Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

47. nädal | teater teles ja raadios

21.11.2016 15:23

2016 | 47. nädal

TEATER TELES

Esmaspäeval, 21. novembril 
22.30 mf Juuksed (USA, 1979) ETV2s
Samanimelise Broadway muusikali kuulus adapteering. Claude on Oklahomast pärit maapoiss, kes vahetult enne sõjaväeteenistust sõidab paariks päevaks New Yorki, et kogeda suurlinna melu. Metropolis satub John kokku pikajuukseliste hipidega, kes on veendunud sõjavastased. Noor subkultuur, selle vaated ja sisesuhted kisuvad Claude´i endaga kaasa, ent juba ootavad teda sõjavägi ning Vietnam.

Teisipäeval, 22. novembril
21.40 OP ETVs
Mick Pedaja on paljude hingekeeli juba puudutanud, aga uus plaat tuleb alles nüüd. Kuressaare Linnateater tõi Debora Vaarandi 100. sünniaastapäevaks lavale Urmas Lennuki näidendi „Paljasjalgne Debora”. Juhtub muudkui, aga mõtte paneb särisema Katariina Unt.

Kolmapäeval, 23. novembril
20.00 Kontakt: Indrek Ojari ja Mikk Jürjens ETV2s 
22.20 Ei midagi isiklikku: Kirill Serebrennikov Venemaaga seotud stereotüüpidest ETV+

Neljapäeval, 24. novembril
Rabarbar. Meie kultuur ETV+
Noored trummarid, retrobussid ja noored näitlejad.

Reedel, 25. novembril
21.35 teatriõhtu Mäng (1980) ETV2s
Rakvere Teatri etendus kõigile, kes armastavad väga põnevaid kriminaalseid lugusid. A. Shafferi näidendi tõlkis inglise keelest Malle Klaassen. Lavastaja Teet Hanschmidt, kunstnik Riina Babitševa, muusika Sven Grünberg. Osades Eldor Valter, Volli Käro, Oleg Ivanov ja Tiit Kalm.

Laupäeval, 26. novembril 
15.40 telelavastus Sa oled koor minu kohvis (1998) ETV2s
Kaunis mereäärses hotellis peatub vanapaar: habras ja siiras proua ning haige, torisev vanamees. Selgub, et nad on samas hotellis veetnud aega ka nooruses, enne abiellumist. Kumbki neist elab omaette taas läbi kõik selle, mis juhtus hotellis mitmekümne aasta eest. Ja juhtus nii mõndagi. Autor Dennis Potter, mängivad Ita Ever, Mikk Mikiver, Külli Teetamm ja Andero Ermel. Režissöör-lavastaja Vilja Palm, operaator Peep Laansalu, toimetaja Hanneli Reili.
 
Pühapäeval, 27. novembril
22.50 mf Hukkunud Alpinisti hotell (1979) ETV2s


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 26. novembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Mati Raun „Uni“
Assotsiatiivne tekst keerulistest suhetest lähedaste vahel. Osades Aleksander Eelmaa, Taavi Eelmaa, Kristel Leesmend, Rein Oja, Kristi Kool. Laulab Kärt Johanson. Kasutatud väljavõtteid Hillary Clintoni kõnest Tallinnas. Režissöör Tamur Tohver. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusika autor Kärt Johanson. Laulusõnad: Tamur Tohver. 
Raadioteater 1998

Pühapäeval, 27. novembril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: August Gailit „Meri“
Vana mehena meenutab Mathias Robert Vaal oma noorust: „Nii sündis siis, et olin kaua otsind ja kuuland mõnd hingekarjase kohta, ent mul polnud sõpru ega suuri eestkostjaid ja olin ka ise vaesest ja põlat talupojaseisusest, nii polnud siis kerge elus edasi jõuda. Kui aga siis, lootusis üsna pettund, saabus kiri teatega,  et olen valit Hanikatsi koguduse hingekarjaseks, olin rõõmus. Kogudus asus küll kaugel saarel ja oli hoopis vaene ja armetu, kuhu ei tahtnud naljalt ükski hingekarjane maale astuda, ometi sobis ta mulle tol ajal üsna hästi. Panin siis pühakirja ja ametikuue kohvrisse ning ruttasin sadamasse.” Novelli on raadiole seadnud Piret Pääsuke. Kuuldemängu lavastaja ja esitaja: Andres Noormets. Helirežissöör Külli Tüli. Kõik kuuldemängus kõlavad helid on loodud inimhäälega.
Raadioteater 2016

Pühapäeval, 27. novembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: A.H. Tammsaare „Vargamäe vanad ja noored“
Kuuldemäng Tammsaare romaani “Tõde ja õigus” V osa põhjal. Valitud stseene Tallinna Riikliku Draamateatri lavastusest. Osades Valdeko Ratassepp, Rudolf Nuude, Lisl Lindau, Herman Iila, Karl Kalkun, Linda Rummo, Ruut Tarmo, Katrin Välbe, Kaarel Toom, Johannes Rebane, Lia Zernant, Lembit Anton, Silvia Laidla, Asta Lott. Lavastaja Andres Särev. Näitejuht raadios Leo Martin. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu. 
Raadioteater 1960