestele pingetele pärandab äi Egonile koos dirigendikepi, võimu ja vastutusega ka oma keerulise minevikuga seotud saladused ning kohustused. Stsenarist Valentin Kuik, režissöörid Valentin Kuik ja Manfred Vainokivi. 

Neljapäeval, 2. veebruaril
20.55 mf Solaris (Vene, 1972) ETV+
Andrei Tarkovski linateos, mille süžee põhineb Stanisław Lemi samanimelisel ulmeromaanil.
22.10 Galakontsert „Hollywood Viinis“ (2015) ETVs
Viini kontserdimajas toimub igal aastal suurejooneline galakontsert, et tutvustada filmimuusikat ja üht silmapaistvat heliloojat. Seekord viib ORF Raadio Sümfooniaorkester Keith Lockharti juhatusel meid muusikalisele rännakule nii eksentrilise Addamsite perekonna omapärasesse maailma kui ka Alice´i muinasjutulisele imedemaale. Kontserdi teine osa on pühendatud helilooja James Newton Howardile, kes on loonud muusika sellistele filmidele nagu „Batman alustab” („Batman Begins”), „Kaunis naine” („Pretty Woman”), „Näljamängud” („The Hunger Games”).

Reedel, 3. veebruaril
20.00 mf Kinnunen (2007) ETV2s
Eestist endale korralikku naist otsima tulnud soomlane kukub Tallinna sadamas laeva pardalt vette. Komöödia Juha Kinnunenist ja pedagoog Õie Kannikesest, kes juhuse või saatuse tahtel teineteist õpetama hakkavad. Kinnunen ei ole tavaline mees, tema on soome mees. Õie pole tavaline naine, tema on eesti naine. Ühist keelt pole kerge leida, sest üks on naine ja teine mees. Režissöör Andri Luup, osades Sesa-Petteri Lehto, Maria Peterson, Hilje Murel, Ivo Uukkivi jt. 
21.35 teatriõhtu Anderson (1980) ETV2s
Jüri Tuuliku telenäidend (ETV tellimusel) Rakvere Teatri näitlejate esituses. Lavastaja Teet Hanschmidt, kunstnik Riina Babitševa. Mängivad Raivo Trass, Peeter Jakobi, Rein Olmaru, Arvi Mägi, Väino Laes, Laura Baumverk ja Piret Sikkel.

TEATER KINOS

The Metropolitan Opera „Romeo ja Julia“
Teisipäeval, 31. jaanuaril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. Shakespeare’i näidendil põhineva Gounod’ ooperi peaosalisi kehastavad hea omavahelise klapiga ooperilauljad Vittorio Grigolo ja Diana Damrau. Damrau astub Juliana Bartlett Sheri uuslavastuses üles esmakordselt. Dirigeerib Gianandrea Noseda. Elliot Madore on Mercutio ja Mihhail Petrenko kirikuisa Laurenti rollis. Sheri lavastus jõudis publiku ette La Scala ooperimaja vahendusel esmakordselt 2008. a Salzburgi festivalil. Charles-François Gounod ooperi libreto on kirjutanud Jules Barbier’ ja Michel Carré. Esietendus 27. aprillil 1867 Pariisis. Gounod’ ooperi faabula järgib täpselt kuulsat Shakespeare’i tragöödiat.

London National Theatre’i „Amadeus“
Otseülekanne neljapäeval, 2. veebruaril kell 21.00 Coca-Cola Plazas ja kino Ekraan. Lucian Msamati („Luther“, „Troonide mäng“, NT Live: Eksituste komöödia) mängib Peter Shafferi ikoonilises näidendi lavastuses Salierit. Etendust saadab orkester Southbank Sinfonia. Riiakas noor imelaps Wolfgang Amadeus Mozart saabub maailma muusikapealinna Viini kindla kavatsusega laineid lüüa. Noormehe talendi ees aukartust tundva õukonnahelilooja Antonio Salieri käes on võim tema nime tutvustada või see hävitada. Pimeda kadeduse küüsis Salieri astub Mozarti vastu muusika ning viimaks jumala abiga sõjateele. Esmakordselt 1979. aastal National Theatre laval esitatud Amadeus võitis mitmeid Olivieri ja Tony auhindu ning kohandati ka Oscariga pärjatud filmiks.

Moskva Suure Teatri „Luikede järv“
Pühapäeval, 5. veebruaril kell 17.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Salapärase metsajärve kaldal kohtab prints Siegfried nõiutud luik-tütarlast Odette’i. Haaratud neiu ilust, vannub prints talle truudust. Kahjuks mõistab prints liiga hilja, et saatusel on temaga teised plaanid … See on 1877. aastal esmakordselt Suure Teatri lavale jõudnud imekaunis ja uskumatult täiuslik ballett. Valge luige Odette’i ja musta luige Ottilie kaksikrollis demonstreerib Svetlana Zahharova laitmatu tantsutehnika kaudu õrna haavatavust ja jultunud häbematust, millele sekundeerib ühtaegu jõuline ja tundlik  Deniss Rodkin Siegfriedi rollis. Balletile lisavad lummavat ilu Suure Teatri balletirühma hingematvad stseenid. Helilooja  Pjotr Tšaikovski, koreograaf Juri Grigorovitš (Marius Petipa, Lev Ivanovi ja Aleksandr Gorski fragmentidega), libretist Juri Grigorovitš (Vladimir Begitševi ja Vassili Geltseri motiividel).

TEATER RAADIOS

Rein Malmsten – 75 ... 
Laupäeval, 4. veebruaril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Inge Trikkel „Öölaul“
Kui palju teavad teineteisest ka kõige lähedasemad inimesed? Osades Rein Malmsten, Leila Säälik, Eva Neemre, Anne Margiste, Mart Linnart. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Malle Simmon. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 
Raadioteater 1975

Henno Käo – 75 ...
Pühapäeval, 5. veebruaril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Henno Käo „Oliüks“
“Oli kord Oliüks ...” Kirjanik ja tema tegelased loovad fantastilist maailma. Osades Sten Karpov, Rain Simmul, Riina Maidre, Helene Vannari, Ines Aru, Liivika Hanstin, Tarmo Tagamets, Külli Teetamm, Kati Kivitar, Hellar Bergmann, Ajjar Ausma, Kirsi Ansper, Teisi Tubin. Raadioseade, režissöör ja muusikaline kujundaja Jaanika Juhanson. Helirežissöör Külliki Valdma. 
Raadioteater 2008

Pühapäeval, 5. veebruaril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Tyrone Guthrie „Orav rattas“
Ikka muutub inimese elu ühel hetkel orav-rattas tiirlemiseks … Osades Raimo Pass, Maria Klenskaja, Merle Talvik, Kristjan Kirsfeldt, Kersti Kreismann, Merike Saarna, Salme Reek, Endel Simmermann, Tanel Lään, Aksel Küngas, Jüri Krjukov. Tõlkinud Tiia Rinne. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Eero Sepling. 
Raadioteater 1988