Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

44. nädal | teater teles, kinos ja raadios

31.10.2016 12:18

2016 | 44. nädal

TEATER TELES

Esmaspäeval, 31. oktoobril
21.35 Plekktrumm: Andres Noormets ETV2s
Meediafestivalil Prix Europa 2016 tunnistati raadiodraama kategoorias parimaks Andres Noormetsa kuuldemäng "Asjad". Kuidas hoiduda üleliigsetest asjadest ja liialt valmis mõtetest, et oleks vabadust ja loovust? Stuudios on kuuldemängu autor ja lavastaja Andres Noormets.

Teisipäeval, 1. novembril
21.40 OP ETVs
Peeter Volkonski siseneb Musta Kasti. Mis tuleb välja ja mida on andnud veel üks uus noor teater Tartule? Vaiko Epliku üheksas on maandunud. Vaibe lahkavad asjatundjad. Elu hetkest räägib Raivo E. Tamm.

Kolmapäeval, 2. novembril 
20.00 Kontakt: Mart Toome ja Veiko Tubin ETV2s

Reedel, 4. novembril
18.00 Georg Udukübara aaria: Nupud ja mikrofon ETV2s
Georg on närvide rahustamiseks üles leidnud teatri saunalava ja sealt tee ooperilava servani tundub juba imelihtne! Lõbusas loos mängivad peaosi Anatoli Tafitšuk ja Jana Liisa Johannson ning sarjas astub iseendana üles suur hulk Rahvusooper Estonia töötajaid, nii lavalt kui ka lava tagant, alates piletimüüjast ja lõpetades inspitsiendiga.
21.35 teatriõhtu Ma armastasin sakslast (2012) ETV2s
Eesti noormehe ja saksa tütarlapse traagiline armastuslugu. Noormehe, kes oleks pidanud lõpetama ülikooli, tütarlapse, kellest oleks pidanud saama paruness. Lavastaja Elmo Nüganen, osades Külli Teetamm, Priit Võigemast ja Aleksander Eelmaa. Režissöör Marek Miil. Etendus salvestati 17. mail 2012 Tallinna Linnateatri Põrgulaval.

Laupäeval, 5. novembril
15.25 Teater laulab: Tallinna Linnateater (1996) ETV2s


TEATER KINOS

Moskva Suure Teatri „Helge oja“
Pühapäeval, 6. novembril kell 17.00 Coca-Cola Plazas ja kinos Ekraan. Lõikuspeo ajal tuleb kolhoosikülla tantsutrupp, kus on baleriiniks Zina lapsepõlvesõbratar. Et Zina truudusetule mehele Pjotrile õppetund anda, vahetavad Zina ja baleriin selleks õhtuks rollid … Aleksei Ratmanski teeb Šostakovitši geniaalse muusika Suure Teatri laval nähtavaks, luues haarava meistriteose, erakordselt lõbusa komöödia koos ootamatute sündmuskäikude ja mitmete rollivahetustega, sealhulgas esitantsija Ruslan Skvortsov sülfiidina võrgutamas vana suvilaomanikku. Pulbitsevat elu täis säravad karakterid ja Ratmanski võrratu koreograafia tekitavad Suure Teatri laval paraja tulevärgi.


TEATER RAADIOS

Laupäeval, 5. novembril kell 19.05 Vikerraadios
Kuuldemäng: Helle Laas „Ühel õuel“
Muhe koguperekuuldemäng, kus tegutsemas koduloomad ja putukad, kaval rebane ja imekaunis karikakar. Osades Marika Vaarik, Mari Lill, Tõnu Tamm, Raimo Pass, Jüri Krjukov, Kärt Kross, Ülo Lodeson, Gerli Koppel, Aino Lauri. Režissöör Helbe Sõerd. Helirežissöör Aino Lauri. Muusikaline kujundaja Tõnis Kõrvits. 
Raadioteater 1991


90 aastat "Tõe ja õiguse" I osa ilmumisest
Pühapäeval, 6. novembril kell 15.05 Klassikaraadios
Kuuldemäng: A.H. Tammsaare „Vargamäe“
Kuuldemäng „Tõe ja õiguse” I osast. Valik katkendeid Tammsaare esimese dramatiseerija Andres Särevi teatrilavastuse põhjal. Osades Valdeko Ratassepp, Johannes Kaljola, Evi Rauer, Aino Talvi, Franz Malmsten, Hugo Laur, Linda Rummo, Edgar Vilba, Aleksander Mägi, Eino Baskin, Arno Suurorg, Eduard Tinn, Ants Eskola, Olev Tinn, Rudolf Nuude, Ants Jõgi ja Kaarel Toom. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Ernst Veeber. Muusikaline kujundaja Asta Raamat-Kuivjõgi. 
Raadioteater 1952

Viivi Luik – 70!
Pühapäeval, 6. novembril kell 7.00 Raadio 2s
Kuuldemäng: Viivi Luik „Koera sünnipäev“
Televiisorist tulvav uudistevoog segunemas kahe põlvkonna harali mõtteavaldustega - enne kui saabub külaline, keda ei teatud oodata. Osades Rein Oja, Elle Kull, Mart Kampus, Elina Reinold, Aarne Mägi ja Reewail Bo-Camille. Režissöör Aare Toikka. Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Külliki Valdma. 
Raadioteater 1994