Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

5.–11. septembrini toimub Tartus teatrifestival DRAAMA 2011

05.09.2011 12:00

Draama 20112010. aastast muutus festivali formaat kuraatorfestivaliks. Sel aastal on kuraatoriks Kanuti Gildi Saali ja festivali “Baltoscandal” kunstiline juht Priit Raud, kes valis põhiprogrammi kaheksa lavastust: Homayun Ghanizadeh’i "Antigone" (MTÜ R.A.A.A.M.), Juhan Ulfsaki “Idioodid” (Von Krahli Teater), Ingomar Vihmari "Õitseng" (Eesti Draamateater), Andres Noormetsa "Tuulte pöörises" (Rakvere Teater), ZUGA Ühendatud Tantsijate "Kohe näha, et vanad sõbrad", Urmas Vadi "Peeter Volkonski viimane suudlus” (Tartu Uus Teater), Anu Lambi "Keskööpäike" (Tallinna Linnateater) ja Lauri Lagle “Kas ma olen nüüd elus” (Eesti Draamateater).

Priit Raud võtab festivali kokku seekord sõnapaariga ALLKIRJAGA TEATER. “Eesmärgiks oli kokku panna festival heast teatrist, mitte edetabel. Märksõnade paar “allkirjaga teater” iseloomustab kõiki neid kaheksat väljavalitud lavastust. Nendes on kogu trupp lavastusele nii öelda oma allkirja alla pannud. Kõiki osalisi on lavastustervikus ära tunda,” põhjendab oma valikut ning festivali alapealkirja Priit Raud.

Festivali kõrvalprogramm “Homne teater" koondab Eestis pakutava mitmekülgse teatriõppe abiga nende noorte tegijate esimesed sammud, kes koos oma eelkäijatega hakkavad andma võimu ja vaimu nn "ülehomse" teatri tegijatele. “Homne teater” jõuab festivalipublikuni koostöös EMTA Lavakunstikooli, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiaosakonna, Eesti Teatri Agentuuri ning Drakadeemiaga.

Festivali avapäeval, 5. septembril  oodatakse festivalikülastajaid vaatama kell 18 Genialistide Klubisse Tantsueri programmi  ning kell 20 Vanemuise suurde majja  Sander Puki  lavastust “Biloxi blues”.

Festivali ametlik avamine toimub 6. septembril kell 17 Tartu Raekoja platsis.

Teatrifestivali Draama 2011 etenduste piletid on saadaval Piletilevi ja  Piletimaailma müügipunktides, internetis ning festivali staabis terve festivali aja (staap on avatud 5.-11. september kell 10-21, aadress Vallkiraavi 4).