Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

44. nädal | teater teles ja raadios

29.10.2017 14:04

2017 | 44. nädal

TEATER TELES

Neljapäeval, 2. novembril

22.10 MI: Ooper pühakust ETVs

Festivalil „Kuldne Mask“ esitles Moskva Helikon teater ooperit „Doktor Haass“, mille libretist on auhinnatud vene kirjanik Ljudmila Ulitskaja. Tegijad avavad kaasaegse ooperitegemise telgitaguseid ja selgub, kuidas kelmide seast sünnib pühak.

22.25 mf Tulivesi (1994) ETV2s

Meri, mehed, armastus, viin ja püssirohi. Film elust ühes Eestimaa põhjaranniku kalurikülas 1920. aastate lõpus, mil paljud hulljulged noored mehed tegelevad riskantse salapiirituseveoga ülemerenaabrite juurde Soome. Osades Erik Ruus, Jaan Tätte, Epp Eespäev, Ain Lutsepp, Lembit Ulfsak, Tõnu Kark, Marko Matvere, Eve Kivi jt. Režissöör Hardi Volmer, stsenaristid Ott Sandrak ja Hardi Volmer.

22.40 Barbara Streisand. Ikooni sünd (2017) ETVs

24. aprillil 2017. aastal sai 75-aastaseks Barbra Streisand - USA näitleja, laulja, filmiprodutsent ja lavastaja. Prantsuse režissööri Nicolas Maupied´ dokumentaalfilm on portree tüdrukust, keda peetakse inetuks ja andetuks, kuid kellest tänu sihikindlusele, töökusele ning erakordsele häälele saab ajaloo kõige edukam naismeelelahutaja. Läbimurre sünnib 1969. aastal filmiga „Naljakas tüdruk“, mis toob Barbra Streisandile esimese Oscari. Tema karjäär läheb tõusujoones. 1980. aastateks on ta tipus ja võiks jääda kuulsust nautima, kuid ta on aastaid hellitanud üht pöörast ideed. „Yentlist“ saab esimene film, mille kirjutas, lavastas ja tootis naine, kes mängib ise peaosa. Intervjuudel ja arhiivimaterjalidel põhinevas filmis puudutatakse ka Barbra Streisandi tegevust võitluses naiste ning geide õiguste eest.

Reedel, 3. novembril

19.00 Kohtumised Bukvojedis. Oleg Basilašvili ETV+

Oleg Basilašvili räägib kuulsast lavastajast Georgi Tovstonogovist, kelle juhtimisel ta on töötanud Suures Draamateatris, Volandi rollist Mihhail Bulgakovi romaani järgi lavastatud telefilmis „Meister ja Margarita“ ning inimeste vastutusest oma kodumaa eest ja vajadusest olla ühiskondlikult aktiivne.

21.35 teatriõhtu Päikese lapsed (1979) ETV2s

Gorki näidend Venemaa revolutsioonieelse intelligentsi üksindusest. Näidendi keskmes on perekond, kus areneb inimliku eraldatuse draama. Tallinna Draamateatris lavastanud Merle Karusoo. Osades Aksel Orav, Kersti Kreismann, Helle-Reet Helenurm, Hans Kaldoja, Ita Ever, Raivo Trass jpt.

Laupäeval, 4. novembril

19.00 Georg Udukübara aaria: Nupud ja mikrofon (2016) ETV2s

22.20 mf Kirsitubakas (2014) ETVs

Nooruslik suhtedraama esimesest armumisest. Kui aga tunded süttivad mitukümmend aastat vanema mehe vastu, on otsuste langetamine nii psühholoogiliselt kui ka sotsiaalsete normide tõttu palju keerulisem. Keelatud armastuses on nagu sõjas - häid valikuid polegi. Režissöörid Andres ja Katrin Maimik. Osades Maris Nõlvak, Gert Raudsep, Getter Meresmaa, Anne Reemann, Viiu Maimik, Aap Salumets jt.

Pühapäeval, 5. novembril

TEEMAÕHTU: ANNE PALUVER – 65!

19.30 Hetki arhiivist. Anne Paluver ETV2s

19.50 telelavastus Pisuhänd (1981) ETV2s

Eduard Vilde draamaloomingu tippsaavutus, mille tugevus peitub leidlikult loodud tegelaskujudes. Komöödia konflikt tekib tõusikkodanluse ihast ümbritseda end iga hinna eest kultuursuse aupaistega. Osades Aarne Üksküla, Urmas Kibuspuu, Jüri Krjukov, Anne Paluver, Elle Kull, Salme Reek jt. Lavastaja-režissöör Ago-Endrik Kerge, režissöör Terje Põder.

21.20 Siin ja praegu. Anne Paluver (1996) ETV2s

22.10 Kõverpeegli klassikat: Kuidas tehti Robinsoni (1986) ETV2s

Alles kõverpeegli ees saame aru, kui naljakad ja veidrad me, inimesed, oleme. Ka huumor ja satiir on teatud mõttes kõverpeeglid. Autorid Ilja Ilf ja Jevgeni Petrov, osatäitjad Anne Paluver ning Paul Poom. Režissöör Georg Jegorov, toimetaja Vahur Kersna.

22.25 teatriõhtu Lesed (1990) ETV2s

Ühel õhtul, neli nädalat pärast kuulsa näitleja Kornel Kassai matuseid, kohtuvad tema ema, esimene naine, teine naine ja armuke. Lein, mälestused ja selgeksrääkimised. Akos Kertészi näidendi lavastas TRA Draamateatris Ago-Endrik Kerge, kunstnik Tuuliki Tolli, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks, tõlkija Edvin Hiedel. Mängivad Anne Paluver, Helle-Reet Helenurm, Ita Ever, Meeli Sööt.


TEATER RAADIOS

SALME REEGI 110. SÜNNIAASTAPÄEVA PUHUL

Pühapäeval, 5. novembril kell 15.05 Klassikraadios

Kuuldemäng: Ferenc Molnàr „Pàl-tänava poisid“

Salme Reek (1907–1996) on Raadioteatri kuulajatele üks armsamaid näitlejaid ja lavastajaid. Salme Reegi lavastatud kuuldemängudes said oma raadionäitleja ristsed mitmed koolipoisid, aga enne seda mängis Salme ise vaimustavalt ja hingestatult hea hulga poisterolle, nii teatrilaval kui raadios. Kahte neist nüüd kahel pühapäeval kuulamegi. Ferenc Molnàri klassikaks saanud noorsooraamatust „Pàl-tänava poisid“ on raadioseade teinud Juhan Saar Osades Jaanus Orgulas, Salme Reek, Leili Bluumer, Tiina Kukli, Vaike Nõmberg, Reet Mändmets, Astrid Lepa, Kaljo Kiisk, Asta Lott, Maimu Orgussaar, Ita Ever, Endel Simmermann, Franz Malmsten, Linda Tubin, Johannes Rebane, Tõnis Kask. Jutustajad Elfriede Ilves ja Hans Kivilo. Režissöör Salme Reek. Helirežissöör Eero Sepling. Muusikaline kujundaja Heino Jürisalu.

Raadioteater 1961