Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

48. nädal | teater teles ja raadios

27.11.2017 14:28

2017 | 48. nädal 

 

TEATER TELES

Esmaspäeval, 27. novembril

21.45 Plekktrumm: Lea Tormis ETV2s

Teater on pikalt kujundanud Eesti kultuuri jõujooni. Milline osa meie teatriloost vajab hoidmist ja kuidas leida üles homne teater? Lavakunstikooli 60. juubeli eelõhtul räägib oma kogemustest teatriteadlane Lea Tormis. Saatejuht Joonas Hellerma.

Neljapäeval, 30. novembril

17.30 Külas Boriss Averinil: Jevgeni Griškovets ETV+

Saate kangelaseks on näitleja ja lavastaja Jevgeni Griškovets, kes sai 20. sajandi lõpus tuntuks monolavastuse „Kuidas ma koera sõin“ autorina, mille eest omistati talle Kuldse Maski preemia. Griškovetsi teatritööd on tuntud mitte üksnes Venemaal, vaid ka Euroopas.

Reedel, 1. detsembril

21.35 teatriõhtu Meistriklass (1990) ETV2s

Noorsooteatri etendus. Tegevus toimub 1948. aasta jaanuaris Moskva Kremlis. Inglise keelest tõlkis Mihkel Mutt, lavastas Rudolf Allabert, kunstnik Jaak Vaus. Osades Jüri Aarma, Tõnu Kark, Eero Spriit ja Enn Kraam. Režissöör Norma Jõekalda.

Laupäeval, 2. detsembril

11.00 mf Naine kütab sauna (1979) ETV2s

Lugu töölisnaisest, kelle perekond on purunenud, kes oma igapäevases elus puutub kokku mitut laadi kalkusega, kuid jääb sellest hoolimata moraalseks võitjaks tänu oma tervele ellusuhtumisele ja optimismile. Osades Ita Ever, Aarne Üksküla, Katrin Välbe, Heino Mandri, Lisl Lindau jt. Helilooja Veljo Tormis, režissöör Arvo Kruusement.

22.25 mf Detsembrikuumus (2008) ETVs

9. november 1924. Näib, et kommunismitont enam Eesti Vabariiki ei ohusta. Noor abielupaar Tanel ja Anna üritavad toime tulla Eesti sõjaväelase ning sidekeskuse töötaja kasina sissetulekuga, kuid otsustavad siiski sõita Pariisi paremat elu otsima. Samal ajal aga kogutakse piiri taga mehi, Tallinnas varjavad end mässulised, rahva hulgas töötavad agitaatorid. 1. detsembril, ärasõiduhommikul, lähevad Tanel ja Anna Balti jaama, kus leiavad end otse keset äsjapuhkenud riigipöördekatset. Mõlemad langevad mässuliste küüsi ja lahutatakse teineteisest. Anna satub pantvangi kommunistide liidri kätte, kellega teda seob ühine minevik, Tanel aga peab võitlema nii vabariigi kui ka oma naise päästmise nimel ... Kas noor ja habras Eesti Vabariik suudab püsima jääda?

Pühapäeval, 3. detsembril

TEEMAÕHTU: TÕNU KARK 70!

20.00 Hetki arhiivist: Tõnu Kark ETV2s

20.15 mf Nipernaadi (1983) ETV2s

Toomas Nipernaadi teekond ümber suvise Eesti, talude ja perenaiste järgib kirjandusklassika ekraniseerimise kaanoneid. Rõõmus seikleja, kelle jaoks peaaegu kõik on võimalik, mängib naistega, tehes neid sellest hoolimata õnnelikumaks. Rolle vahetades muutub ta vahel ka endale koormaks ja on sunnitud jälle teele asuma. Režissöör Kaljo Kiisk valis Gailiti romaanist kõige iseloomulikumad lõigud ja sidus need peategelase mõõdule vastavaks tervikuks. Varjamatult poeetiline ja maaliliselt lavastatud „Nipernaadi“ seob unistusi ning irooniat. Osades Tõnu Kark, Viire Valdma, Katrin Kohv, Aire Johanson ja Rita Raave. Film taastati ja restaureeriti projekti Eesti film 100 raames.

21.45 Mõttemaal: Tõnu Kark (1993) ETV2s

Kunstnik Aapo Pukk maalib ja intervjueerib näitleja Tõnu Karki.

22.10 Peeter Simm Ameerika mägedel (1994) ETV2s

22.35 mf Ameerika mäed (Eesti, Prantsuse, Ungari 1994) ETV2s

Maffia valib välja ühe seadusega pahuksis olnud endise kullakaevaja, kellele tehakse tavatu pakkumine. Üle pika aja kodumaale jõudes ei suuda mees himudele vastu seista ja satub kummalistesse olukordadesse. Võim raha üle ja võimalused naistega ei lase tal pöörlevalt karussellilt maha hüpata ning õigeid otsuseid teha. Lapsepõlveunistuse teostamine teeb elu veelgi keerulisemaks. Osades Tõnu Kark, Kärt Kross, Maria Avdjuško jt. Filmi režissöör Peeter Simm.

00.10 Ainult täna õhtul ... (1992) ETV2s

Kabareeprogramm tuntud muusikaviisidest. Esinevad Katrin Karisma, Airi Allvee, Tõnu Kilgas ja Tõnu Kark.

 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 2. detsembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Wladyslaw Lech Terleck „Puust revolver“

Klassis oli pahandus, kui koolipoiss nalja pärast ähvardas õpetaja Kutzi puust revolvriga. Vana õpetaja on nõus oma õpilast kaitsma. Osades Hugo Laur, Tõnu Tamm, Endel Pärn. Tõlkinud Aleksander Kurtna. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1969

 

Pühapäeval, 3. detsembril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Piret Jaaks „Aasta pärast“

Mees: Tegelikult tahaksin ma hoopiski kirjutada. Ma ei ole kirjutanud sellest ajast saadik, kui sa … Kui kaua sellest nüüd on? 

Naine: Aasta. 

Mees: Vähemalt aasta. 

Naine: Vähemalt aasta. 

Naine: Ja mu süda võpatas. Järelikult tal … järelikult keegi ei ...

Osades Liisa Pulk ja Tambet Tuisk. Režissöör ja muusikaline kujundaja Aare Toikka. Helirežissöör Külliki Valdma.

Raadioteater 2017


SOOME VABARIIK 100!

I osa pühapäeval, 3. detsembril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: Hannu Mäkelä „Leino läheb Eestisse“

Eino Leino saatjaks ja luuletaja valvuriks seiklusküllasel teekonnal Eestisse on proua Aino Suits. Kui reis viimaks teoks saab, tärkab Leino hinges unistus Eestisse jäädagi. Osades Aarne Üksküla, Elle Kull, Lembit Ulfsak, Tõnu Oja, Andres Ots.Tõlkinud Piret Saluri. Režissöör Ari Kallio. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri. 

Raadioteater 1998