Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

48. nädal: teater teles ja raadios

25.11.2013 09:37

2013 / 48. nädal
TEATER ETVs ja ETV2s

Esmaspäev, 25. november
11.15 Siin ja praegu: Raivo Trass (1996) * ETVs
20.50 NO99 Kunstikool, 11/15: Helena* ETVs
21.30 Jüri Üdi klubi: Ajalugu algab kuupäevast *T 10.50 ja *P 16.05 ETV2s
Ajalugu algab kuupäevast ja küsime, kui vanad on meie iidsed kultuuritavad tegelikult? Saatejuhid Rain Kooli, Mihkel Kunnus ja Birk Rohelend.

Teisipäev, 26. november
08.30 Nukumäng: Tegelaskujude karakterid (1988) ETV2s
Nukuteatrist räägivad lastele Hendrik Toompere ja Ülo Vihma. Tutvustatakse mõisteid nagu "roll", "tegelane", "butafoor" jne. Lastega lavastatakse ka Jänku ja Rebase näidend. Režissöör Karin Nurm.
21.40 Kirjandusministeerium *K 11.55 ETVs
„Kirjandusministeerium“ taob rauda kuni see on veel kuum. Mihkel Raud pole ju ainult muusik ja helilooja, vaid samuti kirjanik, kelle teoseid usinalt tõlgitakse. Ilmus raamat “Ma olen Jüri Üdi”, milles pole ühtegi Jüri Üdi luuletust, aga mida sealt siis võib leida? Triin Soometsa luules leiduvad seevastu asjade olemused.

Kolmapäev, 27. november
18.00 Lastelavastus: Vaat kus lops! (1982) *N 7.40 ETV2s
Autor Uno Leies, muusika kirjutas Tõnis Kõrvits.
21.00 BFM lyhikas Ainult meie kolm (2011) *R 00.15 ETV2s
Kaks teismelist ja nende ema üritavad toime tulla isa ning abikaasa surmaga. Olukorda sekkub eikusagilt välja ilmuv naine ja filmi arenduses tõusevad pinnale peresuhete ning teismeea emotsionaalsed ootused ja pettumused. Režisöör Giampietro Balia.

Neljapäev, 28. november
12.45 Tähelaev: Indrek Taalmaa (subtiitritega)* ETVs
22.10 MI  *R 12.25 ETVs
"MI" jaoks on fookuses Pärdi ja Sumera uus vaade. Saatejuht Timo Steiner.
22.35 Muusikadokk Monteverdi: Armastuse lahinguväli (Inglise 2007) *L 14.30 ETVs
Film on samanimelise lavastuse ekraanilugu. Kaasaegne muusikaline suhete purunemise draama. 17. sajandi helilooja Claudio Monteverdi Madrigalide neljanda raamatu (aastast 1603) emotsionaalselt võimsad ja varjundirohked tekstid ning muusika seotakse filmis kuue varem või hiljem lahku mineva paari looks. Režissöör John La Bouchardiere toob vaatajani emotsionaalse teekonna armastuse purunemisest: kättemaksuhimu ja viha, leppimise ning allaandmise. Lisaks näitlejatele astuvad filmis üles vokaalansambli “I Fagiolini” lauljad, erilise helikeele annab aga lavastusele Monteverdi muusika. Sõnumi sügavust aitavad süvendada tema kaasaegsete poeetide, sealhulgas T. Tasso, R. Arlotti, M. Moro jt suurepärased tekstid. Režissöör ja lavastaja John La Bouchardiere, produtsent Greg Browning, muusikaline juht Robert Hollingworth. Tootja Polyphonic Films.

Laupäev, 30. november
11.00 Kirjandusministeerium* ETV2s
11.13 100 luulepärli: Oma saar. Gustav Suits. Loeb Karol Kuntsel (2010) ETVs
11.25 MI* ETV2s
16.10 Siin ja praegu: Raivo Trass (1996)* ETV2s
21.30 Teatriõhtu Ainus ja igavene elu (2002) ETV2s
Jaanus Rohumaa teatrifantaasia kahes jaos, kaasautor Mari Tuuling. Lavastaja Jaanus Rohumaa, kunstnik Aime Unt, muusikaline kujundaja Riina Roose. Esietendus toimus Tallinna Linnateatris 2. märtsil 1996. aastal. Etenduse salvestas Gerda Kordemets.
21.35  PÖFF-i auhinnagala ETVs
Pimedate Ööde Filmifestival - PÖFF - on üks suuremaid ja omanäolisemaid filmifestivale Põhja-Euroopas ning kuulub maailma 50 juhtiva festivali hulka. Auhinnagalal Nokia Kontserdimajas saame teada, kes on võitnud EurAsia võistlusprogrammi, kuhu tänavu on valitud ka kaks Eesti filmi: Hardi Volmeri "Elavad pildid“ ja Gruusia - Eesti "Mandariinid". Selguvad ka Tridensi ja Põhja-Ameerika võistlusprogrammi võitjad ning kuulutatakse välja publiku lemmikfilm. Ülekande režissöör Anna Stepanova, juhtoperaator Raul Priks, produtsent Ruth Alaküla.
23.35 Tähelaev: Indrek Taalmaa*  ETVs

Pühapäev, 1. detsember
14.25 tsirkus: Vihm (Rain, Kanada 2012) ETVs
Kanada tsirkusetrupi lavastuses on lisaks suurepärastele akrobaatilistele trikkidele ka modernse tantsu sugemeid, mis kokku loob vaatajaile poeetilise pildi kadunud lapsepõlve maadest. “Vihm” on lavastaja Daniele Finzi Pasca kolmeosalise lavaloo teine osa, mis toodi lavale 2004. aastal. Lavastust on maailma lavadel mängitud üle 900 korra. Suure publikumenuga kaasaegse tsirkus tuuritab jätkuvalt mööda maailma, kogudes erinevaid auhindu. Filmi režissöör Mario Janelle on lisanud lavastusele veel kinematograafilise mõõtme. Režissöör Mario Janelle. Tootja Echo Media Production.
14.30 Lennud: Lavakunstikooli XXI lend (2002-2006). Homme lõpeb kool (2004) ETV2s
Režissöör Stina Kordemetsa TLÜ bakalaureusetööna valminud saade. Juhtoperaator Kristjan-Jaak Nuudi, monteerijad Andres Lepasar ja Kalle Käärik, toimetaja Anne Tuuling, tekst Reet Neimar.
15.25 Nota bene! Teatriluulud, 1/12 (2000) ETV2s
12-osaline teatriteemaline südamlik, läbi nukra huumori nähtud lugu teatri argipäevast ja näitlejate elust. Osades Guido Kangur, Peeter Oja, Sepo Seeman, Ines Aru, Katrin Saukas, Piret Kalda jpt. Idee autor Vilja Palm, lavastaja Ago-Endrik Kerge, režissöör Karin Nurm.
16.05 Jüri Üdi klubi: Ajalugu algab kuupäevast (subtiitritega)* ETV2s
17.25  Kuninga lood (1992) ETV2s
Muusikalist muinasjuttu mängivad Tallinna Õpetajate Maja lauluklassi õpilased. Teksti autor on Ellen Niit, helilooja Märt Hunt. Lavastaja Reet Hunt, kostüümikunstnik Kustav-Agu Püüman, lauluõpetajad Elve Erm ja Maarja Vardja, tantsud seadis Tiiu Paas. Režissöör Krista Juhvelt, toimetaja Eve Viilup.
18.00 Prügihunt ja Superjänes, 12/12: Hangede vahel (2012)* ETV2s
22.00 NO99 Kunstikool, 12/15: Veiko  ETVs
Hirm on muidugi kohutav jõud. See võtab meid pantvangi ega lase enam lahti. Vähesed jaksavad veel küsida: Mida teha? Üks kunstnik ei jaksanud ka enam. Aga ta teadis, et ainuke asi, mis seda õnnetut loomaliiki nimega “inimene” võib veidikenegi lohutada, on kunst. Nii tegi ta kunstiteose, mis lohutab, aitab ja ulatab käe, kui tunda on kõrbelõhna. Loengus Mark Raidpere, Ülo Soosteri ja Edvard Munchi kunst.

Teemaõhtu ETV2s: Urmas Kibuspuu 60
19.50
muusikaline film Imelugu (Eesti Telefilm 1977)
Raimo Kangro ja Kulno Süvalepa samanimelise ooperi ainetel. Algidee Giovanni Boccaccio "Dekameroni" XXI novellist. Osades Urmas Kibuspuu, Tene Ruubel, Kaarin Raid, Peeter Volkonski, Juta Lehiste, Jelena Poznjak jpt. Kaastegevad Tallinna Kammerorkester Erich Kõlari juhatusel, Tallinna Kammerkoor Kuno Arengu juhatusel (solistid Väino Puura, Sirje Puura, Mare Jõgeva, Leili Tammel, Laine Mustassaar, Maarja Haamer, Marika Eensalu, Evi Vanamölder) ja Vanemuise balletitrupp. Stsenarist Enn Rekkor, helilooja Raimo Kangro, lavastaja Irene Lään, režissöör Eero Spriit, operaator Anton Mutt, kunstnik Gunta Randla, toimetaja Jaan Ruus.
20.35 Tähe valgus: Urmas Kibuspuu (1990)
Autor Toomas Lõhmuste, režissöör Gerda Kordemets.
21.35 telelavastus Kuulsuse narrid (1982)
Eduard Bornhöhe satiirilise teose "Tallinna narrid ja narrikesed" I osa ainetel, kus pilkeobjektiks on kaks eesti vaimukangelast - "kirjanik" Salomon Vesipruul ja "leiutaja" Jaan Tatikas. Suurepärased osatäitmised näitlejate paarilt Urmas Kibuspuult ja Jüri Krjukovilt. Lavastaja Ago-Endrik Kerge.
23.00 Mõistatuslik inimene. A. H. Tammsaare (1978)
Kõnemäng Anton Hansen Tammsaare aforismide ja mõtete alusel. Esitavad Anne Paluver, Ago-Endrik Kerge, Urmas Kibuspuu, Jüri Krjukov ja Kalju Orro. Režissöör Terje Põder.
23.40 Miks ka mitte. Urmas Kibuspuu, Jüri Krjukov (1979)
Mis võib juhtuda ühe mehega aasta viimasel päeval ja milliseid vingerpusse võib elu mängida? Urmas Kibuspuu ja Jüri Krjukovi šõu aastast 1979, kui lumi oli valgem, nali oli mahedam ning apelsinid kummist. Tegijad Toomas Lepp, Eero Spriit, Tõnu Virve, Priit Aimla, Peep Laansalu, Jaanus Ling, Reet Linna jt.

TEATER RAADIOS

Kultuuriuudised E-R kell 16.05 Vikerraadios
Kultuuriuudiseid panevad kokku ja edastavad Riina Eentalu ja Tõnu Karjatse.

Laupäeval, 30. novembril kell 9 Raadio 2s
Laupäeval, 14. detsembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Ardi Liives „Surnutest räägitakse ainult head“
Mis oleks üllam: meenutada surnud naist ainult hea sõnaga - või rääkida nii, nagu tegelikult oli?
Osades: Tõnu Mikiver, Aksel Orav, Hans Kaldoja, Eili Sild, Silvia Laidla, Merle Talvik.
Režissöör Kaarel Toom, helirežissöör ja muusikaline kujundaja Eero Sepling.
Raadioteater 1989

Pühapäeval, 1. detsembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: Henrik Ibsen „Rahva vaenlane“
 Ainus mees, kes julgeb korrumpeerunud linnas tõde kaitsta, on linnapea vend.
Osades: Tõnu Aav, Luule Komissarov, Marika Saarna, Jüri Krjukov, Endel Simmermann, Tõnu Mikiver, Robert Gutman.
Tõlkinud Henrik Sepamaa, raadiole seadnud Mari Tuulik, režissöör Heino Kulvere, helirežissöör ja muusikaline kujundaja Eero Sepling.
Raadioteater 1989