Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

49. nädal | teater teles, kinos ja raadios

04.12.2017 09:05

2017 | 49. nädal

TEATER TELES

Esmaspäeval, 4. detsembril

21.35 Plekktrumm: Sulev Keedus ETV2s

Pimedate Ööde Filmifestivali põhivõistlusprogrammis esilinastus Sulev Keeduse uus mängufilm „Mehetapja / Süütu / Vari“. Mida saab välja lugeda ajast aega korduvatest elu mustritest? „Plekktrummil“ on külas režissöör Sulev Keedus. Saatejuht Joonas Hellerma.

Teisipäeval, 5. detsembril

21.40 OP ETVs

Keeduse uuest filmist räägib mees, kes 34 aastat tagasi oma esimese arvustuse kirjutas ühest Keeduse vanast filmist. Aga filmirull sellega ei lakka: „OP“ astub ka „Igiteele“, mis jäi viimaseks linateoseks Lembit Ulfsakile. Viljandi antikvariaati kutsub Paavo Matsin. Ja Soome saab lõpuks sada täis.

Reedel, 8. detsembril

21.35 mf Põletav armastus (Eesti, Soome, Rootsi 1997) ETV2s

Eesti-Soome abielupaari Oskar ja Aino Kallase dramaatiline lugu alates nende abiellumisest 1900. aastal kuni Oskari surmani 1946. Stsenarist ja režissöör Kirsti Petäjänniemi. Osades Juhan Ulfsak, Mikk Mikiver jt.

Pühapäeval, 10. detsembril

16.30 Eesti-Soome 200. Ooperigala Helsingis ETVs

Sel aastal tähistab Soome Vabariik oma 100. sünnipäeva. Pidustuste moto on „Tähistame koos!“ Galakontserdiga imelise arhitektuuri ja akustikaga Helsingi Musiikkitalos tähistab Rahvusooper Estonia koos meie vanema venna sünnipäevaga ka peatselt saabuvat Eesti 100. sünnipäeva. Kontserti juhatab Vello Pähn. Galal esinevad solistid Eestist, Soomest ja Itaaliast – Heli Veskus, Suvi Väyrynen, Helen Lokuta, Jyrki Anttila, Giordano Luca, Rauno Elp, Waltteri Torikka, Priit Volmer ja Jaakko Ryhänen, rahvusooperi orkester ning koor ja Eesti Rahvusballeti solistid ning trupp. Küllakutse on saanud ka mõlema maa presidendid. Kontserdikava pani kokku Mart Mikk, konfereerivad Riikka Holopainen ja Mart Mikk. Režissöör Ülle Õun, helirežissöör Anu Pylkkänen, juhtoperaator Andres Suurevälja, produtsent Ruth Alaküla.


TEATER KINOS

London National Theatre’i „Noor Marx“

Otseülekanne neljapäeval, 7. detsembril kell 21.00 Coca-Cola Plazas, kinodes Ekraan ja Centrum. On aasta 1850 ja Londoni Soho linnaosas, Deani tänaval peidab end Euroopa enimkardetud terrorist. See 32-aastane pankrotis, rahutu ja seksinäljas revolutsionäär kujutab endast vahutavat kombinatsiooni briljantsest intellektist, solvavast, satiirilisest nutist ja lapselikust emotsionaalsest küündimatusest. Richard Beani ja Clive Colemani uues komöödias astub Rory Kinnear („Kolmekrossiooper“, „Penny Dreadful“, „Othello“) üles Marxi ja Oliver Chris („Kaheteistkümnes öö“, „Green Wing“) Engelsi rollis. Londoni teatrist The Bridge Theatre otse üle kantava etenduse lavastaja on Nicholas Hytner ning taas on saanud kokku Broadway ja West Endi hittkomöödia „Üks mees, kaks bossi“ loomemeeskond.

The Metropolitan Opera „Hans ja Grete“

Laupäeval, 9. detsembril kell 19.00 Coca-Cola Plazas. MET ooperi pühadeaegne erietendus! See vendade Grimmide armastatud, igas eas publikule meeldiva muinasjutu hõrgult sünge versioon kuulus Met’i populaarsesse inglisekeelsete pühade etenduste sarja. Alice Coote ja Christine Schäfer astuvad üles kuulsa metsa eksinud õe-venna paari rollides, kes astuvad vastu tenor Philip Langridge’i poolt pentsikult portreteeritud näljasele nõiale. Met’i orkester esitab aga Vladimir Jurowski taktikepi all hiilgavalt rikkaliku, rahvamuusikast inspireeritud muusikalise tausta.


TEATER RAADIOS

Tõnu Kark – 70!

Laupäeval, 9. detsembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Patrick Besson „Dialoog“

Leskmees Maurice on leidnud uue silmarõõmu. Kuidas aga suhtub sellesse uudisesse tema kass Bob? Bobi rollis näitleja Tõnu Kark, kel detsembrikuus sünnipäev. Maurice’i osas Aarne Üksküla. Režissöör ja muusikaline kujundaja Aare Toikka. Helirežissöör Tamur Tohver.

Raadioteater 1992

 

Heinrich Böll – 100

Pühapäeval, 10. detsembril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Heinrich Böll „Mikrofon“

Allegooriline dialoog mehega minevikust, kes soovib jääda nähtamatuks, äratades mälu ja süümepiina. Osades Heino Mandri, Rein Aren, Aino Talvi, Jüri Järvet juunior. Tõlkinud Roland Rosin. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1972