Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

47. nädal | teater teles, kinos ja raadios

20.11.2017 14:19

2017 | 47. nädal


TEATER TELES

Esmaspäeval, 20. novembril

21.45 Plekktrumm: Uku Uusberg ETV2s

Eesti Draamateatris esietendus Uku Uusbergi lavastatud Tšehhovi „Ivanov“, mida on juba nimetatud aasta üheks parimaks lavastuseks. Kuidas leida oma usk, lootus ja armastus loos, mille nimeks on elu? „Plekktrummil“ on külas lavastaja Uku Uusberg. Saatejuht Joonas Hellerma.

Teisipäeval, 21. novembril

21.40 OP ETVs

Von Krahl ja Tartu Uus Teater hakkasid tulema ja said Tapal kokku. PÖFFi võib uppuda, filmiprofid ulatavad kolm ülekõrt. Sisearhitektid Helle ja Taevo Gans on klassikud, „OP“ näitab, et see pole sõnakõlks.

Neljapäeval, 23. novembril

22.10 teatriõhtu Cherbourgi vihmavarjud (Prantsusmaa, 2014) ETVs

2014. aastal valminud Théâtre du Châtelet’ muusikalavastus, mis lähtub samanimelisest, 1964. aastal linastunud tuntud filmimuusikalist. Toona tegi „Cherbourgi vihmavarjud“ kuulsaks alles 21-aastase Catherine Deneuve’i ja helilooja Michel Legrandi. Aastaid hiljem on see film ja Michel Legrandi muusika saanud omas žanris klassikaks ning Théâtre du Châtelet’ tingliku lahendusega, isegi visuaalis muusika osatähtsust rõhutavas lavastuses on mõistagi omajagu nostalgiat.

22.30 mf Minu naine sai vanaemaks (1976) ETV2s

Lüüriline komöödia, mis kujutab ühte päeva äsja vanaisaks saanud mehe elus. Helilooja Andres Valkonen, kunstnik Halja Klaar, operaator Mihhail Dorovatovski. Osades Aarne Üksküla, Ita Ever, Raili Jõeäär, Lembit Ulfsak, Anne Veesaar, Martin Veinmann, Liina Randmaa ja Lembit Peterson. Režissöör Virve Aruoja, stsenaristid Virve Aruoja ja Arvo Valton.

Reedel, 24. novembril

21.45 teatriõhtu Ema oli õunapuu (2015) ETV2s

Urmas Lennuki näitemängutriloogia kolmas osa. Lugu kahest vennast, kes pole seitse aastat kohtunud, ja nende kodukülast, mis tasapisi inimestest tühjaks voolab. Veel on seal Tepo, kes armastab seda küla. Kes armastab nii tugevalt, et võiks selle nimel surra. Ja onu Sass, kes ootab lakkamatult, et tütar talle helistaks. Ja Hellen, kes tuleb oma minevikku otsima, sest oma tulevik on tal juba olemas. Kõiki neid tegelasi seob aga endalegi ootamatult üks naine – ema, kes otsustas, et tema elab teisiti, paremini. Kõik nad saavad midagi, aga kas just seda, mida soovivad ... Ugala Teatris lavastas Vallo Kirs. Osades Tanel Ingi, Gert Raudsep, Andres Tabun, Peeter Jürgens, Kata-Riina Luide, Marika Palm.

Laupäeval, 25. novembril

22.30 telelavastus Oma Maapäev (2007) ETVs

Dokumentaalne telelavastus jutustab loo Eesti Vabariigi sünnist. Jüri Vilmsi osas Tiit Sukk. Teistes osades Tõnu Kark, Maria Peterson, Laura Peterson, Indrek Taalmaa, Rein Laos, Tarvo Sõmer, Erik Ruus, Paul Laasik, Andres Mähar jpt. Konsultant ajaloolane Ott Sandrak. Stsenaristid Indrek Hirv ja Hardi Volmer, režissöör Hardi Volmer.

23.10 Maapäevalised (2008) ETVs

Valitud hetki telelavastuse „Oma Maapäev“ kaadritagusest elust.

Pühapäeval, 26. novembril

TEEMAÕHTU: VILLU KANGUR 60!

19.30 teatriõhtu Sangpoomijad (1988) ETV2s

Hoogne ja parajalt hullumeelne lugu! Fassi ja Tvoo elu on muutunud igavaks ning säratuks ... kuni Fass mõtleb välja skangpoomimise ehk uute sõnade leiutamise ning nende järgi tegutsemise. Mängivad Tõnu Oja, Villu Kangur, Andrus Vaarik, Guido Kangur, Anne Reemann, Tiina Kukli, Rein Oja, Ene Järvis, Marje Loorits. Noorsooteatri etendus salvestati 10. veebruaril 1991. aastal. Autor Ken Campbell, tõlkija Kersti Põder, lavastaja Kaarel Kilvet, kunstnik Hardi Volmer. Režissöör Jaan Pihlak.

21.25 Tähelaev: Villu Kangur (2010) ETV2s

22.25 Hetki arhiivist: Villu Kangur ETV2s

22.35 ENSV ülesehitajad (2010) ETV2s

ENSV-s tehti palju pakazuhhat, palagani ja praaki. Kuidas valmis ENSV?

23.15 Teater? Teater!!! Teater ... (1988) ETV2s

Saade viib meid tolleaegsesse Noorsooteatrisse, kus sai teoks üks tänuväärne ettevõtmine. Autorid Tõnu Oja ja Villu Kangur, saatejuhid Jüri Aarma ja Olav Ehala.

 

TEATER KINOS

Moskva Suure Teatri ballett „Tõrksa taltsutus“

Pühapäeval, 26. novembril kell 17.00 Coca-Cola Plazas, kinos Ekraan ja kinos Centrum. Tunnustatud koreograaf Jean-Christophe Maillot toob Shakespeare’i lärmakas komöödias esile Moskva Suure Teatri tantsijate tarmukuse, treenituse ja kiiret tempot võimaldava tantsutehnika. Peaosatäitjad Jekaterina Krõsanova ja Vladislav Lantratov põrkuvad, esitavad teineteisele väljakutseid ja alluvad viimaks armastuse jõule imeliselt lustakas lavastuses, millist võib näha ainult Suure Teatri lavalaudadel.

 

TEATER RAADIOS

ESIETENDUS!

Laupäeval, 25. novembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Piret Jaaks „Aasta pärast“

Mees: Tegelikult tahaksin ma hoopiski kirjutada. Ma ei ole kirjutanud sellest ajast saadik, kui sa … Kui kaua sellest nüüd on?

Naine: Aasta.

Mees: Vähemalt aasta.

Naine: Vähemalt aasta.

Naine: Ja mu süda võpatas. Järelikult tal … järelikult keegi ei ...

Osades Liisa Pulk ja Tambet Tuisk. Režissöör ja muusikaline kujundaja Aare Toikka. Helirežissöör Külliki Valdma.

Raadioteater 2017

 

HANS KALDOJA – 75!

Pühapäeval, 26. novembril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: „Jalutuskäik roosal elevandiluusillal“

Isa ja poja läbisaamine muutub aastatega aina konfliktsemaks. Poeg tõuseb ametiredelil kõrgemale, isal on aga teised eluväärtused. Osades Rein Aren ja Hans Kaldoja. Režissöör Einar Kraut. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits. 

Raadioteater 1978

 

ASTRID LINDGREN – 110

Pühapäeval, 26. novembril kell 15.05 Klassikaraadios

Kuuldemäng: „Rasmus ja Pontus tegutsevad“

Kahe vallatu sõbra seiklused lõbustuspargis viivad poisid jälile hõbedavargusele. Koer Lontu võetakse pantvangi ja seda ei saa kurikaeltele andestada. Osades Tõnu Tamm, Lauri Nebel, Aksel Küngas, Marje Metsur, Mari Lill, Tõnu Mikiver, Valdeko Ratassepp, Enn Kraam, Anne Tuuling, Endel Padrik, Tõnu Saar.

Astrid Lindgreni raamatust „Rasmus, Pontus ja Lontu“ raadiole seadnud ja lavastanud Heino Kulvere. Helirežissöör Urve Marka. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits.

Raadioteater 1975