Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

45. nädal | teater teles ja raadios

06.11.2017 14:18

2017 | 45. nädal

TEATER TELES

Teisipäeval, 7. novembril

21.40 OP ETVs

Ekraanil on pidulik 600. „OP“ ja lõppu pole näha. Miks? Sest Rakveres lennatakse üle käopesa ja Urmas Vadi näitab põnevat maja ning üleüldse see kultuurielu ei taha vaibuda.

Neljapäeval, 9. novembril

22.30 mf Jüri Rumm (1994) ETV2s

Romantilis-ajaloolise seiklusfilmi tegevus toimub Eestimaal 1880. aastate lõpus. Filmisüžee aluseks on heroiseeritud hobusevaras Jüri Rumm oma armastus- ja seikluslugudega. Nimiosas Hannes Kaljujärv, teised osatäitjad Marian Wolf, Merle Palmiste, Katariina Lauk, Kaljo Kiisk, Rein Oja, Marko Matvere, Peeter Kard, Mari Lill, Dan Põldroos jpt. Režissöör Jaan Kolberg, stsenaristid Andres Ehin, Kalle Käsper ja Eduard Volodarski, peaoperaator Rein Kotov, lavastuskunstnik Ervin Õunapuu.

Reedel, 10. novembril

19.05 Kohtumised Bukvojedis: Ljudmilla Ulitskaja ETV+

Kirjanik Ljudmilla Ulitskaja kohtumise lugejatega ajendas tema romaani „Roheline telk“ järgi loodud teatrilavastus. Ulitskaja väitel on lavastajal õnnestunud korda saata võimatut – seada lavale lavastus raamatu järgi, milles on „tohutu hulk tegelasi ja mõtteid“. Mõistagi ei piirdunud „Rohelise telgi“ autori ja lugejate vestlus üksnes kohtumise põhiteema arutamisega.

21.35 teatriõhtu Hapu vein ja sinihape (1991) ETV2s

Ameerika kirjaniku J. Kesselringi komöödia Vanalinnastuudio esituses. Tegevus leiab aset II Maailmasõja päevil. Lavastaja Vello Janson, kunstnik Aime Unt, muusikaline kujundaja Margus Kappel. Osades Salme Reek, Eili Sild, Egon Nuter, Raivo Rüütel, Villem Indrikson, Oskar Liigand, Merle Talvik jt.

Laupäeval, 11. novembril

19.00 Georg Udukübara aaria: Talveaias (2016) ETV2s

22.25 mf Georg (2007) ETVs

Tõsielufaktidel põhinev lugu eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa (1920-1975) saatusest, tema kunstniku- ning eraelust. Nimiosas Marko Matvere. Teistes osades Anastasia Makejeva, Renars Kaupers, Elle Kull, Tõnu Kark, Mirtel Pohla ja Karin Touart. Stsenaristid Aleksandr Borodjanski ja Mati Põldre, režissöör Peeter Simm.

Pühapäeval, 12. novembril

TEEMAÕHTU: HARDI VOLMER 60!

19.40 Tähelaev: Hardi Volmer (2005) ETV2s

Mitmekülgsus on Hardi Volmeri jaoks ühtaegu nii pidur kui ka kiirendus. Tore on osata laulda ja lava kujundada, teha võrdselt hästi nii nuku- kui ka mängufilme, aga kõige jaoks ei jätku lihtsalt aega ega võhma. Mõni tund ööpäevas jääb Hardil alati puudu. Saatejuht Margit Kilumets. Režissöör Kalev Lepik.

20.55 mf Minu Leninid (1997) ETV2s

Pseudoajalooline põnevusfilm maailma ajalugu oluliselt mõjutanud sündmustest. Filmis näidatakse, kuidas noore karismaatilise eestlase Aleksander Kesküla (Üllar Saaremäe) diplomaadiomadused ja organisaatoritalent koos Saksa keisririigi rahadega aitasid V. Uljanovi juhitud bolševike parteil sillutada Venemaal teed võimu juurde. Kesküla otsib üle kogu Venemaa kokku sarnase välimusega mehed ja asutab kooli, kus tulevastele teisikutele Leniniks olemist õpetatakse. Üks teisikutest osutub oma inimlikelt omadustelt ja vaimuannetelt sedavõrd ideaalseks, et usurpeerib originaal-Lenini koha. Hardi Volmeri lavastatud ehe Eesti komöödia ei säästa ei venelasi ega ka revolutsiooni tegijaid. Lenini osas Viktor Suhhorukov.

22.30 Tuleb tuttav ette: Kitsas king (2004) ETV2s

 

TEATER RAADIOS

Laupäeval, 11. novembril kell 19.05 Vikerraadios

Kuuldemäng: Male Schwarz „Kummaline haigus“

2467. aastal on laste elu on veatult organiseeritud, igal lapsel on oma robot. Ootamatult aga tabab lapsi arusaamatu haigus, mille sümptomiks senitundmatu tegevus – haigutamine.  Osades Velda Otsus, Salme Reek, Hans Kaldoja, Ester Pajusoo, Ben Drui, Aasa Käsi, Roland Engman, Tõnis Kobin. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1967

Pühapäeval, 12. novembril kell 7.00 Raadio 2s

Kuuldemäng: Wladyslaw Lech Terleck „Puust revolver“

Klassis oli pahandus, kui koolipoiss nalja pärast ähvardas õpetaja Kutzi puust revolvriga. Vana õpetaja on nõus oma õpilast kaitsma. Osades Hugo Laur, Tõnu Tamm, Endel Pärn. Tõlkinud Aleksander Kurtna. Režissöör Heino Kulvere. Helirežissöör Aino Lauri.

Raadioteater 1969