Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

46. nädal | teater teles ja raadios

14.11.2016 14:36

2016 | 46. nädal

TEATER TELES

Esmaspäeval, 14. novembril
12.10 Päikesekummardaja. Liina Reiman ETV2s
Näitlejanna pärastsõjaaegsest pidevast tegevusest Soomes, mis lõppes alles tema lahkumisega igavikuteele 1961. aastal, teatakse vähe. Käisime Liina Reimaniga seotud paikades ja kohtusime inimestega, kes õppisid tema käe all või töötasid temaga koos. Saade valmis näitlejanna 100. sünniaastapäevaks. Režissöör Norma Jõekalda, toimetaja Anne Tuuling. Täna on Liina Reimani 125. sünniaastapäev.

Teisipäeval, 15. novembril
21.40 OP ETVs
Hendrik Toompere toob Draamateatri lavale Yasmina Reza ”Bella Figura”. Mis teeb Reza nii kütkestavaks autoriks?

Neljapäeval, 17. novembril
20.30 Rabarbar. Meie kultuur ETV+ 
„Viimane korrus“ Vene Teatris. 

Reedel, 18. novembril 
10.55 lf Igaühele oma (1992) ETV2s
Groteskne mõistulugu väikesest mehikesest, tema hirmudest ümbritseva maailma ees ja kohanematusest selle maailmaga. Osades Andrus Vaarik, Arvo Kukumägi jt. Stsenarist Peep Pedmanson, režissöör Hardi Volmer.
18.00 Georg Udukübara aaria: Suur finaal ETV2s
Ooperigala esimene vaatus on juba lõppenud ja Georgil pole jäänud just väga palju aega, et ise Estonia lavale pääseda. Jäänud on ainult veel mõned füüsilised ja inimlikud takistused. 
21.45 teatriõhtu Testamenditäitjad (2016) ETV2s
Indrek Hargla hoogsa ja humoorika kriminaalnäidendi sündmustik hargneb Räganuka talus, kus Janne-tädi esimeseks surmaastapäevaks on üles seatud peen püünis. Kuressaare Linnateatris lavastas näidendi Peeter Tammearu, kujundas Riina Vanhanen ning mängivad Leila Säälik, Piret Rauk, Piret Kalda, Maiken Schmidt, Andres Raag ja Allan Noormets.

Pühapäeval, 20. novembril 
12.50 mf Mehed ei nuta (1968) ETV2s
23.20 lf Pulmapilt (1981) ETV2s
Tööpealkirja „Tulnukas“ all valminud ”Pulmapilt” on vist ainus eestlase poolt tehtud film, mis pretendeerib tõsiseltvõetava tulnukafilmi tiitlile pärast Kromanovi „Hukkunud Alpinisti hotelli” (1979).


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 19. novembril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Isaac Asimov „Valmisõigus“
Ulmeloo keskmes on arvuti Multivac. Too kompuuter valib välja selle inimese, kes valib oma riigile presidendi … Osades Lembit Eelmäe, Herta Elviste, Raine Loo, Vambola Kurg, Einari Koppel, Paul Maivel, Leo Martin. Tõlkinud ja raadiole seadnud Helmi Tillemann. Režissöör Leo Martin. Helirežissöör Urve Marka. Muusikaline kujundaja Jaan Koha. 
Raadioteater 1968

Merekultuuriaastal 2016 - kuuldemängu esietendus!
Laupäeval, 19. novembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: August Gailit „Meri“
Vana mehena meenutab Mathias Robert Vaal oma noorust: „Nii sündis siis, et olin kaua otsind ja kuuland mõnd hingekarjase kohta, ent mul polnud sõpru ega suuri eestkostjaid ja olin ka ise vaesest ja põlat talupojaseisusest, nii polnud siis kerge elus edasi jõuda. Kui aga siis, lootusis üsna pettund, saabus kiri teatega,  et olen valit Hanikatsi koguduse hingekarjaseks, olin rõõmus. Kogudus asus küll kaugel saarel ja oli hoopis vaene ja armetu, kuhu ei tahtnud naljalt ükski hingekarjane maale astuda, ometi sobis ta mulle tol ajal üsna hästi. Panin siis pühakirja ja ametikuue kohvrisse ning ruttasin sadamasse.” Novelli on raadiole seadnud Piret Pääsuke. Kuuldemängu lavastaja ja esitaja: Andres Noormets. Helirežissöör Külli Tüli. Kõik kuuldemängus kõlavad helid on loodud inimhäälega.
Raadioteater 2016